Ktera navigace ma video vstup (pro kamerku) ?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kully12 11. 8. 2008 17:24

Temer nikde se nemuzu docist, zda ma nejaka navigace vstup pro video signal (tedy kamerku). Je to proto, ze to je samozrejme, nebo to spis navigace neumeji ? V katalogu navigaci take nikde neni parametr jako "VIDEO VSTUP" nebo tak podobne ... Chci si koupit navigaci a bylo by dobre, kdyby na ni sla kamarka zapojit ...
kully12
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 8. 2008 17:29

Dnes jen Geosat 5, v budoucnu Mio C725.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 11. 8. 2008 18:42

navigace DreimGO http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/Ar.asp?ARI=113767 zobrazuje signál z couvací kamery.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 8. 2008 18:48

Nemá ale standardní AV vstup.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 11. 8. 2008 19:20

To nemá, to je pravda. Kully ale psal, že chce připojit třeba kamerku. Když má DreimGO couvací kameru, jde ta kamera namířit kamkoliv. Otázka je kam ji chce Kully namířit.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kully12 11. 8. 2008 22:12

Tahle navigace by vyhovala (vhledem k te kamerce), dalsi vlastnosti jsem zatim nezkoumal. Samozrejme postaci i couvaci kamera, pokud se da umistit kamkoliv jako treba tahle. (Alespon co jsem postrehl)
kully12
Junior

Odeslat příspěvekod kully12 5. 11. 2008 23:07

Tak a ted je to znovu aktualni. Potrebuji nejakou navigaci, ktera zobrazuje signal z kamery (klidne AV vstup, nebo zobrazovani signalu z vlastni kamerky). DreimGO DG220GC nevypada spatne, ale mam strach, ze nebude spravne fungovat bezdratovy prenos signalu. Spokojenejsi bych asi byl s beznym dratovym prenosem signalu. A to proto, ze to chci pouzivat v dodavce (nakladadovy prostor ma na delku 4,5m a jeste k tomu, kdyz bude plny zbozim, tak mam strach, ze signal nebude dostatecny pro zobrazeni obrazu.

EDIT:
Tak jsem zkoukl video a zjistil jsem, ze z kamerky vede drat do vysilaci casti a prave tento kablik by se dal prodlouzit a vysilaci cast umistit co nejbliz k navigaci. Problem ale je, ze az teprve z vysilaci casti vede dalsi kablik, ktery musim pripojit na couvaci svetlo. Takze vlastne musim natahnout kablik do kabiny vozu a pak dalsi zpet k napajeni. Dalo by se do kabiny nainstalovat nejake tlacitko, ktere by simulovalo sepnuti couvaciho svetla, ale neni to tak elegantni reseni 8-)
Navic je skoda, ze k zarizeni neni aktivni drzak a tak se musi napajeni pripojit zvlast (nechapu toto reseni, kdyz uz drzak prijima TMC a signal z kamery ...) Da se alespon dokoupit aktivni drzak ????
kully12
Junior

Odeslat příspěvekod 44us 8. 11. 2008 19:30

http://www.mio.com/gps-navigation-produ ... ations.htm

mě se do náklaďáku líbí, ale nikdo nemá zkušenosti :-(
44us
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kully12 9. 11. 2008 10:25

No neni spatna, ale rekl bych, ze cena bude nekde pres 12 000 KC a to si k tomu jeste musim dokoupit kamerku. Staci mi to DreimGO, ktere vychazi na 9 000 KC vc. kamerky
kully12
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 5. 2010 22:02

Oživuji starší téma. Vybírám navigaci cca do 7-8 tis. a vstup na kameru by se hodil. Ještě dotaz umí nějaká kamera i vstup z digi kamery DV na prohlížení videa jen jako LCD zobrazovač.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2010 22:18

Navi z činy z dealextréme mají av vstup.

-- 12 kvě 2010 23:21 --

Zbytek pokud nejde přes tento konektor, tak smůla. Známé auto navi prodávané v evropě nevím jestli mají av vstup.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 5. 2010 22:58

Přes usb tu kameru nepřipojím? Pokud se u navigace uvádí možnost připojení kamery (parkovací), fungovalo by to i jako čistě LCD zobrazovač?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2010 23:29

podívej, já mám přehled jen o auto navi.

čínské výrobyk umožnutí napojení na AV-IN. čili cokoliv, co je schopno přenést obraz přes tento výstup > kabel> vstup. čískné výrobky navigují i v evropě.

"něco" přes usb velmi pochybuji. na 99% povazuju kameru přes usb za nereálnou. leda že by jsi se dokázal hacknout do operačního systemu a v konfiguračních souborech přeprogramvat jednotlivé USB vstupy. dovolím si tvrdit, že do toho si nikdo na světě(!) ještě netroufl.

závěr: smolík.jedině přes AV-in,. a AV-in ne všechny profláknuté garmn/navon/tomtom/navigon mají, tak pozor na to.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mem_ 13. 5. 2010 07:18

ka-spel píše:Oživuji starší téma. Vybírám navigaci cca do 7-8 tis. a vstup na kameru by se hodil. Ještě dotaz umí nějaká kamera i vstup z digi kamery DV na prohlížení videa jen jako LCD zobrazovač.

Já jsem kupoval před rokem tuhle navigaci s mapami celé Evropy, protože jsem chtěl právě couvací kameru:
http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... 1&CAI=2097
Proti negativním zkušenostem v diskuzi se značkou GoClever jsem s tímhle novějším modelem neměl zatím žádný problém, a to jsem pojezdil i něco v zahraničí (Itálie, Rakousko, Slovensko)

Kamera je napájená 12 V, AV výstup* je připojený na 2,4GHz vysílač. Držák s navigací má zase přijímač a pokud je současně napájený držák i kamera, vidíš z ní obraz. Ten obraz jde navíc horizontálně i vertikálně převrátit (takže ti to simuluje zrcátko, případně ji můžeš namontovat zeshora i zespoda). Já jsem si kameru namontoval na vnitřní stranu pátých dveří pod horní brzdové světlo a zapínám ji tlačítkem, které mám položené na středovém tunelu (v zapalovači v autě mám rozdvojku z dealextreme a jedním kabelem napájím navigaci, druhým ten kabel s tlačítkem ke kameře)

*Ten AV vstup do bezdrátového vysílače je řešený klasickým žlutým cinch konektorem, takže do něj můžeš připojit libovolný vstup (třeba tu tvou DV kameru) a ten se zobrazí na displeji navigace
Mem_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 5. 2010 22:08

Kolega nakonec toho recenzovaného Clevera koupil, ale přišel mu z netu s tím aktivním držákem a zarazilo ho, že má na tom držáku AV vstup a USB zaslepené. Tak si nebyl jistý, jestli to stačí zprůchodnit nebo je to držák z typu, který to nemá. Na první pohled jsou pod těmi záslepkami konektory. Tak kontaktoval prodejce, že chtěl s AV vstupem a to si i vybral. Uvidím jak dopadl. Jinak za ty prachy to vypadá moc dobře. Ještě dotaz, jaký má ta dodávaná kamera úhel záběru? Budu to fungovat i s klasickou webkamerou?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků