Jakou navigaci do 4 000 korun?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 29. 7. 2010 14:05

Zdravím..

Jakou byste doporučili navigaci do 4 000 korun? Má jít o navigaci pro staršího člověka, vítán je větší displej (4,3"). Bude to jeho první navigace, takže výhodou by bylo snadné a přehledné ovládání, v tomto se mi zdá nejlepší Tomtom.. Jedinou nevýhodu spatřuji v absenci slotu na SD karty...

Mně by se líbila tahle:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Q1KN2UYY5P

Určitě se tu objeví Audis a bude doporučovat Navon nebo Navigon. Nechci s ním polemizovat, nicméně bych si vyslechl i názory jiných uživatelů, kteří mají Tomtom nebo Garmin. Zajímá mě i případná spolehlivost. Díky všem za rady a podněty..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 29. 7. 2010 14:22

ano. za ty prachy a pro použití staršího člověka, bych doporučil právě proto opravdu velký display 5", který jen tak někdo nenabízí a rozhodně ne za tuto cenu. já ty megadispalye nedoporučuju, protože v ne zrovna velkých autech i 4,3" brání ve výhledu, ale zde by měl asi užitek. A k tomu igo Primo. ted jsem s ním zase pár dní žil, velká tlačítka, blbuvzorné ovládání (jako pro hlupáky ..pardon že to tak musím říct ale je to tak), mnoho chytrých věcí které nejsou na prvý pohled vidět. ideální volba N660 za ty peníze. http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-572304

moje názory na Tomtom (že nenabízí žádný benefit oproti konkurenci za tu cenu) asi znáte. a také že doporučují Garmin nebo Navon, případně velmi okrajově Navigon kvuli ceně a TMC u pár modelů.

jinak podobný dotaz zde viewtopic.php?f=1815&t=1115192

edit: do NE ZROVNA TICHÉHO auta doporučuju N480C s igo8, protože Igo8 má dynamickou hlasitost. při malé rychlosti mluví potichu (tak jak si nastavíte abyste rozuměl) a čím rychleji jedete, tím samočinně hlasitěji mluví. VELMI VELMI užitečné. kdo to nemá, tak bud neustále ručně v menu mění hlasitost, nebo při malé rychlosti přístroj obtěžuje řevem, nebo při vyšší ji neslyší:-) kdo má hlasitost podle rychlosti (ti s igo8(!), tak ti jsou v pohodě, vždy rozumí tak akorát, nikdy neřve, nemusí se o ni starat:-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 30. 7. 2010 23:47

Doporucuju GArmina...vyzkousel jsem uz ruzne GPS...ale co se do kvalitu tyka...mapy-prehlednost-jednoduche ovladani-srozumitelne-zaruka novych map-pravidelne updaty-nic na vic- dobry design-velice kvalitni zakaznicka podpora......co vic si prat.....Ja rikam GARMIN. :idea: :idea:

koupit dneska navi bez karty...je asi o nicem..

Audis..s tou hlasitosti....si neumim predstavit ze bych furt jak rikas nestavoval...proste to mam nastavene asi na 60% a slysim vse...i jak v aute co mam do roboty..i v aute co mam na volne chvile:)..proste je slyset presne to jak co nastavis....a myslim ze stejne kazdej kdyz uz zaslechne neaky ten povel..mrkne stejne na gps...a tam presne vidi co ma udelat....nemyslim ze by nekdo jezdil vylozene podle hlasu:)..ale lide jsou ruzne "ze" :D
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 31. 7. 2010 11:20

Zdravím, já bych doporučil např. Garmin Nuvi 1200. Má 25 zemí Evropy, nemá sice 4,3 display, ale nebude problém se čtením. Je to tak jednoduchý přístroj, že nebude problém ho ovládat.
Má sice jen jeden průjezdní bod, ale to ve většině případů stačí tzn. zvolit rychlou trasu a potom jen zadávat cíl. Kam Vést- Adresa- Země- Město- Ulice- číslo domu- Start.
Tato řada dokonce umí číst i popisná čísla z Evropské mapy tudíž se nemusí do gps dohrát Adresy Czech v.1
Pro staršího člověka ideální přístroj a nestojí ani 4000kč
http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... 0-cee.html
I když je Igo velmi dobrá navigační aplikace tak nemohu souhlasit s tím, že je blbu vzdorná jak to popisuje Audis.
Nedávno tu psal člověk jak je velmi spokojený s Igo8, ale to platilo jen do doby než si musel trasu nadefinovat sám, potom už nadšený nebyl.
Ovšem neznám mód pro začátečníky a ani jsem ho tam neviděl.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 31. 7. 2010 11:28

Romstar: dělej rozdíly mezi Igo8 a novým Igo Primo, který je měsíc na trhu. malé rozdíly stačí. Já psal ted o Primo.

edit: ani Igo8 není žádná složitárna. checkboxy a tlačítko ZPĚT, jako často jinde.
Naposledy upravil audis dne 31. 7. 2010 11:35, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 31. 7. 2010 11:30

Primo vypadá velmi dobře, ale viděl jsem jen několik videí.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 31. 7. 2010 11:37

romstar: co jsi myslel tím "spokojen než si musel trasu nadefinovat sám"? přibliž prosím.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 31. 7. 2010 11:48

Poprvé mu někdo dal už gps nastavenou a on dal jen cíl a start a podruhé ji měl doma na delší čas a hrál si s tím. Pokusím se to najít:
viewtopic.php?f=1818&t=1116270&p=7562939&sid=86ab85112ea0d07fa439765a5c32bc28#p7562939
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .mtn 31. 7. 2010 15:38

@dockalacek
Nevím jestli je to pro tebe důležité ale v XL2 nerozchodíš radary.
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=3672
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 7. 2010 15:46

.mtn píše:@dockalacek
Nevím jestli je to pro tebe důležité ale v XL2 nerozchodíš radary.
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=3672

:tleskani :tleskani :tleskani to by nám mohl Vilík vysvětlit..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 31. 7. 2010 15:49

...a prave proto toho GArmina...zadne tyhle problemy a starosti... :idea: :tleskani
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 31. 7. 2010 16:29

shevy píše:...a prave proto toho GArmina...zadne tyhle problemy a starosti... :idea: :tleskani

klidni a nepaušalizuj. se divím že jsi nedoporučil žádný konkrétní model a proč! aby jsi tazateli pomohl. taky nepíšu že toto Navonu také nehrozí. polepši se!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worth 31. 7. 2010 17:35

Ahojte,
mám stejný dotaz na navigaci jako "dockalacek", zdůrazňuji hlavně ale opravdu tu cenu držet pod 4000,- a velikost displeje MIN. 4.3"

.. takže říkáte, že nejlepší volba je N480C s igo8???
předem díky za doporučení toho nejvhodnějšího
Worth
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 7. 2010 17:38

worth:
ano. cena nevelká, ale funkčnost velká. hw kvalita prumer. akt. map nabídka slušná. žádný nedostatek.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worth 31. 7. 2010 17:53

no já původně přemýšlel o Garmin Nüvi 255W
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Q1KN2UYPSD

v porovnání N480C s igo8 je včem lepší než ten Garmin?
Worth
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků