Navigace do auta a na turistiku

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 7. 2009 19:14

audis píše:ted jsem v igo8 několik týdnu = cca 1500 km jezdil v CR s mapou Navtech 2008Q3..... vracím se k teleatlasu.


To můžeš mimochodem klidně zůstat u iGo. Jako jedna z mála firem totiž má mapy od NAVTEQu i TeleAtlasu, stačí si vybrat...

Jediné co neumí je turistika, tam to chce Garmina. Garmin má pro silnici taky NAVTEQ, ale pro ČR to zachraňuje navíc Atlas v8 a Adresy v1.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 20. 7. 2009 19:40

radek:
vždyt ano, nějaký čas jsem v igo8 měl teleatlas, pak jsem ze zájmu zkusil navteq (nebo jak se to píše) a vracím se k teleatlasu. možná se za rok leccos změnilo, nevím. ale za tolik km jsem tolik nesrovnalostí (jako ted s Navteq) s TA a tehdy rok starými TA mapami neměl.

pierce:
ale pokud vim, tak tu nikdo 765ku nenavrhoval jako variantu turisticke navigace..... mozna ti uniklo, ze tu je rec o navigaci pro turistiku, a tam je jak mobil (at uz s garminem, tomtomem, igo-em), tak autonavigace spatne reseni.

garmin 765 navrhoval romstar z cenových důvodů, páč se autor nevejde cenou... a nezapomněl že se bavíme o turistice, jako konkurenci tomu garminu jsem navrhoval sadu navon 470 + smarmaps.
y jsi prodejce navigaci? z tvych prispevku mam velmi zasadni pocit, ze tu delas reklamu pro navony (a igo obecne)....

ještě jsi zapomněl na Navigon:-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 20. 7. 2009 20:40

ještě se vrátím k tomu offtopiku, dnes mě to fakt pobavilo:
nacházelo se to zde
http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=136273232@y=136404688@z=17
takto to spočítal Navtech 2008q3, nejkratší trasa
Obrázek
zde je chodník u toho přechodu pro chodce před tím domem, snad 20 let a snad 20 let je ta Střelecká na tom konci díky tomu chodníku slepá
Obrázek
a zde je detail toho chodníku
Obrázek
fakt to dle navtechu takto není průjezdné, leda přes regulérní chodník:-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 20. 7. 2009 20:51

no .. a co? koukam, ty z toho mas vanoce, ze te navigace vedla spatne.. najdu ti milion takovych mist na teleatlasu, stejne jako na navtequ .. v tomhle jsou ty navigace na tom stejne. ale nechapu, proc tim tady zasiras vic temat.. to nestaci v jednom?

jen na okraj .. firma se jmenuje navteq ...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod audis 20. 7. 2009 21:08

tak to nevím, jestli najdeš milion míst, kde 20 let je chodník.. ja bych na to boty nevsadil. chudák ten, kdo to tam nezná. samozřejmě, pokud by dal nejrychlejší trasu, povede ho to hlavními silnicemi, ale to není řešení příčiny, ale až následku.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davler 21. 7. 2009 09:11

to audis:
špatně
správně

Ulice Jana Nálepky, poručíka Vodičky a Otakara Jaroše v Přerově jsou posunuty o jednu ulici mimo a hlavně jsou neprůjezdné!!! (neústí do ul. Dvořákovi)

"chudák ten, kdo to tam nezná" (jako bych to již někde četl Audis ;) ) a ještě, že máme mapshare a již to tam nemusíme znát ;)
Davler
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 21. 7. 2009 10:03

porad stoupam, uz sem i citovan, za chvili mi postavi sochy, bude se o mne ucit..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 21. 7. 2009 10:11

davler: nesem u pc, odkazy sem nevidel, ale snad pochopil. jaapak dlouho je pouzivan stavajici skutecny stav stavebnich uprav?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davler 21. 7. 2009 11:11

audis píše:davler: nesem u pc, odkazy sem nevidel, ale snad pochopil. jaapak dlouho je pouzivan stavajici skutecny stav stavebnich uprav?
Příklad pro 20let ;)

EDIT: tak tato stavební úprava je již přes 30 let ;)

PS.: piErcE má pravdu v tom, že u obou najdeš obdobné chyby a i ve stejném počtu.
Nemá cenu se tady vytahovat kdo kde má větší blbost protože oba v důsledku jsou na tom stejně ;)
Záleží jenom kde kdo se pohybuje. Někdo nenarazí na chybu Navtequ co je rok dlouhý, ale na Teleatlasu každý měsíc nebo naopak ;)
Naposledy upravil Davler dne 21. 7. 2009 12:18, celkově upraveno 1
Davler
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepavondepo 21. 7. 2009 11:33

To bych si dovolil rozporovat. Musel jsem nějaký čas jezdit s Navigonem a v porovnání s TomTomem je situace v mapách hóódně zastaralá. Jediná záchrana je ta speciální česká mapa.
pepavondepo
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 21. 7. 2009 11:45

tvuj prispevek je zcela irelevantni. resp. bude do te doby, nez prozradis kdy (resp. s jakou verzi map) jsi to porovnaval.

zrovna letos na jare zrovna panovala situace, kdy na tom byl teleatlas v cechach hur (ohledne pokryti a aktualizace), nez dostupne mapy navtequ ...

jindy na tom zase bude lip. tamten je lepsi v necem, onen zase v necem jinem.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod audis 21. 7. 2009 12:12

pierce: ja capu ze lehce je a tu a tam nekdy lepsi ten a onen, neresim. ale kdyz s NVQ jsem narazil mohokrat a s TA vyjimecne, jak pisu vyse, to neni lehce podle me. take me pobavilo , kdyz na R4, 30 km pred prahou, bez zpoplatneni, me to navadelo po nejake 2m siroke ucelove komunikaci podel dalnice 1,5km a kdo vi, zda bych to projel v celem useku. vzdal sem to na zacatku a jel po dalnici. bude-li zajem, zkusim nasimulovat. tech chyb jsem schopen vyjmenovat vic. dam teleatlas abuudu tyden testovat
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepavondepo 21. 7. 2009 12:21

Jezdil jsem březen-květen letošního roku se služebním Navigon 2210 (německá verze) s tehdy aktuálními mapami Evropy (nevím verzi, ale jelikož mi to kupovali, tak to přinesli, zapnuli a zaktualizovali).
Sám mám TT 920 + W&C E v830.2305.

V mapách toho Navigonu (podotýkám znova, že bez té české mapy, tj. pouze nějaké to CityNavigator ...) chyběla spousta silnic v okolí Prahy a velmi podivně to vypočítávalo nejrychlejší cesty. Například typický problém byl v případě odbočení v Újezdu nad Lesy směrem na Říčany, když byla starokolínská ucpaná a Navigon mě tvrdošíjně až na kruhák do Říčan nabádal, abych to otočil a jel zpátky. Přesněji si problémy nepamatuji a už je, bohužel, nezjistím, ale můj dojem je velmi špatný.

Druhý problém je s krabičkou - Navigon je takový pomalejší než TT. Prostě mu reakce na změnu trasy nějak déle trvaj. TT se zase častěji restartuje (řekl bych ale, že úmyslně).
pepavondepo
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 21. 7. 2009 12:45

audis píše:pierce: ja capu ze lehce je a tu a tam nekdy lepsi ten a onen, neresim. ale kdyz s NVQ jsem narazil mohokrat a s TA vyjimecne, jak pisu vyse, to neni lehce podle me. take me pobavilo , kdyz na R4, 30 km pred prahou, bez zpoplatneni, me to navadelo po nejake 2m siroke ucelove komunikaci podel dalnice 1,5km a kdo vi, zda bych to projel v celem useku. vzdal sem to na zacatku a jel po dalnici. bude-li zajem, zkusim nasimulovat. tech chyb jsem schopen vyjmenovat vic. dam teleatlas abuudu tyden testovat


no vidis.. a ja s navteqem v garminech najezdil po republice uz par desitek tisic km a nemel jsem s tim problem zasadniho razu. (za problem zasadniho razu nepovazuju treba to, ze me smeruje do jednosmerky, ale napr. ze me posila do poíle, posila po neexistujici ceste, naviguje nesmyslne .. apod)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků