Kterou navigaci na východní europu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod liborus 20. 6. 2008 20:23

Potřeboval bych poradit s koupí navigace, která by měla kvalitní pokrytí západní evropy a rovněž co možná nejlepší mapové pokrytí východní evropy ( rumunsko, bulharsko ), abych se v těchto dvou jmenovaných zemích v letošním létě neztratil. Děkuji za rady.
liborus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 20. 6. 2008 21:14

No, jelikož teď taky zvažuji koupi navigace tak už nějaký čas pročítám recenze a diskuze.
Obecně je problém s mapami balkánských zemí, tedy i s Rumunskem a Bulharskem. Buďto nejsou mapy žádné, anebo jenom průjezdní, popřípadě s 1, 2 největšími městy.
Jinak co se týká přístroje každý radí něco jiného.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liborus 21. 6. 2008 20:33

Je pravda, že vcelku tak nezáleží na přístroji navigace, jak jsem se prvotně vyjádřil, ale na mapových podkladech. Ale ne každý výrobce navigací používá tyto mapové podklady stejné. Osobně jsem zatím došel k přesvědčení, že by mohl mít východní evropu, a do této člením i balkánské země, nejlépe zpracovanou výrobce navigací Mio se svými mapovými podkady. Částečně jsem již rozhodnut pro navigaci MIO Moov 360. Nevím, ale zda je toto mé rozhodnutí správné a zda nejsou navigace s kvalitnějšími mapovými podklady východní evropy. Pokud ano, poraďtě. Jedná se u mne o prvotní koupi navigace, proto ty rozpaky.
liborus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJS 21. 6. 2008 22:21

No ked ide iba o mapy tak napr. pre Garminy sa da dokupit detailna cestna mapa Rumunska, je ale poriadne draha, na nete slovenskeho Garminu ju predavaju za 7800,- SKK.
Inak ak chces mapu RU a BG ako sucast europskej mapy, tak asi Mio alebo nieco co bezi na iGo.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 22. 6. 2008 11:47

Garmin - je pre vychodnu europu zatial najlepsi vid: http://www.romaniadigitala.ro/ro/index.php alebo http://www.geotrade.bg/ Oba staty maju vlastnych tvorcov map pre garmin navigacie, treba ale pocitat s peknym balikom penazi za tieto mapy.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cmon 22. 6. 2008 18:23

Zdeněk Málek píše:...Obecně je problém s mapami balkánských zemí, tedy i s Rumunskem a Bulharskem. Buďto nejsou mapy žádné, anebo jenom průjezdní, popřípadě s 1, 2 největšími městy.


Co to meles? :pozor Radsej sa dostan do roku 2008!

Podrobne GPS mapy predsa EXISTUJU!

Rumunsko pre Garmin: ROAD 2006 v2.16
Bulharsko pre Garmin: OFRM Bulgaria v4.50

(mapovy detail je ako v Atlas Czech 7 alebo v Slovakia Roads v5)

BTW: Rovnake mapove pokrytie ma aj iGO
cmon
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků