Garmin Nüvi 1490T Lifetime nebo Garmin Nüvi 2460T Lifetime

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KAYKA 12. 7. 2011 20:59

Zdravím všechny !
Nedávno jsem se dotazoval ohledně navigace a protože už jsem se rozhodl, že to bude Garmin chtěl bych ještě poradit jaký typ. Rozhoduji se mezi výše zmíněnými.
Navigaci nepoužívám denně jen, když jedu někam do neznáma nebo do větších měst a aktuálně ji asi taky budu potřebovat na dovolenou v Chorvatsku. Jsem zvyklý zadávat souřadnice (třeba z mapy cz) a pak by se mi libilo zadat si třeba body, přes které by měla trasa vést. Toto myslím splní oba modely. Jen by mě zajimalo, co navíc by mi pro mé potřeby nabídl dražší model, resp. jestli se v mém případě vyplatí investice do dražšího modelu.

Opět děkuji předem za projevené názory
KAYKA
KAYKA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 13. 7. 2011 07:30

Zdravím. oba modely jsou cca stejné, ale 2460tky má aktivní držák a ten se vyplatí pokud člověk používá gps denně.
U aktivního držáku je veden napájecí kabel do zmíněného držáku a ne do gps, tudíž odpadá otravné zasouvání konektoru do gps po tom co jej zacvaknu do držáku.
Jinak si myslím, že 1490tka je zatím lépe vyladěna a nabízí i plánování a přenos trasy do gps z pc.
2460 toto zatím nenabízí a nevím jestli to do budoucna půjde.
Zjistil jsem také, že 2460tka má softwarovou chybu v ukládání tras. Podle popisu umí uložit až 100 tras vytvořených v gps, ale neumí uložit ani jednu pokud je dlouhá 2500km a je vedena přes 4 body.
To jsem zjistil, když jsem plánoval zákazníkovy trasu do Španělska a nešla uložit celá. Tak jsem nakonec uložil trasu jen po ten poslední bod a doporučil potom z toho místa navigování do cíle.
Pokud bych neplánoval tuto trasu v plánovači dopředu, ale rovnou zadal trasu tak by problém nebyl.

Takže závěr je takový, že záleží na Vašich prioritách, chyby budou časem jistě opraveny, ale nebál bych se koupit i 1490tku která je již více doladěná.
Někdo tu dříve psal, že 2460tka je lepší v mnoha ohledech, ale to já nevím, protože jsem nedržel obě zároveň neměl jsem možnost si je porovnat.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taxat 16. 7. 2011 18:24

Tak teď jsi mě zaskočil. Už jsem měl GN 2460T Lifetime vybranou a chtěl ji objednat, ale poznámka o nemožnosti přenosu trasy z PC do navi mě zarazila. Mám tomu rozumnět tak, že (na rozdíl od 1490T) si nemůžu trasu zadat v compu (kde je to pododlnější díky klávesnici na rozdíl od virtuální klávesnice navi) a pak to přesypat? Pokud budu navigaci používat profesionálně (píšeš o zákaznikovi), tak je to možná komoplikace, ale pro příležitostné cesty to tak problematicky nevidím. Tam možná spíš ocením novinky proti staršímu typu - když jich není tak moc. A ještě, 2460T je novinka, ale je to přímý nástupce 1490T? Z logiky číslování bych spíš čekal 2490T.
taxat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 7. 2011 21:24

Zdravím, ano je to tak u 2460 nelze přenést trasu z Map Source, jen trasové body. Nevidím to jako problem, protože přenesené body jdou v plánovači lehce spojit.
Nevím jestli je 2460tka přímý nástupce 1490, někdy to je těžké poznat, když stále mění funkce.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bingocz 29. 7. 2011 07:09

Mohu potvrdit, že normálně si z MapSource přenesu 20 vytvořených tras do navigace a funguje to. Uložím i Praha-Madrid, ale je pravda že delší trasa nejde uložit, stejně jako když chceš naplánovat a uložit trasu přímo v navigaci, protože jinak v navigaci zadám trasu 6000 km + 10 průjezdních bodů, ona to spočítá a ja po ní normálně jedu, jenom si jí nemohu uložit do paměti a znova ji použít. Garmin nüvi® 2460LMT
Garmin nüvi® 2460LMT
bingocz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 29. 7. 2011 12:03

Zdravím, omlouvám se za chybnou zprávu o nemožnosti plánovat trasy v 2460tce v MS, žel první trasa kterou jsem plánoval měla 2500km přes 4 body.
Byl jsem zaražen, že se v gps neobjevila a také jsem nenašel složku Moje Data, protože trasa se uloží přímo do plánovače.
Trasa delší jak 2500 se neuloží, v Garminu mi řekli, že o chybě v USA vědí, tak doufám, že to brzy opraví.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepyn 22. 10. 2011 22:19

Zdravím všechny,navigaci jsem ještě neměl,teď tady stále vybírám,někde jsem četl,že u navigace GARMIN Nuvi 1490T Lifetime,viz."Složizější první nastavení přístroje a ne zcela přesné popsání v manuálu( uživatelské nastavení oblasti a jazyka po vypnutí přístroje)." a "-manuál !!!!!,-sada neobsahuje obal navigace,-sada neobsahuje stolní nabíječku,- ve spolupráci s PC by mohlo být více možností v obsluze".Prosím jaké na to máte názory a zkušenosti,dá se to zvládnout s normálníma zkušenostma s PC apod.Ta nabíječka je jen do auta nebo taky domů do zásuvky na 220V? Díky všem za odpovědi a rady,zdar(sláva nazdar výletu...) ;-)
Pepyn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 26. 10. 2011 07:37

trosku nechapu to blekotani s tim nastavenim a manualem takove utrzky at maji sebevic vykricniku nedavaji smysl :D nez projede prvni trasu je tam treba nastavit cestinu, tolik vrstev menu to zase nema aby to bylo nejak slozite a manual je podrobny a cesky... nabijecku na 220 nema, je to mozne nabijet pres USB, ale nelze to po dobu nabijeni pouzivat. Otazka je, proc bych si s tim hral doma vic nez dve hodiny co vydrzi baterka ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ClonyXXL 31. 10. 2011 08:06

Většina navigací NEMÁ nabíječku na 220. Vyřešil jsem to tak, že jsem si pořídil v Electroworldu nabíječku, kterou strčím do 220 a do jejího výstupu strčím origoš nabíječku do auta. Vypadá to nějak takhle
Kód: Vybrat vše
http://aukro.cz/show_item.php?item=1890814124&utm_source=heureka&utm_medium=nove
, akorát výstupní max. proud doporučuju 1A (ve Wordu to mají).
A na co je to dobré? Třeba na to, když se vám dostane do ruky navigace, jejíž baterie vydrží stěží 3 minuty místo dvou hodin, jak uvádí warhead_cz.
ClonyXXL
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků