Prosím pomozte při výběru Navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Andilek1 3. 2. 2008 20:57

2 petrkupb:
....Tlačítky se nastaví měřítko mapy, které přístroj ještě automaticky mění podle situace. Křižovatku přiblíží do detailu, jízdu mimo město vrátí zpět....m/quote]

Jde mi konkrétně o výše uvedenou funkci z recenze tady na navigovat.cz.Podle toho by to mělo dělat automaticky,ale podle tebe si to musíš přiblížit.
A co ty šipky ne v mapě ale pod/vedle mapy,které ukazují následující manévr.Umí to Nuvi250W?
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Santaha 4. 2. 2008 14:06

Doporučuji TTGO 920T, rozhodně špičkový stroj a koukni na cenu např. na http://www.autonavi.cz ! Tam je asi nejlevnější.
Santaha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andilek1 4. 2. 2008 19:28

No to už je moc,já bych chtěl tak do 10k.Navíc dnes jsem se byl dívat v obchodě a v GPS centru v OV mi ještě doporučil Nüvi 660. Tak teď jsem z toho již sám vedle sebe :roll:
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 4. 2. 2008 20:30

Nejlepší je nechat si v obchodě navigace předvést tam ti všechno ukážou uvidíš jaký je display jaká je hlasová navigace atd.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod Andilek1 4. 2. 2008 21:11

To se nedá nic jiného než souhlasit-dneska jsem mněl v ruce tu 250W, ale zase tam nemají TomToma toho vozí až když ho někdo chce :twisted: Pokud se nepletu tak SW v TT je stejný pro One i One XL. Nebo je v nich nějaký rozdíl? To XLko skoro nikde nemají,tak jen abych je viděl vedle sebe.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lelek 6. 2. 2008 21:48

Prosím Andílka1 jestli by se nemohl se mnou podělit o poznatky ohledně výběru svojí navigace. Jsem na tom stejně a vybírám. Podle mých potřeb zvažuji TT ONE XL T. Garmin je jako druhý, vadí mě, že lze nastavit při sestavování trasy jen jeden průjezdní bod. A nějak mě nesedí ty dvoje mapy (Topo Czech). Ale zase se říká, že má jasnější displej. Na vlastí voči jsem to ale nemohl porovnat. Na video na You-Tube to je všelijaký.
Díky Lelek :hm
lelek
Junior

Odeslat příspěvekod Andilek1 6. 2. 2008 22:15

Jako základ jsem si dal že hlavě mně musí dovést z bodu A do bodu B :D Teď vážně. Hlavní je pro mně navigace a mapy-BT sadu v autě mám, fotky a MP3 v navigaci nepovažuji za důležité. RDS-TMC je pro mne investice do budoucna, protože zrovna u nás ještě není moc funkční. To že garmin nabíz jen jeden bod průjezdy mne nejdříve také zarazilo, ale když někam jedu tak většinou nezastavuji u všeho co vidím. Pokud budu chtít udělat zastávku cestou není problém dát zastávku jako cíl a pak vytvořit novou trasu-tedy pokud nejsi obchodní cestující který denně potřebuje naplánovat trasu s 10 zastávkama. V tom případě je pro tebe jasná volba tt.
Mapy to je dilema-navteq se už podle ohlasů v diskuzích a recenzích hodně zlepšil, a mapy které jsou přibaleny ke garminu-ty top czech a ten atlas-vypadají hodně podrobně. Sice neumí převést přes hranice, ale pokud jedu ven tak není problém jet podle navtequ, protože stejně jede člověk po hlavních tazích. Nebo jak tu také psali, tak na mapy CZ dojet na hranice a pak přepnout na navteq.
U mne jsou vlastně 3 kandidáti z 2 "stájí". Jde o TT One XL T,Garmin Nüvi 250W a 660. Všechno jsou to "wide" přístroje,a rozdíl je jen v mapách a přítomnosti RDS-TMC příjmače. Garmin má více států,ale tt zase ty u nás nejnavštěvovanější.
Ještě chci zajít někam do obchodu kde mají tt i garmina a zkusit si s nimi !projet" stejnou trasu ať je vidím a slyším při práci. Snad jsem ti aspoň trochu pomoh.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lelek 7. 2. 2008 03:13

Pro Andilek1 - Díky za rychlou odpověd. Samozřejmě mě to pomohlo. Chtěl bych předně navigaci s dobrými mapami a příjemným ovládáním a dobrou tech.podporou. Jezdil jsem s navigací postavenou na iGo, mapy dobrý i hezký, ale byla to "bloudilka". Tak šla pryč. Rád proto vyslechnu názory od jiných, na jiný navigace.
:tleskani
Já jsem ty průjezní body používal, od moře jsme se nevraceli přímo, ale trochu jsme to střihali cik-cak, jezdil jsem dříve s busem a tak teď rodinu tahám po místech kde jsem kdysi byl. iGo má dobrý Slovensko, (rád tam jezdím) to Tele Atlas v TT je horší. Teď svitla naděje v nové verzi map, ale na Slovensku, zdá se, je vše při starém. :(
Do léta je daleko, budu hledat dál. :D
Lelek
lelek
Junior

Odeslat příspěvekod lelek 7. 2. 2008 04:03

Od příštího týdne (11. února 2008) by TomTom měl zlevnit své výrobky, včetně modelu Go 920. Viz recenze na TT Go920 na MM. :D
Možná, že se nám bude znáz rozhodovat.
Lelek
lelek
Junior

Odeslat příspěvekod Andilek1 7. 2. 2008 08:21

lelek píše:..... dobrou tech.podporou.....


Tak ještě něco-podle slov prodejce v GPS Centru je na TT problém cokoli sehnat, zrovna říkal že někomu shání držák do auta na TT 9kové řady a nemůžou ho od TT zajistit a zákazník na něj čeká od 10/07. Nevím možná jsou jen málo aktivní, spíš bych se zeptal lidí co TT používají a již něco potřebovali doukoupit.


A nemáte někdo tucha jak velké slevnění chystá TT?
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lelek 7. 2. 2008 21:43

Vracím se k výběru nové navigace. Zůstávám zatím u TT ONE XL T s mapami Cent.E, EE, D,A,CH,I - tuto variantu map nabízí většina prodejců, (a ně by stačila), ale našel jsem prodejnu která nabízí tento typ TT s mapami které mimo stejný základ nabízejí ještě pár států navíc. V nabídce ji uvádí jako CEEE + mapy střední a východní Evropy:
Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká Republika, Černá Hora, Estonsko, Chorvatsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Moldávie, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, San Marino, Srbsko, Slovinsko, Slovensko, Švýcarsko, Ukrajina, Vatikán. Máte někdo tuchy co je to za mapy, to rozšíření proti základní nabídce jsou mapy jen hlavních tahů? Porovnával jsem to s nabídkou map na SD kartách a k ničemu jsem nedošel. Kdo ví, ať odpoví.
Díky Lelek :hm
Ještě doplním, že všechny mapy jsou nainstalované ve vnitřní paměti.
lelek
Junior

Odeslat příspěvekod Strajbery 7. 2. 2008 23:35

Ach ty mapy,
jedná se o věc která dělá navigaci navigací, čím víc tím líp.. jenže Estonsko, Moldavie .... zřejmě nejsou turisticky oblíbená místa ( z mého pohledu) takže střední a západní evropa v dnešní době stačí pro většinu uživatelů, na přístroji záleží hodně.

Navádí-li přístroj do silnic, které vlastně silnice nejsou, pak je problém, osobně mám vyzkoušené "no name" navigaci mapové podklady TELEATLAS, navedla mě do lesní cesty se závorou, dále navigace Thomson stejný případ, nejlepší na tom je, že nerozhoduje nastavení přístroje na "rychlejší-nejkratší" cestu (zajímavé).
Na dovolenou 2006 jsem měl vypůjčenou Garmin 250 přístroj v pohodě, mapy v pohodě ( TOPO podle kterého jsme jezdili i cyklotrasy ) neztratili jsme se.

Osobně bych tu 660 Garmin viděl dobře. Navíc dle info z netu je možné aktualizovat mapy navtequ na 2008, Čr a Sk dobře zpracované, navíc s TMC, cena kolem 9tis.
favo 94. astraG 2001
Strajbery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Strajbery 7. 2. 2008 23:43

Andilek1 píše:2 petrkupb:
....Tlačítky se nastaví měřítko mapy, které přístroj ještě automaticky mění podle situace. Křižovatku přiblíží do detailu, jízdu mimo město vrátí zpět....m/quote]
Jde mi konkrétně o výše uvedenou funkci z recenze tady na navigovat.cz.Podle toho by to mělo dělat automaticky,ale podle tebe si to musíš přiblížit.
A co ty šipky ne v mapě ale pod/vedle mapy,které ukazují následující manévr.Umí to Nuvi250W?v/quote]


umí, zobrazit v detailu další pokyny, v rohu displeje..
favo 94. astraG 2001
Strajbery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andilek1 10. 2. 2008 11:19

Ještě bych měl pár dotazů hlavně k RDS-TMC:
1. Je pravda že TT má problémy s příjmem/příjmačem TMC? Někde jsem tu četl že funkčnost TMC u TT je proti Garminu žalostná.
2. Umí u Garminu TMC spolupracovat i s mapami TOPO Czech?
3. Na kolik vyjdou updaty map u TT a Garminu, a jsou změny v mapách tak velké že je třeba upgradovat každý rok?
Předem děkuji za odpovědi, a snad nejsem moc "zvědavý",ale zase zkušenosti uživatelů jsou to co v obchodě neřeknou/neví a snaží se prodat to svoje.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 11. 2. 2008 00:41

Mapy od Navtequ CR a SK dobre zpracovane ?
Jakozto pravdepodobne jedini vyrobci navigacnich zarizeni v CR mame k dispozici verzi dat od Navtequ, ktera jeste neni na trhu.
A tyhle mapove podklady byly oznaceny za nepouzitelne k realnemu pozuiti v navigaci - kvalitni zpracovani skonci mezi nemeckou hranici a Prahou (tam co jezdi nemci do bordelu). Na vychode je pouze par silnic. O nazvech ulic ve mestech jeste neslyseli. Slovensko je jeste horsi. Alpy dobre, zapadni Evropa dobra - ale Cesko a dal na vychod katastrofa.

TOPO mapa funguje snad na vsech Garmin navigacich - nicmene je zpracovana takovym zpusobem, ze by ji slusna firma nedokazala nasadit v ostrem provozu (nesedi kalibrace, misty nefunkcni routovani)

Kdyz pridame jeste pomalost vsech Garmin zarizeni (vykreslovani vektorove site trva nekolik sekund - posun odzoomovane mapy je utrpeni). Pokud od toho nechce clovek takove slozitosti jako rucni hledani bodu na mape, tak se to da celkem dobre pouzivat stylem zapni, najdi cil, jed.

Po skusenosti s vetsinou Garmin zarizeni co jsou na trhu bych si toto zarizeni nekoupil.

Pokud bych mel neco kupovat, tak urcite neco co obsahuje software MIO (nejlepsi mapy, nejlepsi software - 1 jedna mapa = 1 soubor, vyladeny velice rychly software ktery je rychly i na pomalem zarizeni - na rozdil od Garminu )

Tomtoma bych nezvolil kvuli orezanemu software (nelze prakticky nic nastavit, hloupe mapove politice - mapy pouze nekolika statu najednou, neumi pocitat trasu pres vice map a hlavne kvuli sproste licencni politice - legalne zakoupenou mapu neni mozne aktivovat na jinem zarizenim nez na kterem byla provedena prvni aktivace)

Ad upgrade map - to zalzi na tobe, az ti zacne vadit ze jezdis po poli misto po silnici ktera ve skutecnosti existuje a na mape ne.......
petr22
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků