Garmin nuvi 255 v. TOMTOM ONE Europe 31 v. NAVIGON 2110 Max

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod inskeu 14. 8. 2008 14:49

Ahojte,

vyberám svoju prvú navigáciu a zišlo by sa mi zopár Vašich postrehov. Viem, že sa presne nedá odporučiť konkrétna navigácia - sto ľudí = sto chutí, ale skúsim sem napísať čo od navigácie očakávam:

- vynikajúce pokrytie pre západnú Európu, Chorvátsko, ČR a Slovensko
- čo možno najlepšiu hlasovú navigáciu, keďže ide o navigácie s malými displejmi až na Navigon, veľmi nebudem pozerať na displej, takže sa chcem spoľhnúť na hlasovú navigáciu
- ak už bude treba sa pozrieť na displej, tak aby mal vynikajúcu čitateľnosť aj na slnku
- navigácia by ma nemala posielať na poľné cesty ako to robia niektoré navigácie
- jednoduché ovládanie, využívať budem len navigáciu, takže ma nezaujímajú multimediálne funkcie
- čo najvyššiu výdrž na batériu, aby som nemusel stále vkladať nabíjačku do zapaľovača
- kvalitný držiak, ktorý nevŕzga na rozbitej ceste a netrasie celou navigáciou

A teraz zopár drobností, ktoré sa mi na jednotlivých navigáciách páčia/nepáčia:

Garmin nuvi 255

pozitíva:
- výdrž na batérie 4 hodiny
- kvalitný displej

negatíva:
- drahá aktualizácia máp 99 EURO
- len jeden prejazdný bod
- mapy Navteq

TOMTOM ONE Europe 31

pozitíva:
- držiak EasyPort™
- mapy TeleAtlas
- aktualizácia na rok zdarma

negatíva:
- nižšia výdrž na batérie
- len jeden prejazdný bod

NAVIGON 2110 MAX Europe

pozitíva:
- väčší displej
- v základnej výbave RDS-TMC
- možnosť zadania viacerých prejazdných bodov

negatíva:
- mapy Navteq, ktoré posielajú na poľnú cestu
- nižšia výdrž batérie

Najviac sa mi pozdával Navigon, ale ak za cenu lepšej výbavy ma má navigácia posielať na nezpevnené cesty, tak si radšej vyberiem inú navigáciu. Má zmysel pri TomTome a Garmine uvažovať na verziami s väčším displejom? Aký praktický prínos má vačší displej?

Vďaka za Vaše postrehy
inskeu
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 8. 2008 16:48

Zdravím, mám Garmin a mám ho rád, protože jsem na něj už zvyklí a těžko bych si zvykal na něco jiného.
Co se týče hlasové navigace tak to si myslím, že nemá konkurenci velice příjemné navigování.
Mapy na Slovensku neznám, byl jsem jen v Bratislavě a tam nemůžu nic vytknout.
Co se týče posílání do pole, tak jsem četl, že Mio, které má mapy TeleAtlas tak to dokáže na kilometru i třikrát tak to asi vyjde na stejno, ale nemyslím si, že by to byl nějaký častý jev.
Výhoda Garminu bude v tom, že k mapám Navteq dává ještě slovenskou mapu, nebo mapy.
Display má garmin absolutně špičkový, jezdím jen s nočním režimen a na 60 procent a slunce mi absolutně nevadí. V noci dokonce musím stáhnout na 0, aby neoslňoval.
Cena aktualizací je u všech více méně stejná a pokud ještě počkáte tak ji můžeš mít zdarma, ale chce to sledovat kdy Garmin vydá prohlášení, že zákazníci, kteří koupili gps po nějakém datu mají aktualizaci zdarma. Minulý rok to bylo po 01.12.07 a já jsem se to toho dostal, takže jsem měl 2008 zdarma.
Jeden průjezdní bod je trochu nevýhoda, když se jezdí dálky, ale také se to dá přes oblíbené položky. V Garminu se ředí podle vzdálenosti od aktuální pozice, takže člověk, když jede dálku a uloží si průjezdná místa tak nemusí listovat v menu oblíbené, protože nejspíše bude jako ta další na řadě.
Myslím, že máte dobrý vkus a, že si vybíráte z toho nejlepšího co se týče výrobců gps a myslím, že budete spokojený ať vyberete kteroukoliv. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků