Proč TomTom a ne Garmin?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Polda_V6 25. 12. 2006 20:25

Hm. Muzete mi prosim napsat, proc jste si koupili TomToma a ne Garmin? Zitra bych si rad Garmina konecne poridil, konkretne nuvi 360 + RDS. Krome vyuziti v aute ale planuju i pouziti v terenu, na prochazkach, ne jednou jsem jiz zabloudil :-) atd. Turisticka mapa mi prijde moc fajn, rozmery jsou rovnez doslova kapesni. 660 nezvazuju kvuli rozmerum a kratsi vydrzi. Ale jak tady vidim ty utilities pro TomToma, jsem na vazkach. Diky za pomoc.

//Marek L.: Odděleno do samostatné diskuze. Původní téma se týkalo něčeho jiného.
Polda_V6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polda_V6 25. 12. 2006 21:46

Marek L.: dobra, omlouvam se

Michal
Polda_V6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 30. 12. 2006 16:13

Mě okouzlil TT910. Než jsem si ho vybral, prošel jsem mnoho recenzí a přečetl mnoho diskusí. Vybral jsem si ho proto, že má velký HDD, velký displej a výrobce opravil a trochu vylepšil držák, také proto, že toho umí dost. Při výběru jsem také počítal s tím, že na HDD budu moci přenášet foto z digitálu. Ideální skladiště na dovolené. Jenže nakonec jsem byl zklamán. Nejde to.
Přesto se na TT vyvíjí různé doplňky, které z TomToma dělají krále v této kategorii navigací.

Toť můj názor. S navigací jsem víc než spokojen.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jole 31. 12. 2006 11:05

To je ale jenom tvůj subjektivní názor.Já mám garmina 660 a myslím si,že králem navigací je právě on.Lehký,malý,avšak s velikým displayem,spolehlivý.Prostě nemá chybu. :tleskani
jole
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 31. 12. 2006 12:25

Ber GARMIN-a :)
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod black-talon 31. 12. 2006 14:24

Jasně že ber Garmin. Nebo víš o nějakých použitelných topo mapách na TomTom? :)
black-talon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojta 31. 12. 2006 17:44

Mám TT One New. Jsem spokojenej. Mapy jsou naprosto použitelný. Můžeš si s tím dost vyhrát. Mrkni na http://www.poi.cz
vojta
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 31. 12. 2006 17:52

to Vojta:

Hmm...

To predsa funguje aj na GARMIN-y

http://radary.opevneni.cz/

peter_001
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod TomasTT 31. 12. 2006 18:23

Myslím že vojta mluví o něčem jiném než black. Topografická (turistická) mapa a body zájmu jsou dost rozdílné věci. Turistická mapa zobrazuje vrstevnice, turistické cesty/značky, cyklotrasy atd. Jestli je taková mapa ke stažení na POI.cz pro TomTom, tak jsem asi slepej...
*************
Tomáš "TT" Kocanda
*************
Garmin GPSMAP 278C, Zumo 660, GPSMAP 620, Zumo 500 a pár dalších... Vlastně skoro všechny na motorky.
TomasTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luhal 1. 1. 2007 12:50

Mám TT One a neměnil bych. Ale je pravda, že ho mám POUZE do auta nikoliv na turistiku.
Pokud ho srovnám s Becker Traffic Assist HS (jinou navigaci jsem neměl možnost porovnat) pak u TT je daleko víc možností jak ho upravit k obrazu svému. Navíc po připojení k PC funguje jako běžný flashdisk. Becker se musí ládovat přes Activesync a já prostě nechci používat na obyčejné kopírování mapy užásné synchronizační programy pana Gatese. MP3 a prohlížení obrázků, které nabízí Becker klidně oželím protože si nějak dobře bedovedu představit proč bych poslouchal mp3 přes navigaci když je v autě rádio. Zvykl jsem si na TT snadno ale netvrdím, že snadno si člověk nezvykne i na jiné navigace :D
Luhal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo88 1. 1. 2007 15:34

První zkušenost s navigací jsem měl se softwarem TomTom na PDA. To jsem rychle prodal a měl volný prostor k pořízení relativně nejlepší dostupné navigace. Nechal jsem se oslnit povídáním o Geosat Europe a koupil jsem ho. Po vyzkoušení jsem ho s hořícím zadkem vracel tenýž den zpět prodejci - nelíbil se mi vůbec. Pak jsem uvažoval o dalších možnostech vč. Garminu. Vzhledem k tomu že se v 95% pohybuji po ČR, zmínky o málo propracované mapě ČR v Garminu mě dost odrazovaly (lze sice dokoupit podrobnější, ovšem - jak se opět dočteme v recenzích - s pochybnou navigační schopností).

Takže jediná rozumná volba byl pro mě Go 910 ... Mám ho, funguje a je to fajn ... Švou mě jen ostudné mapy Slovenska, Madarska atd.
ivo88
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 1. 1. 2007 16:05

Vidis... a preto som radsej zvolil GARMIN!
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 1. 1. 2007 16:05

Vidis... a preto som radsej zvolil GARMIN!
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod vojta 1. 1. 2007 19:32

TomasTT píše:Myslím že vojta mluví o něčem jiném než black. Topografická (turistická) mapa a body zájmu jsou dost rozdílné věci. Turistická mapa zobrazuje vrstevnice, turistické cesty/značky, cyklotrasy atd. Jestli je taková mapa ke stažení na POI.cz pro TomTom, tak jsem asi slepej... /quote]


Ano, pardon, omlouvam se. Nemel jsem na mysli turistickou mapu! To na TT neexistuje - aspon o tom nevim. Pouzivam TT One New pouze do auto, nikoliv na pěší tůry. Ani jsem to jinak než do auta používat nezamýšlel.
vojta
Junior

Odeslat příspěvekod Polda_V6 1. 1. 2007 23:31

Dik chlapi za tipy. Premyslel jsem nad tim, cetl jsem testy.. A je to jako se vsim. Nejlepsi by byl nejaky mix mezi TT a Garminem. Kdybych mel GPS pouzivat jen v aute, byl bych hoodne na vazkach a mozna bych i skoncil u TT. Kdyz chci ale pouzivat, a ne zridka, topo mapu.. Nemam jinou moznost nez jit do Garmina :-)
Polda_V6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků