Prosím pomozte při výběru Navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod reegisCZ 23. 1. 2008 21:55

Zdravím pánové....

Budu jsi kupovat svou první navigaci a vůbec se v nich nevyznám...tak jestli byjste nemohli poradit...Finanční limit je 12000,- +/- 2000...bude li potřeba....

Hlavně potřebuju aby uměla tohle:

Potrobně zpracované mapy Česka a Slovenska už v základní výbavě...ať nemusím dokupovat mapy...

Také by mohla mít ostatní státy evropy...spíš západní nežli východní...

Hlavně aby byla v češtině a českým hlasem který během trasy hlásí vše potřebné....
Také by to mohlo mít funkci že když bude na naplánované trase překážka tak mě to upozorní a nabídne jinou trasu....

Dostatečnou datovou kapacitu ...jednoduché uživatelsky lákavé ovládání...

Děkuji mockrát za odpovědi....
reegisCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 23. 1. 2008 22:26

reegisCZ píše:Zdravím pánové....

Budu jsi kupovat svou první navigaci a vůbec se v nich nevyznám...tak jestli byjste nemohli poradit...Finanční limit je 12000,- +/- 2000...bude li potřeba....

Hlavně potřebuju aby uměla tohle:

Potrobně zpracované mapy Česka a Slovenska už v základní výbavě...ať nemusím dokupovat mapy...

Také by mohla mít ostatní státy evropy...spíš západní nežli východní...

Hlavně aby byla v češtině a českým hlasem který během trasy hlásí vše potřebné....
Také by to mohlo mít funkci že když bude na naplánované trase překážka tak mě to upozorní a nabídne jinou trasu....

Dostatečnou datovou kapacitu ...jednoduché uživatelsky lákavé ovládání...

Děkuji mockrát za odpovědi....
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 23. 1. 2008 22:32

On ale chce cituji "když bude na naplánované trase překážka tak mě to upozorní a nabídne jinou trasu.... ". Takže hledej s RDS-TMC (příjem dopravních hlášení). Ale nemám osobní zkušenost s TMC. Zadej si to na fóru do vyhledávače, co ostatní o TMC píší.
Pokud ale s navigací ještě nemáš zkušenosti, myslím že jestli opravdu nejsi náročný a požaduješ pouze navigovat, nezaplatíš víc jak 5.000,- a budeš stejně spokojený
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 23. 1. 2008 22:43

RDS-TMC v Cesku nefunguje a hned tak fungovat nebude. Neni nikdo, kdo by financoval provoz.

Zbytek splnuji navigace MIO (staci nejlevnejsi varianta s potrebnymi mapami)
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod reegisCZ 23. 1. 2008 22:56

takže je zbytečné si kupovat navigaci za 12000?......

Slyšel jsem že nejlepší značky jsou MIO...TomTom a Garmin.......

Nemůžete mi teda dát nějaký tip z kterou navigací máte nej zkušenosti....atd...

Díval jsem se na TomTom Go 920 ale někdo tu psal že nemá ten český hlas.....Myslíte že by to jinak byla dobrá volba?

Díky ještě jednou za pomoc
reegisCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 23. 1. 2008 23:09

petr22 píše:RDS-TMC v Cesku nefunguje a hned tak fungovat nebude. Neni nikdo, kdo by financoval provoz.

Zbytek splnuji navigace MIO (staci nejlevnejsi varianta s potrebnymi mapami)


dovolim si oponovat.. RDS-TMC (technicky) v cechach je, a to hned na dvou ruznych kanalech (jeden prazsky, jeden celorepublikovy)... neni to idealni, obcas ukazuje nesmysly, ale kdyz obcas porovnam (prazsky) s tim co hlasi na zeleny vlne.. tak vesmes ty zacpy tam, kde jsou, opravdu ukaze... a oba dva obcas i ty uzavirky maji tak nejak v pohode, obcas nesmysly, obcas nic... no , je to porad zkusebni provoz.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 23. 1. 2008 23:13

reegisCZ píše:takže je zbytečné si kupovat navigaci za 12000?......

Slyšel jsem že nejlepší značky jsou MIO...TomTom a Garmin.......

Nemůžete mi teda dát nějaký tip z kterou navigací máte nej zkušenosti....atd...

Díval jsem se na TomTom Go 920 ale někdo tu psal že nemá ten český hlas.....Myslíte že by to jinak byla dobrá volba?

Díky ještě jednou za pomoc
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod petr22 24. 1. 2008 12:20

Ja vim jak RDS-TMC v Cechach funguje - jsme tu snad jedina firma, ktera vyrabi navigacni zarizeni do aut a mame toho vyzkouseneho celkem dost.......

Problemem te sluzby je to, ze ji nikdo nechce financovat. Ani policie, ani ministerstvo dopravy, ani prodejci zarizeni. Proto jsou tam prave ty nesmysly a vetsinou nic.

V porovnani s tim jak funguje v Nemecku je k nicemu (jen cca 20% udalosti se tam objevi, a to jeste navic pouze dlouhodobejsiho charakteru). Ze zkusebniho provozu se to jen tak nedostane.


Ad koupe zarizeni - s vyzkousenim souhlasim, je potreba poridit to co vyhovuje zpusobem ovladani.

Zadane parametry splnuje prakticky kazda navigace.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 24. 1. 2008 17:44

dovolím si s petrem22 lehce nesouhlasit. U TMC se nejedná se o zkušební provoz, nýbrž o ostrý. Např. tady http://www.rds-tmc.cz/cz/novinky.html
Že to však s danými informacemi u nás vypadá, jak vypadá souhlasím. Je to hrozný jaký amatéry si platíme z našich daní a je jedno, zda jsou modří, zelení nebo přistáli z Marsu.
S tím, že je v podstatě jedno, jaké zařízení si koupí, ano. Jenom, pokud má být slušně pokryto i Slovensko – MIO, případně Garmin – to je ale drahá varianta.
Navigace: NAVIGON 6.2 + POI Warner3; i-GO 8; TT 7.450; Route66; OziExplorer; Dynavix 7 v.2.3
CB: ELIX 77S; Sirio TURBO 1000 a mám doopravdy aktuální dopravní informace
VelkýMachr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 24. 1. 2008 18:40

S kvalitou a aktuálností RDS informací to opravdu u nás není žádná sláva. Ale je jen otázka času, kdy musí dojít k posunu k lepšímu. Za vzor si můžeme vzít Německé dálnice, nebo Německo vůbec. Mají tam velice propracované zpravodajství. Otevřením, respektive zrušením hranic je jen otázka času, kdy přijdou tlaky z EU na tento problém. Zrovna tak jako sjednocování dopravního značení, předpisů atd.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 24. 1. 2008 21:27

Na uzemi CR se jedna o zkusebni provoz.

Jak rikam - nikdo ten provoz nechce platit, takze sprava systemu je pouze dilem nekolika nadsencu.

Hlavne kdyz si ruzne firmy prodavajici PDA/PNA vymysleji vlastni reseni - jako treba Dynavix a Tomtom.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod Andilek1 3. 2. 2008 11:33

Dobré dopoledne,
také uvažiji o kopi navigace,tak se zeptám v tomto topicu.Sice mám hodě načteno a do užšího výběru se dostali TomTom One XL T a Garmin Nüvi 250W.Přečet jsem si recenze a zajímala by mne jedna věc z praktického používání u TomToma se píše že ukazuje následující manévr šipkou na display-u Garminu jsem toto nikde nenašel. Naopak Garmin umí přiblížit automaticky křižovatku aby byl manévr "čitelnější" a u TomToma zese toto není uváděné.
Druhá věc na kterou bych se rád zeptal je jestli je propastný rozdíl v čitelnosti displaye když na něj zasvítí sluníčko-v recenzi u TomToma je psáno že dysplay zešedne a není čitelný.
Nebo doporučíte něco ještě jiného? Jde mi jen o navigaci-BT,přehrávač médií atd jsou pro mne v navigaci zbytečnosti,RDS TMC je bonus s využitelností do budoucna (přece jen navigace se nekupuje na 2 měsíce),mapy obsažené v navigaci nejlépe ČR,SR,Rakouskou,Německo,Polsko,Itálie a kdyby byly ještě Maďarska a Chorvatska tak je to plus.Možnost přidávat si svoje POI je taky fajn.

Předem všem uživatelům děkuji za informace a postřehy.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 3. 2. 2008 16:00

Nuvi250W mám a ten vyznačuje zvolenou trasu takovou ružovofialovou barvou a když přijíždíš ke křižovatce tak ta je respektive prujezd skrs ní označena bílou šípkou ( celý manévr od začátku křižovatky až po výjezd z ní. Celá křižovatka i s tím vyznačeným manévrem se nechá kdykoliv přiblížit. Některá ukázková videa jsou na http://www.youtube.com do vyhledávače zadej nuvi 250 a ono ti je to najde. Co se týče displaye tak tom-toma neznám ala nuvi250w ho má jasnej svítivej a i pěkný barvy .
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod daktr 3. 2. 2008 19:49

muze mi nekdo poradit jestli jde do navgace mio 520,garmin 660 zadat a ulozit vykladkova mista pri rozvozu zbozi ktera se kazdy den opakuji. dik
daktr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr22 3. 2. 2008 20:51

Do MIO samozrejmne ano.

Prijedes tam, a dasl ulozit stavajici pozici jako bod s libovolnym nazvem a libovolne kategorie.
petr22
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků