jakou Navigaci? s čísly domu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod majklb 13. 12. 2009 11:55

Nebo jde si nainstalovat ty Adresy ČR v1 které ty čísla popisné obsahují i do jiných navigací?
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod audis 13. 12. 2009 12:15

majklb:
TMC u nás funguje z poloviny. v evrope lépe. Připlácet za něj tisíce, asi u nás pro ježdění v CR nemá smysl. Ale to si každý musí rozmyslet sám, paušalizovat se nedá. (jezdím málo v CR a stojí tisíce > nekoupím .... jezdím hodně a nejen v CR > koupím i kdyby stál tisíce).

BT je na nic.

Indikace jízdních pruhů naopak velmi doporučuju. třeba v praze: dva pruhy, jeden prázdný a druhý plný, návěst o řazení pruhů před křižovatkou ještě daleko. Kterýmpak máte jet vy? navigace v praze to zpravidla ví.

Já jak sem psal, doporučuju Navon s igo8 n470 , nebo n560 (jako 470ka ale s TMC), n650 (jako 470ka ale 5" display) . žádné objektivní nevýhody. ostatním vždy něco chybí.

přímo ten mapový podklad Adresy v1 z garmninu jde jen do Garminu. (mám pocit, že už z čísel popisných za poslední týden vysvětlování blbnu. připomínám, když se o tom bavíme, bavíme se jen o CR, v zahraničí jsou na tom všici stejně) NAvon má za příplatek asi 500kč obsah této databáze, která se dá instalovat do Igo a Amigo a je to prý při zadávání o dva kliky složitější než v garminu. připomínám, že pro CR císla popisná ostatní značky mají z třetiny.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklb 13. 12. 2009 13:28

děkuju a vůbec se vám nedivím, už i mě z toho hrabe z čísel popisných, orientačních a dalších. Docela se mi líbí Garmin 255W, ale nemá asi navádění do těch pruhů, což bych tam docela rád měl. Který levný garmin to má? jsem hledal a z těch levných to nemá skoro žádný :-(
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod audis 13. 12. 2009 13:43

z čeho smutníš? z profláknutých superznačkových mašin to nemá žádný levný! :-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklb 18. 12. 2009 15:25

njn, jsem čekal, že jsou lepší ty výrobci...ale tak už mám doma N560, tak uvidíme jak se s ní sžiju ;-) ale zatím to vypadá dost dobře ;-)
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod rapon 18. 12. 2009 16:49

Když autonavigaci, tak TomTom.
TT One XL (9.205) - Central Europe (855.xxxx) - Garmin Oregon 550
rapon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 19. 12. 2009 09:39

majklb píše:děkuju a vůbec se vám nedivím, už i mě z toho hrabe z čísel popisných, orientačních a dalších. Docela se mi líbí Garmin 255W, ale nemá asi navádění do těch pruhů, což bych tam docela rád měl. Který levný garmin to má? jsem hledal a z těch levných to nemá skoro žádný :-(


Zdravím, 1350tka má řazení do pruhů.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam.masek 20. 12. 2009 13:06

rapon píše:Když autonavigaci, tak TomTom.

:-D
A když telefon, tak SAMSUNG.
A když auto, tak FORD.
A když antikoncepci, tak kondom.
A když oběd, tak vepřo, knedlo, zelo.

A to co je dobré pro mne, tak MUSÍ být dobré i pro všechny ostatní... :tleskani (ironie)
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod majklb 26. 12. 2009 14:59

No nakonec je doma Navon N560 a naprostá spokojenost ;-) velice dobré ovládání, vzhled navigačního prostředí taky super ;-) jen si nejsem jistej, jestli jsem správně "nainstaloval" soubor .POI, ve kterém by měli být ty čísla popisné.
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2009 15:11

já to ještě nezkoušel, takže nevím. kdyžtak se obrat tam, kd ejsi koupil. entershop?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklb 28. 12. 2009 10:57

jj, entershop. Už to zkouším řešit přes fórum. Tak uvidíme
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod audis 28. 12. 2009 15:41

NA VĚDOMOST SE DÁVÁ, ŽE V IGO8 NAVIGACE NA ČÍSLA POPISNÁ FUNGUJE UPLNĚ SKVĚLE!

pro jejich používání je třeba mít soubor *.poi veliký kolem 35 MB (a ne kolem 1 MB) a mít ve správné POI složce jako ostatní oficiální poi body.

Bud to používat asi takto: příklad: v praze chci vyhledat Jindřišská 16. umístím kurzor někde kolem prahy klidně do 40 km kolem požadovaného místa. HLEDAT>POI> (volitelně OKOLO KURZORU) > ADRESNÍ BODY > VYHLEDAT ve všech > začnu psát a igo8 fulltextem vyhledává shody, klidně ve více slovech a v reálném čase ukazuje počet shod. až mi zbyde 1 výsledek nebo o pár víc > HOTOVO> zvolím správný ze seznamu > zvolím > a jedu:-)

dokážu si představit, že kurzor nemusím ani umístovat kolem prahy, ale stačí ho mít kdekoliv. fulltextové hledání to pak dohledá. nejen kvuli tomu, že Jidřišských 16 není na světě tolik a jednak do fulltextu mohu napsal i "praha" fulltext udělá svoje. tento postup neni vhodný pro slabá zařízení. třeba v E-tenu m700 (64MB ram) dříve při hledání fulltextem ve všech poi, mi spolehlive zamrzl a pro hledání jsem musel nejprve zvolit nějakou podkategorii. nyní mám PNA zařízení (také 64 Mb ram - ano, není to divné, PNA oproti pocket pc nevyžadují tolik systemových prostředků), mužu hledat fulltextem v poi fšude vevšem a nezatuhle.

tleskám! tohle se povedlo. není to sice v menu hledání adres, ale potěšilo mě to!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklb 31. 12. 2009 10:11

Bohužel tohle jsem udělal už tolikrát za sebou a nefunguje mi to :'( mám to v mobilenavigator/content/poi soubor CzechRep.poi (58mb, ale tu 37mb verzi jsem zkoušel taky) a prostě nic! žádné Adress_point se mi v navigaci nezobrazí a nemám ponětí proč :-(
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 12. 2009 11:00

jako zobrazovat na mapě? já jsem si zaklikl, že zobrazovat má, nic to nezobrazuje navíc na mapě, ale nakonec bych to stejně vypnul. protože jinak bych měl všude modrý ulice. jde to nějak vyřešit, aby zobrazoval i další poi na mapě, ale nepotřebuju to, takže nehledám.

nebo co ti nefunguje? hledání funguje?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklb 2. 1. 2010 13:55

no vůbec nemám v nabídce POI adress_point :-( vtom je problém. už to řeším i na jiných fórech a zatím mi nikdo nebyl schopný odpovědět. Ale zjistil jsem, že i když dám jinou skupinu, například pumpy, tak se mi zobrazí pumpy v německu a polsku :( takže česká republika vůbec žádné POI u mě nemá nebo je neumí zobrazit. Dozvěděl jsem se, že to je otázka licence také, ale bylo by dost divné, že by tam nebyli ani klasické české POI, jako odpočívadla, kina, a další. :-(
majklb
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků