Navigace do auta do 5000

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 9. 2011 12:50

Jasně, chce to mít dobrý poměr mezi tím, co stojí za ohlášení a co ne, ale to ten Garmin prostě nemá. Měl jsem zatím zkušenost s TomTomem a tam tenhle problém nebyl.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 5. 9. 2011 13:09

navigace s Igo hlásí tak nějak přiměřeně. jednou za čas nahlásí navíc, jednou z ačas na mín. Spíš mi to připadá jako odvislé od map (navteq, teleatlas). Navteq v Igo hlásí/nehlásí časteji "mimo mísu", než teleatlas v Igo.

dodatek: teleatlas v Igo hlásil poměrně věcně a přesně a tak akorát .
Naposledy upravil audis dne 5. 9. 2011 14:01, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 5. 9. 2011 13:20

Já mám právě zkušenost s Igo8 s TeleAtlasem, že mi hlásilo za 300m odbočte vlevo a přitom jsem měl jet na křižovatce rovně. Trasu jsem znal tak jsem pokračoval rovně a následně jsem zjistil, že právě hlásí ne křižovatku, ale zatáčku za křižovatkou.
To se opakovalo ještě jednou v jiném městě na jiném místě. Říkám, je to otázka zvyku a vím, že někdo je z toho nervozní, když Garmin nehlásí zatáčku 90 stupňů doleva, ale ta růžová čára je tak kontrastní, že to je vidět i periferně.
Mně Garmin vyhovuje a nebloudím, na každou gps si musí člověk zvyknout.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 8. 9. 2011 22:12

Sledování pokynů podle stavového panelu a jeho předvolby

Stavový panel umístěný na dolní části zobrazovače umožňuje s mapou TeleAtlas od W/C Eu v860 (ale i se staršími) při použití NavCore už od 7.903 rozpoznat pokyny k odbočení nebo změně směru podle vypsané i vyslovené dálky. Umožňuje také zobrazení dvou po sobě následujících a nebo na sebe navazujících odbočení nebo změn směru.

Navádění do jízdních pruhů je oznamováno ustálenými hesly: "Sjeďte" pro řazení do pruhu pro odbočení na dálnici. "Jeďte vlevo/vpravo" pro řazení do průjezdových pruhů.

Chybné chápání hlasového povelu je možné tehdy, když přeslechneme údaj vzdálenosti a nedíváme se na stavový panel. To se stává spíše pokročilejším uživatelům, kteří se spoléhají na sebe a navigaci chvílemi nepozorují nebo si povídají.

Vyloženě chybné navádění nastává zejména v situacích, kdy plánujeme trasu po silnicích nižší třídy na velkou vzdálenost, kdy se náš názor na nejlepší nebo oblíbenou trasu dostane do střetu s výpočtem navigace. Dobrým filtrem i když ne všemocným je zde použití omezené rychlosti na cca 80 km/h nebo plánování podle itineráře a nebo prostě rozdělení trasy na kratší úseky.

-- 8. 9. 2011 23:21 --

Sasakr píše:No, tak čekal jsem ho lepšího, Garmina. Co se týče map, často mi vnucovala kulaťák tam, kde nebyl (v Itálii). Jednou mě navedla do zákazu vjezdu (ale tam se nás naštosovalo víc :-D). A co mi přišlo nejhorší, že spoustu odboček prostě nepovažovala za odbočky. Prostě jsem měl zabočit vlevo, ale ona to nepovažovala za nutné to oznámit jako změnu jízdy. Takže člověk aby před každou křižovatkou koukal na mapu, jestli nemá odbočit...


Tam kde je silnice po níž jedu v přednosti a křižovatka má tvar vyžadující pootočení volantem to není považováno za odbočení a povel není vydán. Použití navigace chce trochu cviku a zvyku. Jsou věci možné a nemožné. Tohle je prozatím jedna z těch méně možných.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 12. 2011 23:11

Teda řeknu vám, pořádně mě vytočila. Jedu z Düsseldorfu domů a ta kráva mě během cesty dvakrát svedla z dálnice, aby mě na ní po pár kilometrech nebo po průjezdu městem (dvojnásobný dík) zase navedla. Můžete mi vysvětlit, proč to ta kráva dělá? Byly dvě v noci, provoz nula, takže zácpou to nebylo. Byl bych vám to ukázal, ale když si tu cestu uložím do cest, tak si trasu nemůžu procházet.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 6. 12. 2011 05:33

Zdravím,
Předpokládám, že máte 1450. Vlastní trasy lze prohlížet v simulačním režimu. Jinak je v Nuvi uložena "Stopa" projeté trasy, pokud jste ji vědomě nesmazal. Tu lze do MS stáhnout a dodatečně si v klidu prohlédnout, co ta kráva zase vyváděla.
Pokud není chyba v mapě, většinou jdou nedostatky na vrub řidiče - nového uživatele, který není s Nuvi dostatečně seznámen, nemá zažité pokyny a grafiku navigace. Máte správně nastaveny "Objíždky"? Nepoužil jste města jako průjezdní bod na trase?
Nejen mne, ale i další by Vaše trasa zajímala, je- li to možné, vložte jí sem. Díky.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 12. 2011 19:05

Tak koukám, asi za to může to, že měla povoleno přepočítat trasu dle stavu dopravy. Nenapadlo mě, že je ta služba natolik nespolehlivá, aby mě navigace ve dvě v noci nechala vést přes pomalu centrum Drážďan. Teď jsem to zkusil počítat a už to dělá trasu normální. Přesto přidávám screeny, jeden s průjezdem Drážďan, druhý, na kterém jsem si uvědomil zavčasu, že je to blbost a ještě jsem se na dálnici vrátil. Třetí screenshot pak ukazuje to, co mi hlava nebere, a sice to, že někdy neukáže popisky některých měst, na screenu tak není vidět, že tam jsou Drážďany. Taky dost otravná vlastnost. No a poslední problém je, že se navigace vypíná, zejména když má makat (tzn. dělá něco náročného). Tu a tam i při navigování, nicméně teď tohle típnutí těch pár screenů spojené s neustálým posunováním a zoomováním mapy znamenalo dvě vypnutí přístroje. Není to na reklamaci? Jinak tedy překreslování map je horror. Když to srovnám s navigací, co mám v mobilu, tam jde zoomovat, posunovat, všechno rychle. Tady jsou prodlevy několikasekundové.
Přílohy
69504.jpg
Vskutku příjemný průjezd Drážďany :-(
69504.jpg (58.52 ) Zobrazeno 3034 krát
69863.jpg
Tady jsem si to uvědomil včas. Taky mi plánovala objížďku.
69863.jpg (17.93 ) Zobrazeno 3029 krát
101379.jpg
Proč nejsou vidět Drážďany?
101379.jpg (54.12 ) Zobrazeno 3029 krát
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 6. 12. 2011 20:26

Díky za ukázku chyb v trase. Ta "Doprava" by mohla být příčinou, mám ji běžně vypnutou, po upozornění si objíždku volím sám. Na mapě s měřítkem 20 km Drážďany vidím. Máte CNEU 2012.30 ? Vypínání mi dělá slabý napájecí zdroj USB (doma), v autě nikdy. Překreslování mapy pomalé je, to je dáno starším typem Nuvi.
Naposledy upravil Rubic dne 7. 12. 2011 09:52, celkově upraveno 1
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 12. 2011 22:01

No mně se to stalo v autě s tím dodávaným napájecím kabelem, teď tady doma jsem jel přes baterii.

Mapu mám CNEU 2012.20. Když jsem to registroval, slibovali mi, že budou posílat mail, když bude nová verze map. A ono prd.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kofolytik 6. 12. 2011 23:50

S zobrazováním měst má Garmin dlouhodobě problém. V aktuální mapě 2012.30 a v navigaci nulink 2390 se při měřítku 20 km nezobrazí Praha, Drážďany ani České Budějovice, ale objeví se Děčín, Most, Tábor nebo Písek. Praha se objeví spolu s Kladnem v měřítku 8 km, ale to zas není vidět Tábor. Název České Budějovice se objeví až při měřítku 300m, kdy už jsou dávno vidět okolní vesnice!
Kofolytik
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 7. 12. 2011 07:29

-->Sasakr
No vidíte, ani s novým typem Nuvi se některým necnostem nevyhnete. Jednotlivé typy Garmina se chovají odlišně, proto univerzální rady napříč výrobou Garmina být nemohou. Pokud máte verzi Lifetime, novou mapu CNEU si stáhnete na svém účtu myGarmin pravidelně, čtvrtletně.
České mapy máte na Garmin.cz, pokud jste tam provedl jejich registraci. Ti mail posílají.
Je potřebné si uvědomit, že jde o dvě různé organizace shodného názvu.
Rozhodnutí- reklamovat, nereklamovat, to je na Vás.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 12. 2011 09:54

Hm, tak to je na prd s těma městama. Jsem čekal, že největší výrobce navigací bude mít produkty vychytaný. Lifetime mám, nicméně mapu jsem aktualizoval docela nedávno, i když možná to už čtvrt roku bude. Na garmin.cz bych měl mít registraci, pamatuju-li si dobře. Vzhledem k tomu, že jsem si tam hodil i turistickou TOPO mapu kraje, tak asi určitě.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 7. 12. 2011 11:11

I s tím zobrazováním mapy to není pro všechny Garminy jednotné, mě se při měřítku 12 km zobrazují všechna města, která kolega popírá.
Problém s vypínáním řady 14xx již byl řešen dříve na vedlejším fóru
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... =10#p12380
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... =50#p13633
Jaký je dnešní stav, nevím.
Naposledy upravil Rubic dne 8. 12. 2011 08:57, celkově upraveno 1
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 12. 2011 23:12

No uvidím, zatím to není vyloženě nesnesitelný to vypínání, takže když už jsem vypnul objíždění zácp, které tam nejsou, tak si snad budeme zase rozumět. Díky všem za pomoc.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 8. 1. 2012 10:30

Zdravím,
odkaz na nový FW, který by měl odstranit nahodilé vypínání
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... 863#p13863
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků