Navon N490 nebo Tom Tom start 20

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karl-von-bahnhof 23. 11. 2013 11:18

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakou navigaci by jste vybrali 50 letému člověku pro občasnou navigaci hlavně po ČR. Technicky zdatný rozhodně není, počítač ani nepoužívá. S navígací by se ale naučil. Jen to chce smysluplné ovládání.

Tzn. příjemné ovládání a plánování tras je nejdůležitější.
Plánování tras s průjezdními body nebo prostě aby se dala trasa nějaku pravit. Průjezdních bodů není potřeba hodně. Třeba 3 by stačily.
Pak čitelnost a rychlost navigace na slunci, případně úprava jasu v noci.

Kdyby jste věděli o navigaci v podobné cenové relaci s lifetime (cca 3500,-), tak klidně navrhnete. Budu jedině rád.

Mockrát děkuji.
Karl-von-bahnhof
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 23. 11. 2013 12:00

Vzhledem k plánování trasy, velikosti displeje a vůbec funkcí bych doporučil spíše Navon N670 Plus.
http://entershop.cz/navon/navigace/navo ... id=-664159
Navi umí čísla popisná i v malých vesničkách, což je oproti TomTomu veliké plus.
Koukni i na toto téma: viewtopic.php?f=1815&t=1183707
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 24. 11. 2013 11:28

Kašli na to. Jestli je to jen na občasné navigování, tak navigaci do chytrého mobilu. Je jich dost na výběr, a za rozumné peníze....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 11. 2013 17:30

Nejsem si jistý, jestli člověk, který není technicky zdatný a nepoužívá PC, bude vlastnit chytrý telefon...ovšem opak může být pravdou. Vzhledem k možným problémům, které mohou vzniknout nekompatibilitou navigačního softu s chytrým telefonem bych v tomto případě zůstal u klasické PNA šochtle, kterou zapne a jede.
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 24. 11. 2013 17:58

Pardon, to že nemá počítač a že tomu vůbec nerozumí, jsem přehlédl. Takže jinak - ten, který nepoužívá počítač, nemá tedy ani mail atd, tak tomu ať koupí papírovou mapu. Protože vrchol těchto lidí je bohužel obyčejný mobil typu Nokia 6300. Vše, co je nad, je na ně moc...
Takového máme mezi přáteli, koupil si navigaci, a byl to problém na problém. Ve finále vyzkoušel ještě dvě, pak to prodal a jezdí podle papírové mapy. Ve chvíli kdy ten člověk nemá žádné základy, tak je to ztracené.....Pokud člověk nemá žádnou zkušenost, tak je něj byl problém i trochu složitější mobil. Takže ten si s navigací rozhodně neporadí...A vím, o čem mluvím...
Mám okolo sebe lidi, kteří jsou v mém věku, a přečíst mail je pro ně maximum a ke všemu z datových technologií přistupují jako k jedovatému hadovi...
Naposledy upravil Gumajz dne 24. 11. 2013 18:03, celkově upraveno 1
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl-von-bahnhof 24. 11. 2013 18:00

Přesně tak. Chytrý telefon by určitě nezvládl. Má asi 100 let starou nokii a nic víc nechce. Nechce psát ani sms :-). Navigaci by se snad naučili používat (třeba i jeho manželka nebo tak). Právě proto sem myslel ten Tom tom, že je jednoduchej.

Tak se kouknu teda po tom navonu. Jen bych se ještě zeptal, zda tom tom nevybírá lepší trasy. Já osobně mám Igo Primo a pokud nezadám cestu přesně podle mě, tak mě většinou navigace tahá přes strašný díry.
Karl-von-bahnhof
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 24. 11. 2013 18:04

Nenaučil, jsou to vyhozené peníze....Jestliže má 100 let starou nokii, tak vyber jiný dárek k vánocům....Navigace bude ležet v šuplíku 10 let a pak ji ani nepůjde prodat..
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 11. 2013 18:49

Karl-von-bahnhof píše:Já osobně mám Igo Primo a pokud nezadám cestu přesně podle mě, tak mě většinou navigace tahá přes strašný díry.

Můžeš být konkrétnější? Jaké mapy používáš? Jak máš nastavenou navigaci? Používáš HNR/FSP/HSP?
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Karl-von-bahnhof 24. 11. 2013 21:24

Já mám myslím tuhle navigaci. http://gps-navigace.heureka.cz/prestigi ... 4700bt-fe/

Zkratky, který si psal nevím co znamenají ale používal sem většinou snadnou cestu, to bylo jakžtakž. Ale stejně sem nebyl moc spokojenej, tak si to zadávám podle tras na mapy.cz.
Karl-von-bahnhof
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 24. 11. 2013 22:05

A ty, který se v tom jak vidím také nevyznáš, tak toho dotyčného budeš učit ovládat navigaci....Proboha jak, když ty sám si neumíš ani zadávat trasu a děláš si ji na Seznamu ?? Ty by jsi sám měl nejdříve uvažovat o jednodušší navigaci pro sebe. Jestliže si děláš trasu někde jinde, tak i pro tebe jsou to vyhozené peníze...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl-von-bahnhof 25. 11. 2013 21:26

No trochu bych se asi mírnil v tom jak odhaduješ lidi, nevim, jestli si mě chtěl *****, ale celkem se ti to povedlo. Asi budeš taky pěknej hňup, když tohle píšeš neznámýmu člověku.

Je fakt, že nevím co znamenají ty zratky, ale co se ovládání navigace týče tak problémy nemám. Bohužel postupem času (a hlavně zničenejma tlumičema :-) ) sem přišel na to, že cestu, kterou generuje navigace, je dost pitomá. Taky ta moje navigace neni žádnej rychlík, a proto prohlížet celou trasu a dívat se, kterejma ***** mě to vede, je dost o nervy.

Proto osvědčenej systém je si vygenerovat trasu na mapy.cz - ta je v 99% hodně pohodlná a pak jen do navigace naklikat třeba 3 průjezdní body a mrknout, jestli to vede stejně. Ušetří mi to dost času.

Celkem nemam chuť se s tebou dál bavit, takže to asi uzavřeme. Myslel sem, že dostanu nějakou smysluplnou radu, ale bohužel sem narazil na blbce, takže tady se asi taky nedoptám.
Karl-von-bahnhof
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 26. 11. 2013 09:02

Takže místo toho abys přemýšlel, co děláš blbě, tak se zmůžeš jen na nadávky...Hele, panáčku, já jsem tě neurážel, jen jsem naplno napsal, co vyplývá z toho, co ty jsi sám napsal....To jsi ale měl napsat, že tě máme chválit, jak jsi to "chytře" vymyslel.....Radu jsi dostal, víc mne tohle téma nezajímá...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl-von-bahnhof 26. 11. 2013 09:57

Jestli si nechtěl urážet, tak proč urážíš? Navigaci ovládám bez problémů, v tom ses netrefil. To, že sem se víc nezajímal o to, jestli se dá navigování nějak zlepšit, to je pravda. Nemám rád, když někdo o něčem trochu ví (nebo si to alespoň myslí), tak ostatní jsou blbci a nemaj šanci. Radit nemá cenu a já sem prostě nejlepší, takže vy osatní radši zalezte zptáky do jeskyní.

UPDATE: Založil jsem nové téma. Díky za "cenné" rady. Ponechávám původní text, ale už není předmětem tohoto vlákna.

V navigaci mám pouze původní hnr soubory. Mapy jsem neaktualizoval a navigaci mám myslím tak 2 roky (už ti přesně ani nepamatuju). Za nadávání se tedy omlouvám, unáhlil sem se. Dokázal by si ty teda říct nějakou konkrétní radu, jak zlepšit generovaní trasy na inteligentnější cestu? Zkoušel jsem všechny profily a žádnej nevede tak, aby cesta byla pohodlná, proto si cestu naklikám do navigace radši ručně podle sebe (nebo podle mapy.cz).

A nechce se mi dávat peníze za aktualizaci map, protože jsem se zatím nesetkal s žádnou extra nesrovnalostí. Plánuji to až tak za rok.
Karl-von-bahnhof
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 26. 11. 2013 10:28

No, hurá... Já ti nevím, protože mně rukama prošlo skoro vše, co se zde prodává. Myslím ale navigace známých značek. A vyzkoušel jsem si je při ježdění. A přesto mám stále TomToma. Není nejlepší, ale je uživatelsky nejpříjemnější, a nikdy mne nevypekl...A pro člověka, co je neumětel, co se týče mobilů, počítačů, je TT nejlepší volba. Naučil jsem s ním pracovat i strašný dřeva, takže vím o čem mluvím. Ale stejně tě stále bude otravovat, že něco chce....s tím se smiř. A opravdu vím o čem mluvím.Zde nejsem tak často. Ale na poi.cz jsem pořád. Tak se klidně s dotazy obrať tam....
Naposledy upravil Gumajz dne 26. 11. 2013 10:39, celkově upraveno 2
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl-von-bahnhof 26. 11. 2013 10:37

No .... já nevím ... nemohl si tohle napsat hned na začátku? :-) Asi bych neobjednal ten navon co psal Vagi. Tak uvídme, snad to taky půjde. Dík.
Karl-von-bahnhof
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků