Navigace bez kompromisu - ČR + Evropa

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Steny 19. 11. 2013 21:40

Rád bych si pořídil kvalitní navigaci - využití v rámci ČR a Evropy. Používal jsem IGO v PDA a prvním mobilu, pak jsem ale zkoušel používat Google aplikace, jenže to mi nevyhovuje. Snažil jsem se rozkoukat u Garminu a TomToma, ale nějak se nemůžu chytit.
Čím víc pátrám, tím jsem zmatenější. Je aktualizace map Evropy nadřazena ČR? Nebo musím hledat obě? Nechci skočit po té nejdražší, na 2. stranu, není problém zaplatit kvalitu. A co je kvalita? Rychle se najde, navrhne optimální trasu, má aktuální mapy s aktualizací, čísla popisná, POI... Displej je čitelný.
Co byste si koupili vy, pokud by se měla hodnotit jen kvalita? nüvi 3597T ? čím si udělat radost? Díky!
Steny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 20. 11. 2013 00:07

Tom Tom, vse ostatni je jen druhojakostni alternativa :-)
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonny. 20. 11. 2013 08:10

"Tom Tom, vse ostatni je jen druhojakostni alternativa :-) " - konec citace.

Před třemi lety bych s tímto tvrzením souhlasil, ale dnes bych to viděl naopak - cokoli, jen ne TOMTOM.

Viz přístup Helpu,
viz degradace navcore /postupné ubírání funkcí - itinerář, indikace připojení rdstmc a další/
viz praktická nepoužitelnost placené služby LIVE,
viz nemožnost vyhledávat v nových mapách na orientační čísla,
viz spousta dalšího popsaného zde i na poi.cz,
prostě krátce a stručně:

Kdo používá TOMTOM delší dobu /u mne přes 6 let/, tak jasně vidí, že

TOMTOM
jde přesně opačně, než bývalo zvykem
- uživatelská přívětivost navigací TOMTOM se ztratila neznámo kam a dnes je TOMTOM - NEBOJÍM SE ŘÍCT - v nabízených cenových relacích

PASKVIL MEZI NAVIGACEMI.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 11. 2013 16:24

Terminator3 píše:Tom Tom, vse ostatni je jen druhojakostni alternativa :-)

A teď tu o karkulce? :-)
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 20. 11. 2013 19:00

No, měl jsem v ruce těch navigací hodně. De facto i De iure jsem vyzkoušel všechny známé firmy. A dál mám TomToma a další bude TomTom, i přes ty přešlapy....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.P 20. 11. 2013 23:57

A co zakoupit tablet a do něj nahrát navigaci BE-ON-ROAD. Máš tam možnost vyzkoušet 3 druhy map.Jsou tam mapy zdarma od
NOVÉ OpenStreetMap,placené mapy cz+sk od ceda,které jsou velmi podrobné v Čr a nebo použít mapy od navtegu,které používá garmin i navigon a máš tam celou evropu za nějakých 1000kč s doživotní aktualizací.Na vyzkoušení máš 7 dní.Nebo si tam můžeš nahrát jinou navigaci a tak máš možnost výběru a né jako u klasické navigace kde zakupíš jeden soft a končíš. http://www.beonroad.com/cs/
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Steny 21. 11. 2013 19:05

Tablet mám ale jeho velikost neodpovídá použití navigace = umístění v zorném úhlu, navíc navigace je v autě k dispozici všem řidičům, tablet tam být nemusí... Be-on-road jsem kdysi také měl, hlaška "se otočte" mne ještě dnes občas děsí ve snu...:-)
Zkusím otázku položit jinak: Co by mluvilo proti nüvi 3597T, případně, jaká by byla alternativa?
Steny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 11. 2013 21:50

Pokud máš 10´ tablet, tak se nedivím, že ti překáží v zorném poli řidiče :-) 7´tablet používám v autě a za 5´ krabičku už bych neměnil.
Jen nerozumím tvé větě: navigace je v autě k dispozici všem řidičům, tablet tam být nemusí
Co si tím chtěl říci?
Jinač zkus např. iGO Primo / Sygic na tabletu (předpokládám že máš Android) a myslím, že na Garmin zapomeneš :-)
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Steny 22. 11. 2013 08:52

Tablet = iPad. Navigace by měla zůstat trvale v autě (nemusí to být za sklem), aby ji mohl použít každý, kdo řídí. Tablet si odnáším....
Steny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 22. 11. 2013 17:01

Tak pak se teda podívej na navon.Má čísla popisná,hodně nastavení http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-576581
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 22. 11. 2013 18:12

Stejne nechapu tu modu širokoúhlých displejů gps navigaci, kdyz v tomto pripade je mnohem praktictejsi displej na vysku..
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 22. 11. 2013 18:28

To je silně diskutabilní.
3.0 V6
Vagi
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků