navigacia s TMC .. aka ?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod aquila 2. 9. 2008 10:10

pre jednu znamu vyberam navigaciu s TMC, len nejako nevidim az take rozdiely medzi tymito navigaciami. vsetky maju cca 4,3" widescreen tft, TMC a stoja okolo 200 euro ..

ale rad by som nejaku odporucal, ktora ma cim lepsi drziak, pripadne dalsie detaily (veci typu BT, mp3, videa su nepodstatne..)

diky za rady

Mio Moov 310 Europa
Mio C620T
Mio C520TB

TomTom XL Europe Traffic
Tomtom Go 720T

Navigon 2110 max Europa

Garmin nüvi 255WT
Garmin nüvi 650T
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Platič 2. 10. 2008 14:32

TMC považuji za vyhozené peníze.

Provozuji TT GO 930T a při každé jízdě po dálnici se škodolibě utvrzuji ve svém negativním postoji vůči TMC/RDS. Události, které mám v navigaci, tak v reálu neexistují nebou jsou na jiném místě. Uzavírky, které jsou v reálu, navigace nezná.
Je mi v zásadě jedno, zda je chyba v našem národním dopravním centru informací, které neaktualizuje dopravní informace nebo jsou špatné národní tabulky a navigace je chybně vyhodnocuje. Ten systém je principiálně blbě navržen, přežil se a nikdy nebude fungovat správně.

Jakž takž to funguje v Německu ale spolehnout se na něj taky nelze, má jen o něco vyšší procento úspěšnosti než u nás.
Platič
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 3. 10. 2008 06:00

Já bych TMC tak kategoricky neodsuzoval. Ono záleží hodně na tom kde jezdíte. Já mám zase jiné zkušenosti z D1. Ano, někdy se vyskytne hlášení o události, která je už ve skutečnosti pryč. Ovšem globálně pokud mluvíme o Praze a okolí, Brnu a Ostravě a o spojnici mezi těmito městy tak TMC více méně funguje.
Navíc řada navigací má TMC intergrované, nebo dodávané v ceně navigace takže proč se tomu bránit.

Pokud bych měl poradit Aquilovi, já bych šel do TomToma. mám s ním zkušenosti a naprosto mi vyhovuje. teď jsem párkrát jel s bráchou, ten má MIO520. No, nic moc. Nějak mi to nesedělo. S Garminem zkušenosti nemám.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P_Ivo 3. 10. 2008 06:48

No, dnes me TMC rikalo (uz vcera odpoledne to tam bylo), ze usek Rajhrad-Modrice na R52 je uzavren, dokonce se o tom nekolik dni uz mluvi v mistnich radiich, ale do ted tam neni jedina omezujici cedule.
Dnes me ceka cesta z Brna do C. Budejovic a dal, tak uvidim jak to bude fungovat.
Vseobecne bych TMC bral, podle me se to bude jen zlepsovat (jsem asi optimista). Osobne jsem zvykly na TT, takze bych doporucil nejaky od nej.
Ivo
--------------------------------------------------
Tomtom GO 730 Traffic
TTHome: 2.7.1.581 for Mac
aplikace: 8.351; boot: 5.5130
mapa: Western and Central Europe 2GB v. 835.2419; MapShare: 14977 oprav
P_Ivo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 3. 10. 2008 12:41

TMC bych rozhodne neodsuzoval - v cechach se nyni podstatne zlepsilo a melo by byt jeste lepsi ... i kdyz - urcite zlepseni by rozhodne nevadilo ....

ale kdy se tmc rozhodne vyplati - tak pri ceste na civilizovany zapad....
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Platič 3. 10. 2008 22:06

Pánové, upřímně, jezdíte podle toho, co vám TMC nahlásí? Nejezdíte.

Vždyť P_Ivo popisuje naprosto reálný stav: TMC mu ohlásí uzavírku po trase ale on to ignoruje a jede tak, jakoby TMC neměl (protože TMC nedůvěřuje). V 50% případů to pravda je, v 50% případů to pravda není. To přece není pomůcka, to si můžu hodit korunou a vyjde to nastejno. Nebo si TMC nepořizovat (přestože to je v navigaci mnohdy zabudováno, zvyšuje to cenu), jet v klidu a nenechat se znervózňovat panickými hláškami a věnovat se více řízení. Těch podnětů je i tak dost.
TMC je vážně k ničemu. V ČR je cca od r. 2003 a nikam to nevede. Svůj čas tato technologie prohospodařila, neprosadila se a bude převálcována jinou. TMC je mrtvé.

PS:
V tom západním zahraničí je validita informací vyšší než u nás ale jezdit se podle toho taky nedá.
Platič
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 3. 10. 2008 22:44

pouzil jsi nekdy rds-tmc v zahranici? ja ano .. a mam s tim jen ty nejlepsi zkusenosti ...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Platič 10. 10. 2008 01:26

Jestli se chce někdo přesvědčit, že RDS/TMS je úplně k prdu a nevyhazovat za nefunkční nedodělek peníze, ať si přečte nejnovější poznatky od zainteresovaných účastníků diskuse na Digitexu. Doporučuji hlavně druhou část. (Přináší Lutonský)

Zástupce Mio:
My se v České republice nikdy nedočkáme použitelného systému RDS-TMC. Musíme počkat na systém, který úplně obejde lokalizační tabulky a nebude se na ně spoléhat.

RDS/TMS je v ČR nepoužitelné a má nedořešené:
- technické otázky (nepřesné lokalizační tabulky, zadávání údajů, aktualizace, nejednotné zobrazení událostí v navigaci atd.)
- finanční krytí, obchodní model
- nevyjasněné kompetence zúčastněných subjektů
A to stále dokola několik let. A po mediální masáži, že už funguje TMC (Jaroslav Zvára, koordinátor Jednotného systému dopravních informací). Jediné, co bude fungovat, tak nějaký penězovod státních peněz nějaké obskurní firmě nebo sdružení.

Jestli si někdo myslí, že se TMC v budoucnu zlepší, tak je pěkná naivka a pořízením antény či TMC modulu k navigaci udržuje tuto špatně navrženou technologii jen ve smrtelné agónii.
Platič
Junior

Odeslat příspěvekod PinkPunkeR 10. 10. 2008 09:54

tmc se u nás dlouho době testuje...opravdu dlouhodobě :mrgreen: ale na druhou stranu se o tu u nás alepoň snaží, jsou země kde na to chytíte leda prach :lol:
PinkPunkeR
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 10. 10. 2008 16:35

Zdravím, aquila: já mám Garmin a tam RDS- TMC funguje bezvadně. Horší je to s tím co tam provozovatel pouští za data, ale v Německu to funguje na jedničku. Pokud se rozhodnete pro Garmin tak určitě doporučuji nějaký, který má aktivní držák(např. Garmin Nuvi 760). Co se týče gps Garmin tak je velice jednoduchý a logický na ovládání. Myslím, že jsou s ním ženy spokojeny. Další věc co se týče Garminu je ta, že bývá výhodnější kupovat gps ve státě kde žijete i když bývá dražší, ale dostáváte lokální mapu, která je v ceně. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků