Navigace s kompletními mapami Evropy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dinoboss 8. 5. 2011 00:03

Ahoj, mohl by mi někdo prosím poradit. chtěl bych si koupit navigaci s co nejlepším pokrytím celé Evropy, na foru jsem se docetl ze pokrytí západní Evropy vesměs není problém ale na Východ je to již horší. Tento měsíc mne čeká Francie a Španělsko, tam by to neměl být problém ale v létě jedu Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Řecko, Makedonie a Černá hora a tam už by to problém být mohl. A že by se mi chtělo v noci bloudit v Makedonii ... :-(. Mohl by mi prosím někdo poradit jaká navigace nebo jaký výrobce je na tom s přesností mapových podkladů nejlépe. Pokud přihodíte i nějaké konkrétní přístroje tak budu moc vděčný. Ps: velikost uhlopricky, prehravani videi a hudby, bluetooth atd pro mě nejsou důležité a rád bych se dostal pod 4000. Díky
dinoboss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 9. 5. 2011 07:06

Podívejte se na stránky výrobce, tam si snadno zjistíte pokrytí map. Nebral bych TT, protože některé mapy z Vašeho výčtu nemá. Takže klasika Garmin nebo Navigon.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod unz18 9. 5. 2011 17:42

Garmin ted nabizi model nuvi 1250 Lifetime za 3.990,-. Je to navigace s mapou kompletni Evropy a jeji bezplatnou dozivotni aktualizaci. Nove maji zmapovane na 100% Turecko. Nejnovejsi mapa vysla minuly tyden, aktualizace vychazi 4x rocne a ke vsem vydanym aktualizacim ma pristroj pristup po celou dobu fungovani zdarma. Pri aktualizaci jdme mapu instalovat do prohlizece i na PC a pokud by mapa presahla velikost pameti navigace, tak se da pridat pamet pomoci microSD karty.
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 9. 5. 2011 20:24

Případně v podobné cenové relaci kompletní navigace s použitelnou velikostí. Navigon 40 Plus 4.3" cena 3300 Kč (bez BT), Navigon 40 Premium 4.3 " cena 3700(s BT) a případně Navigon 70 Plus 5" cena 3700 (bez BT). Všechny Navigony mají zabudovaný TMC přijímač a cena aktualizací map na 2 roky cca 500 Kč.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 18. 7. 2011 10:31

Já se s dotazem přidám sem.

Jsou v těch doporučených i mapy Řeckých ostrovů? Kréta, Zakynthos, Kypr...?

Nebo byste doporučili nějakou dražší? nebo naopak na map. podkladech se cena až tak neprojeví, spíš jen na výbavě?
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 7. 2011 16:57

navigace Navon jsou také vybaveny mapami celé evropy, jejich východní část detailně:
Kód: Vybrat vše
Countries:    Hungary, Romania, Slovakia, Czech Republic, Poland, Bulgaria, Slovenia, Serbia, Croatia, Bosnia Herzegovina, Montenegro, Ukraine, Greece, Cyprus, Turkey, Latvia, Lithuania, Estonia Albania and Former Yugoslav Republic Of Macedonia

Road coverage:    3 064 674 km >99.5%: Hungary, Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Estonia, Latvia, Greece and Cyprus, 99%: Poland, 90%: Montenegro, Lithuania,85%: Serbia, 83%: Bulgaria, 76%: Romania, 70%: Turkey, 69%: Croatia, 56%: Former Yugoslav Republic Of Macedonia, 43%: Ukraine, 37%: Bosnia Herzegovina, 28%: Albania

House number coverage:    >99.5%: Hungary, Czech Republic and Slovenia, 95%: Estonia, 80%: Latvia, 75%: Lithuania, 66%: Croatia, 61%: Greece, 61%: Poland, 59%: Turkey, 56%: Romania, 53%: Bulgaria, 51%: Cyprus, 42%: Serbia, 40%: Slovakia, Ukraine, 10%: Bosnia Herzegovina, n/a: Montenegro, Albania, Former Yugoslav Republic Of Macedonia

Postal codes:    yes

Signpost and lane information*:    yes: Hungary, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia and Turkey

Points of interest:    1 046 987

zdroj: https://www.naviextras.com/shop/portal/ ... 100&area=4
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2011 19:55

unz18 píše:Garmin ted nabizi model nuvi 1250 Lifetime za 3.990,-. Je to navigace s mapou kompletni Evropy a jeji bezplatnou dozivotni aktualizaci. Nove maji zmapovane na 100% Turecko. Nejnovejsi mapa vysla minuly tyden, aktualizace vychazi 4x rocne a ke vsem vydanym aktualizacim ma pristroj pristup po celou dobu fungovani zdarma. Pri aktualizaci jdme mapu instalovat do prohlizece i na PC a pokud by mapa presahla velikost pameti navigace, tak se da pridat pamet pomoci microSD karty.

No na ježdění po skoro celé Evropě navigaci bez více průjezdních bodů a možnosti uložení tras by jsem teda nechtěl... :pozor
Když už Garmin tak od řady 14xx...kde už možnosti uložení tras a víc průjezdních bodů je...
anonymni

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 7. 2011 20:56

Na východě Evropy a na Balkáně mají mezery v pokrytí TeleAtlas i Navteq. Proto IMO jedině navigaci s dostupností map od lokálních dodavatelů. A to je Garmin a navigace s iGo Primo (např. Navon, Prestigio). U iGo mapy od lokálních dodavatelů zpracovává dodavatel centrálně a prodává to i jako balík, pro Garmin si to řeší místní firmičky samy, podobně jako Picodas svůj Atlas, což pochopitelně není kryto Lifetime a je trochu otrava nahánět dodavatele pro jednotlivé státy a mapy shánět. Já bych volil asi iGo Primo.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod audis 19. 7. 2011 07:46

já ted skutečně nevím, zda Navon (Navteq) a Prestigio (teleatlas) mají mapy od lokálních dodavatelů na východě.

oba přístroje mají Igo Primo, liší se jen názvem výrobce a mapami od různých dodavatelů (teeatlas v Prestigio nemá č. p. v ČR) . prujezdní body a všechny funkce mají obě, všechny modely.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 7. 2011 14:44

Jedna věc je s jakými mapami se navigace dodávají a druhá jaké další mapy se dají dokoupit a narvat tam, těžko očekávat, že rovnou po koupi budou v zařízení mapy všech tří dodavatelů TeleAtlas, Navteq a TopMap (zastřešuje lokální dodavatele map pro iGo).
xtonda
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků