Garmin Nuvi 300 vs. Tomtom One New

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JLX16 14. 1. 2007 13:25

Rozhoduji se mezi těmito dvěma navigacemi. Dají se koupit zhruba za stejnou cenu.
Chtěl bych poradit, do čeho jít, co se týká vybavení, citlivosti přijímače a hlavně funkčnosti navigace resp. možnosti spolehnout se na správnost navigované trasy.
Taky mě zajímají názory na standartně přiložené mapy, k těmto přístrojům.
Navigaci budu používat převážně v ČR, vyjímečně Evropa.
Děkuji předem za rady. :wink:
JLX16
Junior

Odeslat příspěvekod Driver 14. 1. 2007 13:41

Já bych bral Garmina, víc se mi líbí a i z recenze se mi hodně líbí. Ale nezkoušel jsem ani jedno z těch zařízení, takže to je jen můj názor.
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomíček 14. 1. 2007 14:58

Já používám TT hlavně pro snadnou instalaci bodů zájmu (radary a jiné z POI.cz) a možnosti laborování (doplnění dalšími utilitkami). Pro ČR dostatečně přesný, jinam nejezdím. Pokud jezdíš na východ, není to s mapami ideální. Západ lze dohrát snadno..
Stanov si nejprve priority užívání a dle toho hledej navigaci.
Tomíček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolfi 17. 1. 2007 15:10

jednoznacne garmina niet o com pochybovat
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod vojta 17. 1. 2007 15:35

Mě by jenom zajímalo, jestli třeba zastánce garmina má tu samou uživatelskou zkušenost s TomTomem....
To jako kdybych já, spokojený uživatel TT One New, tvrdil: "jednoznačně TomTom" (nemajíc přitom pražádnou zkušenost s Garminem....že :pozor2
vojta
Junior

Odeslat příspěvekod rolfi 18. 1. 2007 07:48

po mojich niekolkorocnych skusenostiach a podla vyvoja jednotlivych pristrojov zatial usudzujem ze garmin. Netvrdim ze je jednoznacne najlepsi, ani nie som tvrdy zastanca tejto znacky. Keby si ma videl niekedy v aute a na prednom skle tri - styri navigatory, ktore porovnavam, aby som klientom mohol poradit len to najlepsie a najlepsiu cenu.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod JLX16 18. 1. 2007 10:25

Taky mi je sympatičtější Garmin (pokud samozřejmě beru v potaz tyhle dva modely, u jiných nevím). Třeba taky kvůli možnosti Topo map...
Ale ani jeden model jsem si nevyzkoušel v praxi a proto se ptám na názory :wink:
JLX16
Junior

Odeslat příspěvekod mafioso 18. 1. 2007 16:34

Měl jsem možnost vyzkoušet Garmin 360T na několika delších cestách po ČR a teď jezdím s PDA a Tomtomem 6. Předpokládám, že softwarově se Tomtom One od verze pro PDA příliš neliší. Pokud jde o samotnou navigaci, je lepší Garmin. Nová mapa Atlas CR 10 od Picodasu je velmi dobrá, bez větších chyb, a má nejlepší pokrytí ze všech map, co jsem měl možnost vyzkoušet. To znamená, že obsahuje názvy ulic i v menších městech kolem 8000 obyvalel (např. Hronov, Broumov, Police nad Metují...), což Tomtom ani iGO zatím nemá. Další výhoda je turistická mapa Topo Czech pro Garminy, která je součástí balení a umožňuje navigaci i při pěších výletech v přírodě, nebo cyklistice.

Garmin má víc propracovanou a vyhlazenou grafiku než Tomtom. Uznávám, že svůj účel splní oba, ale na displej Garmina se líp dívá. Oba podporují import vlastních bodů zájmu, případně stažených z http://www.poi.cz, Tomtom ale dovoluje více si s nimi "pohrát", vybrat zvuk upozornění, atd. Garmin oproti Tomtomu dovolí vložit do trasy jen jeden průjezdní bod. Naopak příjemná je velikost a váha třístovkové řady, v pohodě se dá nosit v kapse. U Garmina se nemusíte zajímat o přepínání mezi denním a nočním režimem, dělá to sám podle času západu a východu Slunce. V případě Tomtoma je přepínání na uživateli.

Garmin neumí upozornit na překročení povolené rychlosti a v navigační obrazovce nenajdete ani údaj o vaší skutečné rychlosti, což mi docela vadilo. Musí se přepnout na obrazovku "Tachometr", kde je ale kromě aktuální rychlosti i průměrná rychlost včetně zastávek, dále průměr bez zastávek, maximální dosažená rychlost, celkový čas jízdy, čas stání, celkový počet ujetých kilometrů a vzdálenost do cíle. Tohle zase neumí Tomtom. Garmin 360T má poměrně slabou hlasitost hlasových příkazů, což bude u třístovky jistě stejné. Není to způsobeno nízkým výkonem, ale spíš tím, že reproduktor je trochu nešťastně umístěný vzadu pod anténou, která je sice během navigace vyklopená, ale zvuk nesměřuje k řidiči, nýbrž spíše do čelního skla. S maximálním nastavením úrovně hlastitosti to docela jde, ale i když slyším dobře, při vyšších otáčkách motoru a zapnutém autorádiu jsem hlášení někdy nerozumněl. Rovněž by mohl mít Garmin na můj vkus víc možností nastavení, ale Tomtom je jen o málo lepší. Celkově u mě, vzhledem k výše řečenému, vítězí Garmin.
mafioso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 19. 1. 2007 16:30

mafioso píše:Garmin neumí upozornit na překročení povolené rychlosti ...i/quote]

Nad tím bych ani tak neplakal. TT to sice umí, ale je to spíš k vzteku. Jednak překročení rychlosti signalizuje temně červeným údajem na modročerném pozadí, což je velmi špatně čitelné, jednak omezení rychlosti, které má TT v mapě, moc neodpovídá skutečnosti. Například na jednom konkrétním úseku, kde odnepaměti není omezena rychlost, respektive je 90, TT tvrdošíjně prosazuje sedmdesátku. A takových úseků, kde to neodpovídá skutečnosti, ke možná většina. Samozřejmě k tomu přispívá i fakt, že se omezená rychlost u nás poměrně často mění a není jednoduché na to včas reagovat. Taky mně vadí, že kontrolu nelze vypnout, tedy nechat na displeji jen údaj o momentální rychlosti. Nebo jsem alespoň nepřišel na to, jak.
suvel
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků