navigace vs. mobil symbian

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xsrespect 9. 12. 2007 18:24

Zdravicko, bracha ted resi dilema, musi z Liberce jezdit do Prahy a hlavne po Praze a jak to tak byva, potrebuje navigaci bo s mapou se otravovat nechce... On by si chtel koupit bud Nokii E50 nebo N6120c (ale spise E50) a k tomu dokoupit gps modul a jako ze to bude mit jako navigaci plus novy telefon... Ja si myslim ze by bylo lepsi koupit si radeji pevnou navigaci treba ten znamy TomTom
a k tomu treba pak nejaky mobil zvlast i treba bez symbianu... No ani jeden nemame jak zkusenost s navigacema tak s mobilama se symbianem... tak sem si rikal ze tady by mistni mohli vedet vice a treba poradit do ceho jit... pripadne nejake napady na neco jineho nez co jsem uvedl.. cena by mela byt plus minus kolem 5-6 tisic, vic pry ne... diky za pripadne rady ;)

jeste by me zajimaly plusy a minusy techto zarizeni... ovladatelnost, vydrz, funkce, prehlednost, user friendly index :-) a hlavne pouzitelnost v praxi.... ja za boh aty navigaci v nokii neverim i kdyz sem se s ni jeste nesetkal :lol:
xsrespect
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 9. 12. 2007 18:43

riesil som momentalne podobny problem. Zajtra mi dojde 6120...
Inac ludia celkom chvalia aj tu navigaciu v mobile, ale akopnahle s tym musi casto robit(denno denne), tak by som siel skor do pevnej samostatnej navigacie s dotykovym displejom...Je to trosku ina uroven pohodlia.
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsrespect 9. 12. 2007 18:49

no denne to pouzivat nemusi prave :hm, je to vlastne jednou za tyden kdy jede do Prahy na prednasky bo studuje dalkove vysku... no hodne by napovedelo pouzivani mobilu jako navigace, preci jen pres dotykovy display bych rekl ze to bude uplne jine kafe i kdyz na druhou stranu chapu ze chce novy mobil... :hm
xsrespect
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 9. 12. 2007 19:00

pozri, ja som si to preratal asi takto- telefon som mohol brat novy pri pausale- to som aj urobil -2500 korun
treba dalej kartu, co najvacsiu, oficialne podporuje 6120 iba karty do 2 GB- takze 2GB SD Micro karta-nejakych max 800 korun
dalej GPS modul-zoberem asi original Nokiu LDV - 3 - nejakych 3000 korun, a to uz som pomaly pri cene nejakej tej lacnejsej navigacie...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsrespect 9. 12. 2007 19:04

no a to by prave on bral za plnou cenu nebo spis ted pres t-mobile za 5ku i s 800,- kreditem... kazdopadne sem se nedival na ceny tech modulu a tohle me celkem zarazilo.. to kdyz spocitam tak v jeho pripade jsem nekde na 8-9 tisic a ten tomtom stoji uz pod 5... :hm
xsrespect
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 9. 12. 2007 19:15

Nokia 6120 + Nokia LD-3W + tomtom 6 = 7000 kc + 2100 kc + 3800 kc = 13000 kc

Nokia E50 s foto + Nokia LD-3W (+ navicore) = 6000 kc + 4200 kc = 10000 kc

pripadne pokombinuj

Tomtom one v3 = 5000 kc

mobil s navigaciou ta vyjde 2-3x drahsie.

Telefon :
+ "univerzalne multimedialne zariadenie" s GPS v jednom (resp dvoch)
- predsa len sa nikdy nevyrovna plnohodnotnej GPS

GPS :
+ velky dotykovy display
+ podpora RDS-TMC
- nic ine okrem stojacej navigacie (v tomto pripade)
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 9. 12. 2007 19:22

GPS modul nemusi byt len od Nokie a tom tom ta tiez nemusi nic stat (je to ale nelegalne). Ja osobne by som zobral skor nieco s väcsim displejom cize skor pevnu navnu navigaciu, mne sa s normalnou pracovalo vynikajuco a mobil nikdy nebude mat take pohodlie ako pevna navigacia. Ak to ale bude vyuzivat len raz tyzdenne tak sa to asi neoplati a v jeho pripade by som zobral kombinaciu mobil atd.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 9. 12. 2007 22:23

Předem se omlouvám, že jsem to pořádně nepročetl.
Ještě je možnost koupit T-Mobile MDA compact III a máš telefon, GPS a Tomtom 6 za cenu cca 10 tis. a to i s legální verzí Tomtom 6.
Na Tomtom 5.2 stačí Nokia 3230 a tu dnes koupíš za pár korun. Dokonce bych o jedný i věděl :-).
Jak vypadá NokiaMaps na E90 a Tomtom na N70 nebo E90 je třeba zde.

R.
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsrespect 10. 12. 2007 09:50

mno diky za informace ale 10 uz je celkem dost... kukal sem na ty mapy a nevypada to zas tak zle :-) akorat jak tu psal navechu ty ceny tak mobil s navigaci vyjde tak na deset tisic a pak je fakt vyhodnejsi samostatna navigace :-)
xsrespect
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 10. 12. 2007 10:35

Mademan píše:Telefon :
- predsa len sa nikdy nevyrovna plnohodnotnej GPS


Je to otazne, ako priklad uvediem MDA. Ale otazka bola o niecom inom, tak suhlasim a v tomto pripade by som volil samostatne GPS zariadenie.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p@p@ t. 10. 12. 2007 10:50

Nedá mi to a přidám svůj názor. Podle podpisu vidíte s čím chodím a jezdím. Kombinace E50 + LD-3W + navi soft je podle mě jedinečná pro obšasné použití. Hlavně stejnou baterií a nabíječkami. Baterii z modulu často používám jako záchrannou při vybití té telefonní a k modulu dostaneš nabíječku i do auta, kterou lze použít i na mobil. Nevím jak v autě, ještě jsem to nezkoušel, ale na 230V je baterka v mobilu nabitá cca o polovinu rychleji proti GPSce (1,5/3+hodiny).
p@p@ t.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsrespect 10. 12. 2007 10:58

no bracha mi psal ze ty mapy TomTom by mu mel dat kamos zadarmo... no psal cituju: "pouze mobil (4800,-) + chipset (1100,-) + držák = 5900,- až 6400,-" no nevim zda se na tuhle castku dostane... jo jedna se porad o E50
xsrespect
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 10. 12. 2007 14:02

Ono, jak který telefon. Takovou N70 koupíš za 4tis, GPS 1tis a Tomtom cenu raději pomlčím. Suma sumárum jsem někde na 5.000 Kč + držák z trhu za 250 Kč. Tedy jestli chceš tlačit cenu dolu.
R.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merino 10. 12. 2007 18:41

ber to z brachovho pohladu:
- ak vie, ze chce mobil (aj lepsi a drahsi :roll: t.j. so symbienom) tak je prenho lacnejsie dokupit k nemu GPS modul a vyhladat na nete dake slusne mapy+navigaciu.
Mapy od Nokie (smart2go) sa daju stiahnut zdarma (aj ked je to otravny sposob), a su dost podrobne - o prahe nepochybujem (Ak chce hlas. navigaciu, ta sa k nim da dokupit - na 1den- tyzden- mesiac ci rok) - akurat asi nie cesky.
Tom-tom sa tiez da obstarat free-verzia, chce to aku - taku pocitacovu i mobilnu zrucnost - ja pouzivam N73+nokiacky GPS (LDW ...)+tomtom - na 1 vylet mesacne dakam do neznama po republike to bohate staci.
Do lacneho navigatora bude treba skor ci neskor dokupit mapy (napr.na dovolenku) a to je otazka dalsich par patstoviek, prinajmensom; aj ked uzivatelsky komfor je s navigatorom vacsi.
Ja vyber E50+ GPS modul (najlepsie nokiacky, je k nemu ma nabijacka do auta) + tomtom od kamosa brachovi schvalujem, aj ked E50 ma "pomensi" displej :wink: teda, pomensi na navigaciu ... Ale fungovat to bude, a bracha trafi kam potrebuje
merino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků