Autonavigace do 4k

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Romstar 5. 12. 2009 10:03

Zdravím, mě osobně se jeví lépe Navon a to z důvodu, že nabízí Amigo i Igo8 jako jediný a to znamená, že je ve spojení s Nav n Go což je výrobce toho software a tudíž asi nebudou problémy s aktualizacemi jak u Evolve.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 5. 12. 2009 10:12

máš to pomotané.
zde http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... pnc_id=126 je seznam modelů k dispozici, všechny mají mapy celé evropy, VYJMA modelů, u nichž je napsáno REGIONAL. např. toto http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-530663 . Zda je navigace s Amigo nebo s Igo8, s rozsahem mám nesouvisí. prodává se to i ono s mapami těmi i oními. Stačí si zvolit tobě vyhovující kombinaci z nabídky.

To evolve bude mít mapy celé evropy. A vzhledem k tomu, že evolve už je nějaký pátek na trhu, bude mít starší verzi Igo8 8,0 a pravděpodobně rok nebo víc staré mapy, snažil jsem se ti vysvětlit, že koupit evolve se vyplatí, jen když bude za super cenu. protože v soudobých Navonech je nav. sw. soudobý, a to Igo8 8,3. a mapy v něm jsou poslední. detaily rozdílu mezi 8,0 a 8,3 viz muj předchozí příspěvek.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 5. 12. 2009 10:23

Nemam to pomotane. Ukaz mi nejlevnejsi Navon s mapami cele evropy a s igo8.

Evolve je za 2400,-
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 5. 12. 2009 10:41

tak do třetice: evolve bud emít starší verzi navigačního programu. To je jako kdyby jsi kupoval novou fabii první generace někde zapomenutou ze skladu, když soudobá je fabia2. Dále evolve bude mít v balení starší mapy. Dále evolve má jen 3,5" display. dále lze očekávat problémy s ofic i neofic akt. map. právě díky starší verzi nav. sw. toto vše nejsou fatální nevýhody (já bych si s nimi poradil), ale radši přihodím litr, a koupím současnou verzi sw, poslední mapy a 4,3" dipsplay http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-504886 A aby evolve byla superkoupě, musel by stát pod 2000 kč dle mého skromného odhadu, založeném na osobních zkušenostech, zkušenostech s ruznými verzemi Igo8, laděním igo8 v systemových souborech, akt. map neoficiální cestou, zkušenosti s dalšími nav. sw, rok čtením fora, raděním lidem a shánením pro ně informace. nebud z té garáže tak natvrdlý.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 5. 12. 2009 10:47

Nemusis se opakovat :) Tve relevantni pripominky jsem zpracoval.

Ale tvrdil jsi neco o tom, ze Navon ma libovolnou kombinaci map a iGo, ale neni to pravda. Nejlevnejsi kombinace map evropy a iGo8 je o vic nez 50% drazsi nez to stejne Evolve, coz je prilis.

A co se tyka rady, prihodit si neco pres tisicovku (spis 1400) a ziskat aktualni verzi sw, tak bych mohl rict, zda neni lepsi misto navonu s momentalne aktulnimi mapami prihodit 1600 navic a koupit Garmina s dozivotni aktualici map zdarma?
Naposledy upravil NiceOne dne 5. 12. 2009 10:54, celkově upraveno 2
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 5. 12. 2009 10:51

jak je libo. jestli chceš pak evolve hacknout a akt., budiš. jestli sháníš něco s Igo8, za co nejmím a efektivní koupě tě moc nezajíma, taky budiš. v opačném případě si pak za čas nestěžuj.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redo 6. 12. 2009 09:55

Ahoj mel bych jen mensi dotaz k Navonu je v nem moznost prepinat i na nakladni automobily? To je aby byla moznost aby me vedl trasou kde nejsou zakazi nad 3,5t. Dekuji za odpoved
Redo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 6. 12. 2009 13:35

ta možnost tam je (autobus) , ale v mapách stejně nemá omezující parametry , takže stejně na to není spoleh. nikdo nemá v CR, nebo max 50%.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redo 7. 12. 2009 19:46

Takze jen mensi komentar k dostupnosti navigace Navon, dnes jsem byl v Policke v obchode v kerem by mely met Navon gps. po zeptani na nej jestly bych si ho mohl ohmatat a vyskoust me bylo receno ze bohuzel v obchode nemaji ani 1. Pokud bych ji chtel mam si objednat pres internet obchod, ale sam prodejce me rekl ze me Navon moc nedoporucuje jelikoz je tam velice spatna podpora zatim. Jako po recenzich a doporuceni tady ta gps vypada fach dobre, ale bohuzel pri nakupu cloveka prejde ta euforie kdiz jediny autorizovany prodejce v republice nema ani 1 na kamenem obchode a sam prodejce rika ze raci nebrat.
Redo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 7. 12. 2009 20:33

měli asi doprodáno. něvěřím, že prodejce říkal "raději nebrat". muselo v tom být i něco dalšího.

zlepši prosím gramatiku, to se fakt nedá číst. pak až napiš svuj třetí příspěvek na tomto foru od včerejší registrace. děkuji i za ostatní.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redo 7. 12. 2009 20:47

Omlouvám se za gramatiku, jak uvádiš že je to muj 3 přispěvek máš pravdu,ale já tady nechci nějak dlouze diskutovat. Acc jsem si tady zakládal abych se zeptal na můj 1 dotaz jinak bych si ho vůbec nedělal. Nemám důvod lhát prostě jsem napsal jak se to neska na tom kamenném obchodě stalo.Prodavač mně odkázal na internet obchod na skladě Navon nemají kdyby mněly tak jsem si ho rovnou koupil a nemusel se omlouvat za gramatiku která tě pobouřila. Nemněly ani 1 model ani 1 kus od Navonu takže těško doprodáno. Bylo mně nabídnuto Mio, Garmin , TomTom toť vše.
Redo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 8. 12. 2009 09:28

Vážený pane Redo, přiznám se, že Váš příspěvek mne šokuje.
Navigace NAVON máme běžně skladem - je NAPROSTO vyloučeno, že bychom někdy někomu řekli že "nemáme skladem ani jeden kus" a dále není možné abychom komukoliv řekli že "u navigací NAVON je špatná podpora". Ani jedno z těchto tvrzení není pravdivé.

Všechny modely navigací NAVON jsou vždy vystaveny v prosklené vitrině přímo v prodejně naproti hlavním vstupním dveřím. Pokud jste byl opravdu v naší prodejně, tak jste tuto vitrinu nemohl přehlédnout. Navíc pokud byste kohokoliv z našich zaměstnanců oslovil s požadavkem na NAVON, tak by okamžitě zavolali mne (protože já mám tuto značku u nás na starosti) a já bych Vám podal naprosto vyčerpávající informace nejen o navigacích značky NAVON.

Možnost "osahání" navigace zákazníkem je naprosto běžná. A na přání zákazníka děláme také zkušební jízdy v mém autě - aby zákazník na vlastní oči viděl jak se která navigace chová v praxi. Samozřejmě zákazníkům v případě zájmu děláme kompletní instruktáž, při které se zákazníkem proberu všechny jednotlivé funkce, vysvětlím pokročilé plánování tras, atd. atd. atd. Tato instruktáž v případě navigačního programu iGO8 zabere cca 40 - 60 minut.

Ve svém příspěvku píšete, že se tato událost stala včera (7.12.) - za včerejší den jsme prodali 74 kusů navigací NAVON - poslední včerejší zákazník si navigaci NAVON odnesl kolem 19:00 hod - tedy dávno po skončení pracovní doby (není tedy možné, že bysme navigace NAVON neměli na skladě)

Byl jste pane Redo opravdu v naší prodejně? V Poličce je několik obchodů s tímto sortimentem - nemohlo se stát, že jste navštívil jinou prodejnu? Jiným způsobem si totiž nedokáži vysvětlit to co popisujete...

Naše kamenná prodejna je přímo na náměstí - jedná se o velký žlutý rohový dům a nad vchodem máme nepřehlédnutelný svítící nápis "ENTER" - prosím podívejte se na tyto fotografie - z nich poznáte jestli jste byl v naší prodejně nebo někde jinde - http://tinyurl.com/yznq33o

Omlouvám se za dlouhý příspěvek - prosím toto není žádný pokus o reklamu - toto je obhajoba možná mylného nařčení, které se mne osobně velmi dotýká.

Adam Mašek
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod NiceOne 8. 12. 2009 15:13

Treba byl v lekarne vedle :D
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redo 8. 12. 2009 16:16

Omlouvám se máte pravdu byl jsem v jiném obchodě. Ale to co my řekl prodavač jsem nelhal o podpoře a td. Musel jsem být v nějakém obchodě který je z druhé strany rohu. Kdyby byl prodavač solidní tak mně řekne že kousek dále je obchod v kerém ty navigace mají. Podle fotky to opravdu musí být jen přez roh. Ješté jedna omluva všem za zmatky.
Redo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 8. 12. 2009 18:05

Ani nevíte, jak jsem rád že se to vyjasnilo.

K tomu co Vám řekl nějaký prodavač v nějakém obchodě mohu říci jenom jedno: Každý člověk má úplně jiné konkrétní nároky a požadavky na konkrétní funkce navigace. Proto je pro každého člověka dobré něco úplně jiného. Zapomeňte na to, co vyhovuje někomu jinému - to co je dobré pro mého souseda, tak nemusí být dobré pro mne. A to platí samozřejmě i naopak.

Navigaci budete používat v autě Vy sám a ne nějaký prodavač, který Vám doporučí to co se zrovna jemu osobně líbí, nebo to na čem má zrovna zajímavou marži :!:

Já komunikuji denně s desítkami zákazníků kteří chtějí poradit při výběru navigace. Velmi často mi například říkají věty ve stylu "někdo nám v nějaké prodejně říkal, že TOMTOM si nemáme kupovat, protože bla bla bla" ... za chvíli zavolá jiná zákazník a ten zase řekne "kamarád mi říkal že GARMIN je špatný, protože bla bla bla".

Já osobně to dělám tak, že nejprve vysvětlím zákazníkovi co je a co není podle mého názoru důležité při výběru navigace, potom se pokusím ze zákazníka pomocí cílených otázek vytahat jeho konkrétní požadavky na konkrétní funkce ... a teprve poté, kdy znám zákazníkovi požadavky, tak jsem schopen mu říci, které navigace (značky a modely) by jeho požadavky splňovaly.

Asi by bylo dobré rozlišovat kdo je "prodavač (respektive podavač) navigací" a kdo je "odborný prodejce".
Samozřejmě já nemám patent na rozum, neznám odpověď na všechny otázky a nemusím mít vždy pravdu, nicméně navigace jsou náplní mého pracovního i soukromého života posledních cca 7 let a myslím si, že dokážu být objektivní.
Určitě bych nikdy neřekl že nějaká (jakákoliv) značka navigací je špatná, jenom proto že ji neznám a nemám s ní zkušenost :-)

Pokud budete chtít, tak mi zavolejte a rád s Vámi vše potřebné proberu. A nebo se můžete podívat třeba na tento odkaz http://tinyurl.com/ygbqtwf - nedávno jsem tam sepsal takový všeobecný manuál (postup), podle kterého je (podle mého názoru) dobré se držet při výběru navigace.

Adam Mašek
adam.masek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků