Vyber navigace pro starsiho cloveka

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod S474N 5. 4. 2011 13:23

Aktualne shanim pro starsiho cloveka (kolem 50-60ti let) navigaci do auta. Tento clovek spatne vidi na blizko, takze idealne si myslim nejakych 5"displej, aby na to poradne videl.

Koukal jsem a je nepreberne mnozstvi ruznych typu - co kdo doporucuje? Nekdo mi doporucoval i znacku GoClever s tim, ze tam potom clovek muze uzivatelsky nahrat libovolnou navigaci (neresme legalnost). Diky vsem za tipy.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 5. 4. 2011 14:58

Goclever a podobne jsou lepsi ciny a tak na ne take hledim, levne, kvalita lepsi nez uplne noname, ale stejne ja bych do ni nesel. Doporucim Garmin Nuvi 1490, 5" displej a pomerne velka pismena udaju.
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 4. 2011 16:30

Tak jasne, je to lepsi cina. V kazdem pripade, kde je problem s temi noname?

Na stranu druhou, je opravdu ten Garmin 2x tak lepsi, kdyz stoji 2x tolik? Jde mi taky o nejaky rozumny pomer cena/vykon a rikam si, ze "na ukradeni" je to az az.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 6. 4. 2011 01:38

Co takhle Tom Tom XXL? Celkem dobrá navigace. Koupila jsem ji přesně pro stejné účely (55let a krátkozraký). Navíc se tím naviguje i hooodně netechnicky zdatný člověk a super. Pochopí každý a rychle. Opravdu rozdíl 4" a 5" displej je hodně vidět takže být tebou určitě beru pouze s 5".
Nevím proč, ale ty úplný noname, či GoClever ve mě moc důvěry nevzbuzují. Nevzala bych je.
Fredddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 6. 4. 2011 06:29

S474N píše:Tak jasne, je to lepsi cina. V kazdem pripade, kde je problem s temi noname?

Na stranu druhou, je opravdu ten Garmin 2x tak lepsi, kdyz stoji 2x tolik? Jde mi taky o nejaky rozumny pomer cena/vykon a rikam si, ze "na ukradeni" je to az az.

Navigaci nedělá jenom HW, ale především dodané mapy. Když mi Garmin dodá předinstalovanou automapu Evropy s doživotní aktrualizací a k tomu automapu ČR s vyledáváním adres podle ČP a topomapu ČR (BTW každou za 2500.-Kč) tak mi poravdu nabízí více, než konkurence. Je na mně jestli to dokážu ocenit a využít.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Zubr123 6. 4. 2011 07:24

Vybírejte z 5" navigací, které mají kontrastní zobrazení s velkými fonty. Největší fonty mají Garminy a TT. Doporučil bych Garmin 1450T (proti 1490 nemá BT).
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 6. 4. 2011 08:32

Ciny a Gcl maji treba pomerne slabsi displej oproti znackam, a na slunci je to znat. TT oproti Garminu nema CP a topomapu, a ma pouze pevnou pamet bez moznosti rozsireni a subjektivne je Garmin v displejich nejsilnejsi.
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 4. 2011 08:45

Fredddie: co jsem se o problematiku zacal zajimat, tak vetsina lidi plive na nove TomTom, takze touto cestou urcite jit nechci.

all in one: ano, toho jsem si vedom, proto se mi libi GoClever, protoze si do nej mohu nahrat "libovolnou" navigaci - spousta lidi to provozuje kuprikladu s iGo8 nebo Prime. Takovouto vyhodu mi kuprikladu Garmin nenabidne, abych v pripade nespokojenosti s jejich mapou si tam mohl nahrat treba TomTom :wink:

Zubr123: sam pouzivam jako turistickou navigaci Garmin Oregon 550 a mam v nem jak TOPO 3 PRO, tak i komplet autoatlas CR, takze kvalitu techto map urcite ocenit dokazu. Navic me to stalo castku presahujici 10 tisic, coz je i trosicku nekde jinde, proti autonavigacim, ktere resime. Ovsem vzhledem k cene modelu 1450T a vzhledem k cene HD modelu GoClever 5066 si rikam, zdali ma opravdu smysl priplacet.

warhead_cz: zajimave, ze na jinem foru se vetsina lidi shodla, ze nejsilnejsi displeje (z hlediska jasu) maji MIO.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 6. 4. 2011 09:56

Ono asi bude lepsi se na ty navigace nekde podivat, at si udelate nazor na hw vybaveni sam, pokud se na iGo nastavi vetsi pismena take by to melo stacit. S tim Miem nemohu souhlasit, jasove i kontrastne je na tom dle me Garmin lepe, ackoli Mio je na tom s kvalitou zeleza i displeje pomerne lepe nez Gcl apod.
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 4. 2011 11:09

Na jake HW vybaveni? Kdyz to vezmu doslova, tak 5066 s HD ma i BT a TMC. A to mi prijde jako slusny zaklad a potom si to clovek doma "dovybavi" dalsi mapou, takze ma i moznost volby.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 6. 4. 2011 13:39

Myslim ted 1.hlavne dojem z pristroje, odezva systemu, reakce dotykove vrstvy,citlivost a obrazovka. a za 2. kvalita produktu, ta je samozrejme relativni i velke znacky mohou mit spatne kusy. U Gcl jsem napr. jiz videl explodovat baterii, coz mohla byt ojedinela vec, ale vzhledem k tomu, ze by mel jeji obvod pomerne spolehlive chranit proti prehrivani to pro me znamena jeden bod dolu a mozny obraz kvality dilu.
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 4. 2011 14:05

warhead_cz: takze GC si mel v ruce? Nebo videl nekde na netu na obrazku?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 6. 4. 2011 15:00

kdyz koupis tzv. "noname" musis pocitat s problemy a nebo i s spatnou podporou spise nepodporou gps..proto jsou asi levne...Garmin,TomTom Navigon te v tom samozrejme nenecha...ja po ruznych znackach zakotvil u Garmina (1690) a jsem maximalne spokojenej..mel jsem i nizsi rady a vazne zadny problem..a kdyz se vyskytl(1x) bez problemu Garmin dal novou navigaci tak si musis rozmyslet co chces...jestli kvalitni znacku za kterou jiste priplatis neco navic a nebo sunt z ciny levnejsi ale za rok dva budes mozna kupovat prave tu drzsi...:) vyber je natobe. JA bych do ciny teda v zadnem pripade nesel..uz proto ze jsem to take zkusil...a fakt nic moc.
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 4. 2011 15:50

shevy: no nevim, ja znam Garmin z te druhe strany - zejmena z mapovych podkladu (ale tam je na vine spise Picodas) a opravdu bych ti to nepral zazit. GoClever ma podle me vyznamnou vyhodu v tom, ze kdyz se mi nebudou libit vestavene mapy, tak tam svihnu iGo, kdyz se mi nebude libit iGo, tak tam svihnu cokoliv jinyho. A v teto univerzalnosti vidim brutalni vyhodu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 4. 2011 17:55

S474:
navigační krabičky s dohráním sw existují, krabička byla Goclever a bez navig. sw. myslel jste jiště toto http://www.entershop.cz/dejvid-6-gc5066 ... id=-588859

Jinak jejich cena je taková, že se vyplatí koupit kompletní navigaci. Než do dejvidu bastlit navigační sw. to bastlení nemyslím zle, zkušenýmu to trvá 10 min. |Navíc jeden doma mám a funguje to spolehlivě jako navigace alllin.

Pokud se rozhodne pro kompletní navigaci, vybírejte něco z trojky garmin, navigon, navon. Ostatní za dané prachy nemá cenu kupovat. Já dop. Navon. 5", 4400 kč, velká tlačítka, blbuvzdorné ovládání které mě někdy až mr*á (že není pro pokročilé) http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... id=-572304 Přístroj je normálně kvalitně vyroben, žádný neznámý noname, jeden vlastním.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků