Vyber navigace pro starsiho cloveka

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zubr123 7. 4. 2011 17:29

Dík za informaci, to jsem nevěděl. Jen je škoda, že v tom není i wince6.0.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod S474N 7. 4. 2011 18:25

vilik: mam iPhone a v nem navigace vsechny, k tomu navic jeste pouzivam Oregon 550 jak pro turisticke mapy, tak i City navigatory. Obecne me nedela problem obsluhovat cokoliv, protoze ja ten hracicka jsem. Nicmene to neresi toho cloveka, ze?

adam.masek: presne tak a prave po tomto HD modelu pokukuji.

Zubr123: no resim to, ze nema BT ani FM, ma polovicni rozliseni a stoji o 800 vic (coz je na jednu stranu zanedbatelne, ale pokud se na to podiva z hlediska procent, tak jsme uplne nekde jinde).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 7. 4. 2011 22:53

S474N píše:Fredddie: co jsem se o problematiku zacal zajimat, tak vetsina lidi plive na nove TomTom, takze touto cestou urcite jit nechci.


Tom Tom XXL právě není úplně nejnovější, navíc teď s cenou šel asi o litr dolů takže za nějakých 3800 Kč (Alza, nižší cenu jsem nezkoumala) suprová navigace. Můžu se prosím zeptat proč na nové TomTom lidi plivou? Je fakt, že jsem nijak nepátrala. Fakt nevím, jen se ptám a zajímalo by mě proč si to lidi myslí. Navíc IQ Routes zajímavá vychytávka. Pro mě to asi před půl rokem byla jasná volba při koupi rodičům. Osobně mám O550 s topo a Atlas 2010 a City Navigator a musím říct, že ty TT mapy jsou lepší - do auta než právě Atlas ( o HW nemluvím, jen o SW). TT mapy jsem také měla dlouhá léta ve Win mobilu a vždy perfektní.

Každý ať si vybere podle svého, nicméně jen jsem řekla názor a velikou spokojenost právě starších lidí s touto navigací. Jako největší plus od nich mi bylo řečeno, že je to hrozně primitivní na ovládání a zvládne to každý a má výborně čitelný a velký displej. Není tam moc funkcí, což je v tomto případě veliké plus. Třeba iGo si nedovedu představit, že by zvládli ovládat.

Mě stejně přijde, že ty už máš od prvního okamžiku vybráno, nebo se mýlím? :)
Ale mysli při tom na toho staršího člověka, který třeba takový hračička jako ty není, já jsem taky hračička, ale to neznamená, že bych takovou hračičku dala staršímu člověku. :)
Fredddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 4. 2011 23:39

plivou na něj na nové, protože novinka se neukázala v dobrém světle oproti předchudci. chybí elemntární věci. http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/t ... -a-1315271 + na rozdíl od konkurence (garmin, navigon, navon, dynavix) stále chybí čísla popisná v CR. Což za ty prachy co chce TT za svoje, po těch letech kdy č. p. jiní mají, modely je ubohé. = nevyplatí se kupovat. Jiní nabízejí více.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 4. 2011 07:43

audis: diky, ze si to shrnul za me.

Fredddie: vec se ma asi tak, ze jsem par dni venoval studiu trhu, funkcni a porovnavani, vytahl jsem si podle meho horke kandidaty a ted me jeste zajima nazor jinych na tuto problematiku. Nejak nechapu tvou argumentaci hracickou, protoze ja se o tom bavil v kombinaci s nainstalovanim map atd., coz on zcela jiste nezvladne. Na druhou stranu nevidim az takovy problem v ovladani kuprikladu iGO Primo nebo iGO Amigo - na tyto programy jsem nasel nejvice pozitivnich ohlasu v cilove skupine, kterou pozaduji. Proc by tedy dotycny starsi pan mel byt hracicka?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 8. 4. 2011 07:48

Fredddie: Pro staršího člověka je podle mě pořadí vhodných navigací TT nebo Garmin, pak mezera, Navigon, Amigo a Primo a úplně na konci iGO8. Víc funkcí je spíše na překážku. TTXXL nemá čp a mohou být problémy s chybějící kartou. G14XX tyto problémy nemá, má i turistické mapy ale mě osobně víc vyhovuje ovládání a trasy z TT. Takže souhlas s Vaší volbou.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod S474N 8. 4. 2011 07:53

Zubr123: zajimave, podle tebe. A kdyz jsem se zeptal primo tech lidi, kteri jsou v teto kategorii, tak se vetsina nich zhodla na iGO, viz. forum.entershop.cz
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 8. 4. 2011 08:23

Za měsíc mi bude 70 a na Garmina nedám dopustit, a nevidím důvod proč by se ho starší člověk nenaučil ovládat, samozřejmě pokud se hodnota jeho IQ nerovná číslu bot.
Když jsem pře 6-ti lety s navigacemi začínal, tak jsem měl také V PDA nahrané kde-co - TT mne neoslovil, líbilo se mi i-Go, SmartMaps jsou předražené dětské omalovánky a skončil jsem u Garminů - m.j. také proto, že mají kvalitní mapy pro mé aktivity.
Také hůře vidím, proto nosím v autě brýle, a lze to kompenzovat "pozemní přípravou" před cestou a nespoléhat se pouze na to co mi řekne navi, nebo co na ní vidím. BTW - osobně si myslím, že koukání na navigaci před vjetím do křižovatky dělá z uživatele potencionálního dárce orgánů!
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod S474N 8. 4. 2011 08:45

all in one: tak ono rozumnej clovek se nauci ovladat cokoliv, ze jo. Potom uz jde pouze o nejakou logiku a efektivnost takoveho ovladani.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 8. 4. 2011 08:55

Samozřejmě, já svůj názor nikomu nevnucuji, to byl jen pohled z té druhé strany. Nejsme totiž tak staří, jak to zvenku vypadá! :lol:
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod unz18 9. 4. 2011 22:53

Ja bych doporucil Garmin 1410 CR Lifetime / Garmin 1490T nebo Garmin 1490T Lifetime. Prijde mi, ze Garmin ma pruhlednou politiku aktualizaci map (vim kolik zaplatim, kdy budou aktualizace a je pravdepodobne, ze se nebude menit format mapy jako u nekterych jinych vyrobcu). Pristroj ma slota na datove karty, kterym jde pamet rozsirit v pripade, ze by mapa extremne datove narostla nebo pokud by bylo nezbytne instalovat dalsi mapy.
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků