Navigace Navon

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod koumesak Yaryn 23. 2. 2012 15:19

Má tu někdo nějaké zkušenosti či rady při výběru této značky ?
koumesak Yaryn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 18. 9. 2012 22:41

půl roku pryč... jen pozitivní. + skvělý poměr cena výkon.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sebor 4. 5. 2013 17:18

Ahoj, mam novy NAVON N670 Plus Lifetime iGO Primo, nevite, jak zmenit mile na km?, Take mi nejde navolit mesto Nove Dvory, ani jeho PSC 28531. Nevite, prosim, proc?. Jsem zacatecnik, nebude zde vadit, kdyz se asi jeste pozdeji budu ptat dal:)? Jestli by to bylo mozne, tak prosim odpovedi polopatisticky, proste pro blba:). Zdravi a dekuje Sebor
Sebor
Junior

Odeslat příspěvekod audis 4. 5. 2013 19:55

vadit nebude.

nastavení mj. mil / km se mělo ptát na začátku při prvním zapnutí. Poté kdykoliv VÍCE > NASTAVENÍ > MÍSTNÍ > JEDNOTKY A FORMÁTY > VZDÁLENOSTI. :-)

-- 04 kvě 2013 20:57 --

Které nové dvory by to měly být? (dej link mapy.cz nebo google dej) PSČ jsem nikdy nepoužíval.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sebor 4. 5. 2013 21:37

Nove Dvory u Kutne Hory

-- 4. 5. 2013 22:46 --

Km tam uz mam, diky za navod:)!!! Sebor
Sebor
Junior

Odeslat příspěvekod audis 4. 5. 2013 22:30

nemám sice přímo N670, ale to nevadí. Tobě to nabízí jen ty u českých budějovic že jo? :-)) s tou zelenou fajfkou...

To je tím, že při zadávaní názvu města jsi si nevšiml tlačítka vpravo dole vÝSLEDKY (21) a tom seznamu pak najdeš ty svoje u KH. (mapy Navteq 03/2012) . Pointa je v tom, že to nabízí jako první výsledek vyhledávání zrovna ty Nové dvory, které ty nechceš. Jihočech by byl v tomto případě nadšen.., ty zrovna v tomto případě nikoliv.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sebor 7. 5. 2013 19:41

audis píše:nemám sice přímo N670, ale to nevadí. Tobě to nabízí jen ty u českých budějovic že jo? :-)) s tou zelenou fajfkou...

To je tím, že při zadávaní názvu města jsi si nevšiml tlačítka vpravo dole vÝSLEDKY (21) a tom seznamu pak najdeš ty svoje u KH. (mapy Navteq 03/2012) . Pointa je v tom, že to nabízí jako první výsledek vyhledávání zrovna ty Nové dvory, které ty nechceš. Jihočech by byl v tomto případě nadšen.., ty zrovna v tomto případě nikoliv.

Jedna se o Nove Dvory u Kutne hory, Havlickova 77. Ve VYSLEDKY mi to dava jen ty u Zdaru nad Sazavou a ulice tam nejde vlozit. Se mi zda, ze by to v Navigaci melo byt:)! Koupil jsem ji v Entershopu a p. Masek mi nainstaloval posledni aktualizaci map.
Mel jsem taky problem, ze mi to ohlasilo GPS SIGNAL JE ZTRACEN. Po porade to spravil reset, ale ted zase navi nejde vypnout. - Dam ukoncit, naskoci "Zavirani, cekejte" ale misto aby to ukoncilo, naskoci na displeji opet "Navigace.Nastaveni GPS info..." . Zkousel jsem to vypnout nekolikrat ale je to pporad dokola, proste to nejde. Uz jsem z toho na palici:). Vypnout to natvrdo nahore se bojim, je to asi stejny jako u PC. Nebo to mam nechat, az se to uplne vybije? Mam to totiz doma a jde to na baterii. Uz je na 3 carky. Audis, poradis mi zase? Diky moc! S.
Sebor
Junior

Odeslat příspěvekod audis 8. 5. 2013 22:01

ad adresa: tam bude nějaká chyba v aktualizaci nebo tak něco. Soubory s mapami jsou asi poškozeny, nebo nedokopírovány. Stane se. Ty ND u KH vubec teda nejsou v seznamu? A logicky, když v ND u Zdáru neexistuje Halvíčkova ulice, nepujde tam logicky předepsat...

ad vypínání atd: Vypnout nahoře natvrdo se neboj. A neboj se ani resetovacího tlačítka. Data od posledního řádného ukončení se 100 % neztratí. Data od té doby většinou také ne (není o čem mluvit, maximálně přijdeš třeba o poslední uložený oblíbený bod, nebo prostě o poslední změnu v nastavení co jsi dělal - nepředstavuje problém). Až to zase bude blbnout, resetuj tužkou resetovacím tlačítkem a poté sleduj co to bude dělat.

-- 08 kvě 2013 23:16 --

ještě jednou: tobě to fakt nenachází takto jako mě? (mapy Navteq Q03/2012)
http://leteckaposta.cz/420069675
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod convert23 14. 5. 2013 18:02

Zdravíčko,chtěl bych si koupit novou navigaci jelikož vlastním Garmin nuvi 255W což je pro mě neskutečně tupá navigace ale zase co bych chtěl po dědkovi :) a garmin Oregon 450 takže turistická navigace mě nezajímá ale potřebuji navigaci do auta. Měla by umět pracovat s trasami vytvořenými na počítači např. na mapy.cz (to bohužel starý garmin neumí). Navigovat inteligentně (ne projíždět všechny vedlejší když můžu ject vedle po hlavní (bohužel ani toto je mému garminu nejbližší :) ). Za další by mě zajímalo jestli lze na navigaci popř. dohrát nějaké jiné navigační programy (počítám že to lze když to má Win CE 6). Umí pracovat navigace s mapovými podklady pro garmin? A jak velkou kartu byste doporučily . Větší množství map a programů? A jen pro info zatím je můj horkej favorit NAVON N670 PLUS (sice se mi více líbí 760 ale BT nevyužiji, TMC nefunguje jak má a transmiter za 11 stovek je na mě moc luxus. Předem děkuji za rady a za názory
convert23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sebor 14. 5. 2013 21:27

audis píše:ad adresa: tam bude nějaká chyba v aktualizaci nebo tak něco. Soubory s mapami jsou asi poškozeny, nebo nedokopírovány. Stane se. Ty ND u KH vubec teda nejsou v seznamu? A logicky, když v ND u Zdáru neexistuje Halvíčkova ulice, nepujde tam logicky předepsat...

ad vypínání atd: Vypnout nahoře natvrdo se neboj. A neboj se ani resetovacího tlačítka. Data od posledního řádného ukončení se 100 % neztratí. Data od té doby většinou také ne (není o čem mluvit, maximálně přijdeš třeba o poslední uložený oblíbený bod, nebo prostě o poslední změnu v nastavení co jsi dělal - nepředstavuje problém). Až to zase bude blbnout, resetuj tužkou resetovacím tlačítkem a poté sleduj co to bude dělat.

-- 08 kvě 2013 23:16 --

ještě jednou: tobě to fakt nenachází takto jako mě? (mapy Navteq Q03/2012)
http://leteckaposta.cz/420069675


Ahoj Audis, diky za vsechny rady! Pan Masek mi dokonce udelal videjko s dokonalym postupem,
jak na to. Fakt prodejce c.1 ! Sebor
Sebor
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 5. 2013 07:43

doporučil bych ten Navon, neumí importovat trasy z pc. ja bych to ani nevyužil, protože navi leží v autě v kyslíku.

Navon má vnitřní paměť myslím, karta pro něj není treba. jakákoliv jiná navigace cca 2,5 GB s mapami celé evropy. pouze Čr treba 0,5 GB. tak si to spoctete, kolik těch navigaci chcete dohravat.

Dohrát další programy jde, ale musí se to dodatečné upravit. komunita je velká a kdyžtak pořadí. ja bych Navon nešmoulil. jestli chcete smoulit, kupte si za 50 Usd nějakou navigaci - krabičku z činy a Igo si tam pak dosmloulete.

Navon navozuje inteligentně.

s mapami Garmin umí pracovat jen Garmin.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod convert23 15. 5. 2013 18:01

Tak to mě zklamalo. Import tras z pc beru pro mě jako celkem důležitou věc. Ale ještě si to promyslím. A mimochodem které navigace podporují import tras z pc
convert23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 15. 5. 2013 20:16

já vím jen o garminu. jestli i další, netuším. automobilisté zadádají trasu až po nasednutí v autě. je to na pár vteřin, pohoda.

I toho garminu: před lety si stěžovali, že na pc naplánovali trasu, exportovali, ale ve skutečnosti se exportovaly jen start, cíl a případně průjezdní body a garminek (ta krabička) si trasu vypočítala sama. A klidně se to občas lišilo od vypočítané trasy na pc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 17. 5. 2013 07:50

To co zmiňuje audis, se stane uživateli Garminu i dnes, ale pouze tomu, který se se svou navigací dostatečně neseznámil.
Vše o navigacích Garmin lze vyčíst na vedlejším fóru http://www.path.cz/forum/index.php :-)
http://www.garmin.cz/aktualne/nove-prod ... ktere.html
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod rastoslav 18. 5. 2014 19:36

ja mam Navon N490. Naviguje dobre ale ide mi na nervy, ked strati signal na par sekund alebo minut (napr v kopcoch, tuneloch) stale hlasi ze stratila signal.
Neviete niekto ako toto hlasenie vypnut??? Ja som na to neprisiel...Dik
rastoslav
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků