Poraďte jaké PDA pro navigaci TT nebo iGO

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dandak 5. 3. 2009 09:01

Mám následující problém: zvykl jsem si na navigaci v PDA ACER n30 (a samostatný GPS modul). Před půl rokem najednou z ničeho nic (fakt!) začalo blbnout bluetooth a pokud se to vůbec spojí, tak třeba na 2-3 minuty a konec.
Nechci kupovat klasickou navigaci (krabička vše v jednom). Na PDA oceňuji velký displej, malou váhu, WinCE, možnost pohrát si s navigačním softem.
Poradíte mi někdo, jakým PDA (samozřejmě bez GSM) bych mohl nahradit toho ACERa? Softy používám dva, Toma a Toma :-) Ne, iGO8 a TomToma, jinak na PDA nejedu žádné další aplikace (snad akorát souborový manager). Bluetooth, SD Card slot, ... a rozumná cena.
Dandak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 5. 3. 2009 11:21

pda bez gsm neznam.

tt i igo8 bezi spolehlive i na internim modulu. doporucuju igo8. igo8 ma vyssi hw naroky nez tt. igo8 mi bezi i na 64mb ram a 400 cpu, ale nesmi byt spustena zadna dalsi aplikace, i tak se vyjimecne nahodne kousne nebo out of memory. zasadne doporucuju minimalne 128mb ram. hezkou koupi je htc touch 3g jade. vysoke hw parametry za nizkou cenu 8000kc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickielli15 12. 3. 2009 03:58

Pda bez GSM je spousta, to jenom pro upřesnění :-).

Já bych bral asi Mio P560, má vnitřní paměť a slušnou citlivost na signál. Přeborníkem na signál mezi PDA s GPS je Asus A639, který má výklopnou anténu a chytá vskutku velmi dobře (o 2-3 satelity více než třeba A696). Má zase trochu horší display. Zato Asus A696 má display lepší a má pěkný kovový design, ale se signálem na tom není tak dobře jako A639. Potom tu jsou Acery C511, ale ty jsou vskutku maliličký a mají slabou max. hlasitost. Jediná nevýhoda mnou doporučovaného Mia P560 je malý počet HW tlačítek. Přeju šťastnou ruku.

Jo a Asusy mívají problém s Tomtomem co se zvuku týče, a Mio jako jediné z nich má oficiálně podporu SDHC karet. Tak tak :-).
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod Platič 12. 3. 2009 16:49

Dandak:
Proč zkostnatěle trváš na PDA, když jej používáš jen na navigaci? Rada zní: kup si něco jako Tomtom ONE Europe 32 za cca 4.300 vč. DPH. Je to stabilní a elegantní řešení, narozdíl od PDA. PDA ti totiž vždycky klekne v nejnevhodnější okamžik, mám to vyzkoušeno.

Dandak píše:Mám následující problém: zvykl jsem si na navigaci v PDA ACER n30 (a samostatný GPS modul).

Jo zvyk... Nebuď konzerva a používej to, co potřebuješ.

Dandak píše:Před půl rokem najednou z ničeho nic (fakt!) začalo blbnout bluetooth a pokud se to vůbec spojí, tak třeba na 2-3 minuty a konec.

Vždyť to říkám, PDA vždycky zradí. Jednou je málo nabito, podruhé se pohádá nějaká aplikace s navigací, potřetí chce tvrdý reset, pokaždé něco. To se u jednoúčelovky nestává.

Dandak píše:Nechci kupovat klasickou navigaci (krabička vše v jednom).

To je ta základní chyba, zatím máš proti jen emocionální argumenty, žádné racionální.

Dandak píše:Na PDA oceňuji velký displej, malou váhu, WinCE, možnost pohrát si s navigačním softem.

velký displej? Přenosné navigace mají 3.5" a výš. Stejně jako PDA.
malá hmotnost - TT ONE Europe 32 má 148 g, Asus 639 má 188 g, pořád si myslíš, že PDA je lehké?
WinCE - řešíš operační systém nebo se chceš navigovat? Důležitý je výsledek.
pohrát si - to je první racionální argument. Pohrej si s něčím jiným, na navigaci je určen PND :-)
nebudeš to chtít třeba do auta? potíže s hledáním držáku pro PDA ti přeju.. nezapomeň připočíst jeho cenu a cenu montáže k pořizovacím nákladům

Dandak píše:jinak na PDA nejedu žádné další aplikace

Pak PDA nepotřebuješ.

Dandak píše: ... a rozumná cena.

Každé řešení s PDA je dražší než např. TT ONE Europe 32
Platič
Junior

Odeslat příspěvekod audis 12. 3. 2009 23:32

kde se dá nakliknout tlačítko pro vícenásobnou citaci? děkuji
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 13. 3. 2009 08:36

Platič píše:Dandak:
Proč zkostnatěle trváš na PDA, když jej používáš jen na navigaci?

....protože někdo má rád holky, někdo vdolky....
Kolega má zakoupené DVA navigační SW s mapami a jejich aktualizacemi a má extermí GPS modul a nechce to všechno zahodit.

2 Dandak:
Osobně nevím, které PDA je nyní nejvhodnější, ale doporučuji jít např. na http://www.zbozi.cz a dát do výběru PDA - uvidíte. Budete se muset smířit s tím, že WinCE nebude mít zřejmě žádné...
Naposledy upravil all in one dne 13. 3. 2009 08:53, celkově upraveno 1
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 13. 3. 2009 08:46

Zdravím, myslím, že se blýská na lepší časy, protože v půlce roku má přijít Garmin g 60. 100% telefon 100% navigace 100% držák :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickielli15 14. 3. 2009 15:33

Vždyť to říkám, PDA vždycky zradí

... no, mě ještě nikdy nezradilo :-)

TT ONE Europe 32 má 148 g, Asus 639 má 188 g, pořád si myslíš, že PDA je lehké?

...no, to je moc jednostranné, že? Asus A696 165g, Tomtom XL 186g, to bysme mohli pokračovat donekonečna a vždy by bylo skóre vyrovnané 8-)

Pohrej si s něčím jiným, na navigaci je určen PND

no, tak to už zavání, že mu říkáš co má dělat, to bych nechal spíš na něm, s čím si bude hrát :oboze . Mimochodem, s koupí Tomtoma pro něj KONČÍ možnost výběru software. U PDA netřeba připomínat možnost ŠIROKÉHO spektra aplikací podle vkusu a potřeby...
... no a třeba připojení na Wi-Fi také nepokládám za zbytečnost, ale za hoodně přidanou hodnotu...


potíže s hledáním držáku pro PDA ti přeju.. nezapomeň připočíst jeho cenu a cenu montáže k pořizovacím nákladům


asi Ti není známo, že veškeré příslušenství včetně nabíječek, držáku atd. je součástí každého PDA s GPS vyjma některých Fujitsu-Siemens.... :idea:

Osobně nevím, které PDA je nyní nejvhodnější, ale doporučuji jít např. na http://www.zbozi.cz a dát do výběru PDA - uvidíte.


... a proč jsem tu psal výčet vlastností jednotlivých PDA pár příspěvků výše? Aby nemusel hledat složitě na tom seznamu...... :roll:



Teď vypadám jako zastánce PDA, což nejsem, protože jsem si vědom výhod jednoho i druhého. To ale neznamená, když mám špatnou zkušenost s jedním, že budu automaticky to druhé prezentovat jako skoro jediné možné. PDA má taky výhody a není jich málo, to samé se dá říci o PNA. Dotaz byl ale jasný. PNA že nechce. Tak jsem radil s PDA, to je přeci normální, ne?
Hlavně, navigujte se kvalitně a spoustu "nezablouděných" kilometrů. K tomu vám pomáhej jak PDA, tak PNA ;-)
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 14. 3. 2009 21:16

Já mám HTC Kaiser, v něm TT Navigátor 7 a mapu W+C Europe 8.15.xxx (já si to číslo přesně nepamatuji). Používám ji když nemám PNA navigaci v autě. Telefon mám sebou vždy. Navigování a funkce jsou totožné, jako u PNA. Jen je menší displej. GPS modul je vestavěný.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 3. 2009 00:49

micki:
zarytým nevěřícím TomTomistům se nikdo nezavděčí. mají svoji modlu a z té snad i telefonují a vaří kafe, nebo já už nevím. neřeš..

PS: Nevím jak pda (wm bez gsm modulu), ale zdaleka spousta pocket pc (wm s gsm s modulem) nemá v balení držák do auta.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickielli15 15. 3. 2009 01:56

Abysme v tom měli pořádek... PDA (PPC) není smartphone. PDA je jen jiný výraz pro PPC. I v zahraničí. PPC (Pocket PC) nebo PDA (Personal Digital Assistant), je (ale až v dnešní době) jedno a to samé (termín PDA se původně vyprofiloval z Palmů, je to trochu na delší příběh). Je to zařízení s WM a BEZ GSM. Smartphone (chytrý telefon, také komunikátor- prostě s operačním systémem - ať linuxem, symbianem, palmem, WM...) může a nemusí mít GPS. Vždy má ale GSM. Jakmile ale řekneme PDA nebo PPC, mluvíme o zařízení, které nemá GSM. Ještě v dobách, kdy se GSM do zařízení s WM vůbec nedávalo, existovaly názvy PPC i PDA. To je ta hlavní informace. Až časem se začaly na PDA/PPC objevovat neforemné nástavby, takové baťůžky, které obsahovaly slot na SIM kartu. A až pak to výrobci začali spojovat. Teď je v tom docela zmatek. Tolik o pravých PDA/PPC. A ty PDA, které mají GPS, mají v naprosté většině držák i nabíječku do auta. A dotaz zněl právě na PDA, ne na chytrý telefon. Dnes se říká PDA s telefonem, dobře, no, ale pak vznikají nedorozumění. .. :-) :-) Ale souhlasím, proč neříkat třeba HTC-čkům PPC, když mají WM? Správný název je ale smartphone, neboli chytrý telefon, potažmo koumunikátor. Ale stejně se to jednou spojí v jedno, takže zleva vběhne do HTC Tomtom One a zprava nějaké nabušené PDA, shora iPhone a zdola platební karta s flash pamětí 500GB a pak se budeme bavit už jen o jednom přístroji :-D . Nějak jsem se rozepsal, tak se nezlobte, a na úvodní otázku znovu odpovídám: pokud chceš PDA s GPS, podle testů, zkušeností a funkcí doporučuju Mio P560. Jako každé (kromě některých Fujitsu-Siemens) PDA s GPS bez GSM :D má v ceně držák i nabíječku do auta. Čaute.
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod .mtn 15. 3. 2009 08:43

Pro ještě větší pořádek by to mělo být asi takto:
PocketPC/PDA s GSM = MDA (Mobile Digital Assistant)
MDA bez dotykového displaye = Smartphone/Komunikátor
8-)
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 15. 3. 2009 09:18

mickielli15 píše:
... a na úvodní otázku znovu odpovídám: pokud chceš PDA s GPS, podle testů, zkušeností a funkcí doporučuju Mio P560.

Problém je v tom, že kolega NECHCE interní modul GPS, takže odpovídáte sice obsáhle, opakovaně, ale zcela mimo mísu....
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 3. 2009 12:44

já četl jindy a jinde a pochopil jiný výklad pda (kapesní počítač bez gsm) a pppc (kapesní počítač s gsm), ale to je jedno. každopádně, když BFU řeknu pda, ppc, tak si představí leccos a vždy jedno a to samé.

k držákům: většina ppc (s gsm a gps) nemá! držák v balení. Např. muj E-ten m700, muj vysněný htc touch pro a mnohé další! Naopak leckteré Mio ano, htc touch 09 (nebo jak se ta novinka jmenuje) ano a další.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickielli15 15. 3. 2009 13:30

Zbytečně tu lidi dochází k nedorozumění :-)

.mtn píše:Pro ještě větší pořádek by to mělo být asi takto:
PocketPC/PDA s GSM = MDA (Mobile Digital Assistant)
MDA bez dotykového displaye = Smartphone/Komunikátor

ano, konečně je výčet výrazů kompletní :-)

audis píše:k držákům: většina ppc (s gsm a gps) nemá! držák v balení.

To je právě pořád to míchání pojmů. Myslíte MDA. Já myslím PDA/PPC. A když řeknete, že většina MDA držák nemá, máte pravdu. Stejně jako když řeknu, že většina PDA/PPC (a tím automaticky bez GSM ;-) ) s GPS má držák, mám taky pravdu :-). Je to o to pikantnější, že při doslovném překladu může být PDA cokoliv, že? Personal Digital Assistant může být Psion, databanka, telefon, netbook, jde o to, na čem se to ustálilo. Já to říkám jen proto, aby v tom byl pořádek, tak jak se to používá i v odborných periodicích (pravda, jen některých).

audis píše:Problém je v tom, že kolega NECHCE interní modul GPS, takže odpovídáte sice obsáhle, opakovaně, ale zcela mimo mísu....

Proč jsem psal svůj dluhý příspěvek? Abych ujasnil, co je a není PDA, PPC, smartphone apod, protože jak vidím, dost lidí už je zmasírovaných médii a známými a všechno je dnes PDA, všechno je MDA...
Jinak, PPC bez GPS je dnes už méně než s GPS, takže i když si koupím mnou doporučované Mio P560, tak ho můžu pro zlepšení signálu propojit s ext. bluetooth modulem, na tom není nic zvláštního. Ještě by se dal doporučit některý HP IPAQ bez GPS, ale nevidím v tom rozpor, natož "mimo mísu", pane.
Na úvodní dotaz proto reaguji ještě jednou, PDA bez GPS s bluetooth je docela dobré
HP iPAQ 114. Tímto snad končím diskusi o tom, co je a není PDA/PPC/MDA/smartphone, je to všechno v mém dlouhém příspěvku a v příspěvku uživatele .mtn .
Naposledy upravil mickielli15 dne 15. 3. 2009 14:13, celkově upraveno 5
mickielli15
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků