TOMTOM XL IQ TMC

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rangers007 6. 11. 2009 00:46

Ahoj všem. Rozhoduji se nad navigací. Potřebuji hlavně Německo a Česko. Po študování testů a pod se mi nějak nejvíc líbí TOMTOM XL IQ s TMC. Zdá se mi nejlepší v poměru cena, kvalita..Můžete mi ho opravdu doporučit. Ještě jsem přemýšlel nad Garminem 760T, ale nějak asi víc věřim prvnímu zmíněnému. Díky za rady..
rangers007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 6. 11. 2009 04:05

Možná bude moje odpověď irelevantní, ale musím. Naprosto dokonalá technologie HD Traffic, využitelná právě v Německu je v přístrojích TomTom GO x40 LIVE / x50 LIVE. I když RDS/TMC je v této zemi také relativně přesné, s HD Trafficem lze ušetřit neskutečně času a tím i peněz. Pár cest do Belgie a nechci jinak..
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 11. 2009 11:10

nepotrebuje hd traffic nahodou simkartu s datovym pausalem?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 6. 11. 2009 16:20

SIM karta, v případě LIVE edice, je nevyjímatelnou součástí navigace. Pochopitelně služby LIVE nejsou zadarmo. Jezdím do Belgie čtyřikrát - pětkrát do roka a předplatné stojí za to. I kdybych nevyužil HD Traffic v zemích, kde je dostupný, hledání bodů zájmu - cílů přes Google, je naprostá pecka. Kromě HD Traffic jsou ostatní služby LIVE dostupné i u nás, tedy i Google Search.

P.S. audisi, začínáš mi být sympatický svými názory ;-) . Jen nesmím číst Tvé řeči o navigacích.
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 11. 2009 17:19

p800: jo dík, taky se sám sobě líbím. mám rád uplné informace a souvislosti. pro hledání na googlu to asi bude také chtít nějaký (datový ) páušal v tomíkovi že? :-) Kolipak to stojí? slyšel jsem při uvedení na trh kolem 2000 kč ročně..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 6. 11. 2009 17:27

Neřešíš operátora, řešíš "pouze" předplatné u TomTom. Předplatné se vztahuje na všechny LIVE služby, tedy vč. HD Traffic i Google Search, ať již je využíváš, či ne.

Ale myslím, že tu diskutujeme mimo mísu. Původní dotaz byl o nečem jiném..
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 11. 2009 17:38

kolik teda rámcově předplatné za live služby?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rangers007 6. 11. 2009 17:51

Dnes jsem se ptal asi ve 4 obchodech a všude mi výběr potvrdili, navíc i ceny jsou pěkný...
rangers007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 6. 11. 2009 18:01

ranger: tomík patří k jedněm z nejlepších. jenže na trhu je šest značek navigací a nejlepší jsou 4. tak co bys čekal od prodejce. navíc tomík je zprofanovaná navigace těžící z toho, že je neznámější mezi lidmi. tak co bys čekal. to ti potvrdí i malé dítě.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.jirasek 6. 11. 2009 19:01

rangers007: Záleží na tom, k čemu navigaci potřebuješ. :hm Pokud k spolehlivému navigování v autě a jednoduchém ovládání, je TomTom obecně dobrá volba a kvalitní navigace. Pokud ke hraní (šťourání v systému, pokusech o "vytunění" a pod. ), poohlédni se po něčem jiném.
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rangers007 6. 11. 2009 21:20

Ne ne, určitě jen na to navigování, pořád jezdim po Německu a navi v Iphone už mě rozčiluje.
rangers007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 6. 11. 2009 21:40

co tam páš za sw v iphonu? sygic? jestli jo, tak ten je skoro stejný jako tomík.

p800: tak kolik je paušál? 2000kč? 3000kc? 4000kc? přibližně..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rangers007 6. 11. 2009 23:23

Mám tam Navigon..Když bych tam chtěl TomToma, stálo by mě to 170 Eu + držák TomTom, což je lepší už koupit tuhle. Nejvíce mě štve, že kdykoliv někde něco hledám, tak někdo musí volat..Bych se zbláznil pak..
rangers007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.jirasek 7. 11. 2009 11:51

Audisi, když jsi takový znalec navigací, to je takový problém mrknout na stránky TT.
http://www.tomtom.com/products/accessor ... y=10&Lid=3
http://www.tomtom.com/products/accessor ... y=10&Lid=1
takže cca 2500,- na rok
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 11. 2009 12:26

dík, byl jsem na to líný, rámcově 2,5kkč mi stačí.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků