jaké turistické GPS?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cikorsky 15. 5. 2007 09:48

No, teď jsem si až přečetl, že to RINE je vlastne vysílačka ato pásmo není v ČR povoleno, tak myslím, že je to pasé a vítěz je zatím ta 60CSX.
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod bloodik 15. 5. 2007 18:21

Rino je v zasade "60-ka se zabudovanou vysilackou", kterou, mimo jine, umi vyuzivat na komunikaci "gps casti pristroje" mezi sebou. Tedy napr. zobrazit na displeji pozici "te druhe". Nicmene, jak uz jste sam psal, neexistuje evropska verze techto pristroju a americka pouziva uplne jina pasma pro bezdratovou komnunikaci. A rozhodne bych neriskoval u nas pouzivat celkem silny, nepovoleny vysilac. Pokuty jsou celkem vysoke ... navic, bez prislusneho (stejneho) protejsku je z toho stejne jen "predrazena 60-ka" ...
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod vytrvalec 15. 5. 2007 21:04

Mám 60CSx a jsem velmi spokojen. Pravda - stojí fůru peněz, ale půjdete-li do kompromisu a pořídíte nějaký nižší model, velmi brzo budete litovat
vytrvalec
Junior

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 5. 2007 06:46

Já už jsem taky napevno rozhodnutý pro tu 60CSx - teď jen, kde ji sehnat co nejlevneji...
koukal jsem na ebay.com - tam je do 400 dolaru i s počtovným, ale nevim, kolik človek zaplati za nejake další popaltky, clo a podobné veci - vyzná se v tom někdo?

Dík. Cikorsky
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 5. 2007 06:53

Koukal jsme na ebay.co.uk - tam jsou ty 60 CSx okolo 250 liber...což je cca 10 000 - ale nevím, jaké jsou poplatky...
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod vytrvalec 16. 5. 2007 07:30

Nezapomeňte při svých kalkulacích počítat i s následným nákupem map ČR. Při nákupu u nás bývá mapa (mapy) v ceně.
vytrvalec
Junior

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 5. 2007 09:54

Jasne: ješte chapu to spravne tak, že si dokoupim mapu - třeba tu ČR a dohraju si ji pomoci SD karty... a když má třeba známý mapu SR, mužu si od nej pučit CD a dohrát si mapu SR...

dik.cikorsky
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 16. 5. 2007 10:52

cikorsky píše:mužu si od nej pučit CD a dohrát si mapu SR...
dik.cikorskys/quote]


Bohuzial nemozes! Garmin ma premakany system odomykania map, jednoducho povedane mapa je len pre jedno GPS zariadenie. Ak stratis GPS, mapy mozes hodit do kosa, pretoze znovu si budes musiet zaplatit za novy odomykaci kod.

Toto sa ale netyka free map. Na Garmin existuje mnozstvo bezplatnych map na celkom slusnej urovny aj s routingom. Cize zas tak bat sa netreba.

No a co ti doporucit - jasne ze 60csx kedze ju mam. Je to zatial najlepsia vecicka pre turistiku, geocaching, motorku atd... Bohuzial aj pekne draha. A to nehovorim o cenach za mapy, tie su strasne.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 5. 2007 11:01

Hmm, tak to je trošku špatná zprava, myslel jsme, že to se známým pojedem napolovinu - každý si koupí nejaké mapy...

jak poznám, že je mapa free - resp. že mi stažená mapa z internetu (která je z edice map source nebo podobné) pujde nahrat na SD kartu a do přístroje, když ho ješte nemám? :)

d. cikorsky
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 16. 5. 2007 12:10

No bud pojdes priamo na free stranky http://mapcenter.cgpsmapper.com/ alebo niektore edicie z MetroGuide su tiez free - skor tie starsie. Treba hladat.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 5. 2007 12:20

ok, no, vypada to tak, že budue muset najít nejakou dobrou cenu a pak dokoupit nekde topografické mapy ČR a SR nebo nekde hledat...

chceme to GPS ted na prázdniny protože jedeme do Norska, tak uvidíme... diky za info...
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 16. 5. 2007 16:24

Neviem ako u Vas v CR ale ja som kupil svoj garmin v mega baliku - drziak do auta, nabijacka do auta + mapy ROAD a TOPO SK za zvyhodnenu cenu :-) Som si isty ze aj u Vas maju nieco obdobne vid http://www.garmin.sk/e-obchod/seria-60/ ... --mega-kit
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 17. 5. 2007 12:43

:D no já bydlím už dva roky na slovensku, ale je mi vicemene jedno , kde to koupím - hlavne aby to bylo levné :D - cena 20 990 se mi zdá být velmi vysoká ... a to je opravdu cena, která je standardní na slovenku - koem 20 000

na ebay se dá přístoj koupit za i pod cca 200 liber- což pri zaplacení dph a koupi mapy SR (cena cca 2500 ) me zatím vyjde trošku levneji - cca 15 000 ...
takže zatim se zkouším dívat tam...
cikorsky
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod kcdpt 22. 5. 2007 14:57

Našiel som zaujímavú ponuku. Cena je však až podozrivo nízka oproti konkurencii. Nedá sa tovar prevziať osobne ale dobierku cez UPS majú nad 10000 zadarmo. Nakoľko nad týmto Garminom zatiaľ len uvažujem napíšte skúsenosti s týmto obchodom pokiaľ si ho niekto kúpi. Cena s DPH 17111 Sk (Mega Kit)

http://www.e-obchod.sk/athenas/?Mode=Sti&StiId=40889
kcdpt
Junior

Odeslat příspěvekod cikorsky 23. 5. 2007 06:45

Ahoj, nemam s tim obchodem zkušenost, ale nemyslim, že by v te cene musel byt nejaky zadrhel - protože v euromedii maji tenhle garmin za cenu http://www.euromedia.sk/default.asp?mtc ... tiid=40889
-cena cca 15700 - pokud tam firma nakupuje, muže mit nejakou dealerskou cenu až okolo 14 200 bez DPH - což je neco malo pod 17 00 SK s DPH.
Ja se nakonec rozhodl, že nabídky na Ebay nechám tak a koupi mi to znamy do své firmy v euromedii - takže ta cena bude podobná neco přes tech 17 000 Sk - což je hodne slušné, bude zaruka a topo mapa SR...
cikorsky
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků