Navigon 4310 vs. Navon N560 Pro vs. TomTom XL 31

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jakou byste zvolili?
Navigon 4310 1 %  25%  [ 1 ]
Navon N560 Pro (iGO8) 2 %  50%  [ 2 ]
TOMTOM XL Europe 31 Traffic 1 %  25%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 4

Odeslat příspěvekod philcol 12. 7. 2009 08:05

Zdravím všechny a prosím o radu s výběrem.

Po delším zkoumání mi zbyly na výběr tyto tři navigace:
Navigon 4310
Navon N560 Pro (tedy s iGO8)
TOMTOM XL Europe 31 Traffic

Požadavky a nároky na navigaci jsou následující:
  • Cena kolem 5tis.
  • Mapy celé Evropy
  • RDS-TMC
  • Displej 4.3"
  • Možnost zadávat průjezdné body
  • A spíše jako výhody řazen do jízdních pruhů atd.

Nejezdím příliš často, takže se obejdu snad i bez popisných čísel. Nejčastější destinace - ČR pochopitelně, Německo, Francie a výhledově další země západní Evropy, v čemž asi nebude problém, ale chystám se i do vnitrozemí Chorvatska, přes Slovensko a Maďarsko, kde by už nějaký problém nastat mohl.

Před časem jsem používal Garmin (tuším 270), kde se mi hodně líbilo možnost jej přidělat na palubní desku. Jde to u některé z těchto? Jinak jsem si vědom, že je problém aktualizovat POI i Navigonu, ale prý to snad nějak jde, takže jsem ho úplně nevyřadil.

Díky moc předem za radu.
Naposledy upravil philcol dne 12. 7. 2009 09:59, celkově upraveno 1
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 7. 2009 09:53

Zdravím, vzhledem k tomu, že u Navigonu je možná sleva na aktualizace map tak bych zvolil Navigon. Protože Navigon úplně neznám, tak bych si zjistil co se bude dít až se naplní vnitřní paměť 2GB. Je možné tuto paměť rozšířit a následně používat kartu pro mapy?
Před časem jsem tu četl, že někdo koupil Navigon který měl mapy na kartě 2GB a když aktualizoval mapy tak se mu tam nevešly. Podpora mu doporučila smazat Reality View, což mi přijde na hlavu postavené, aby člověk mazal funkci pro kterou gps kupoval.
Pokud by v tomto nebyl problém a bylo by možné rozšířit paměť a tu využít na mapy přesahující 2GB tak bych šel do Navigonu, který je mi asi nejvíce sympatický.
Jinak je asi úplně jedno kterou si vyberete každá Vás dovede do cíle.
Možná by stálo ještě za to chvíli počkat na Garmin řady 13xxT který přichází na trh ovšem ještě neznám ceny, ale vzhledem k obsahu map v Garminech se zřejmě do 5000kč nevejdou.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 13. 7. 2009 00:00

kvuli průjezdům jednoznačně Navon. pruhy má taky. jen ty aktualizace dražší.

případně Navigon. ale to jen tehdy, má-li extra super nabídku na aktualizace. ale na to bych se vyprd, stejně o aktualizace map se začnete zajímat až za rok nebo dva. do té doby není třeba, pokud člověk není fajnšmekr na vždy nove mapy.

jen si při koupi Navon ověřte, že v balení budou poslední mapy. vzhledem k tomu, že Navon 560 je ani ne 6 měsíců na trhu, tak mít nejspíš(!)bude. měly by tam být mapy 2008.10, případně některých států 2008.09 nebo 2008.08, 2008.07. ted nevím z hlavy
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků