Navigace místo tachometru

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod aveius 17. 6. 2008 18:03

Dobrý den,
Jsem v oblasti GPS nováčkem, proto vás prosím o radu. Před nějakou dobou mi v autě došlo k poruše, která vyřadila z provozu tachometr. Oprava je vzhledem ke stáří vozidla a jeho současné ceně neekonomická, takže jezdím dle otáčkoměru.

Již několikrát mi byla doporučena možnost, využít k měření rychlosti GPS. Vzhledem k tomu, že o jeho klasické služby víceméně nemám zájem, ocenil bych přístroj, který by pro mne splnil přesně ten účel, který potřebuji. To jest, byl by dostatečně čitelně (velkými ciframi či vizualizací ciferníku) schopen zobrazit okamžitou rychlost. Také by si měl pamatovat celkový a denní počet ujetých kilometrů. Bylo by prima, kdyby si pamatoval maximální a průměrnou rychlost. To vše, aniž bych musel zadávat kam jedu a dalších zbytečností, ale okamžitě po zapnutí.

Ostatní funkce jsou pro mne víceméně podružné a multimediální (MP3/AVI/kamera apod.) vyloženě zbytečné až nežádoucí. Také vám, že existuje možnost využít mobilní telefon s interním (příliš drahé a zbytečné), nebo externím (příliš komplikované) GPS modulem. To však není cesta pro mne.

Můžete mi prosím poradit vhodný přístroj? V "supermarketových elektrech" jsem příliš neuspěl, ale tam se také zaměřují na většinového zákazníka, a to já nejsem. Budu vám zde vděčný za každou radu. 8-D
aveius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 6. 2008 19:05

Jakýkoli přístroj se softem IGO8(novým) by toto měl zvládnout.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 6. 2008 21:42

Na tohle by stačil klidně i starší turistický Garmin, i když do auta raději s citlivým přijímačem. Na stránce s trasovým počítačem lze zobrazit tři obrovské údaje, mezi nimi může být rychlost.

Denní počet ujetých kilometrů si ale automaticky nezapamatuje žádná navigace. To by se ale případně u turistického Garminu dalo tahat z tracklogu.

Rozumím tomu dobře, že vám vůbec nejde o navigaci, ale jen informace o rychlosti?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 18. 6. 2008 03:15

Co si koupit nějaký cyklopočítač, případdně s bezdrátovým přenosem. Cena do 500.-Kč.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod aveius 18. 6. 2008 09:55

Dobrý den,
tachometr z kola jsem zkoušel, ale neosvědčil se mi pro svou nespolehlivost. Také po nějaké době (asi měsící provozu) začal ukazovat nesmyslné hodnoty. Byl problém seřídit vzájemnou polohu magnetu a cívky tak, aby to fungovalo správně, prostě auto není kolo :hm
aveius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aveius 18. 6. 2008 09:58

polda píše:Jakýkoli přístroj se softem IGO8(novým) by toto měl zvládnout.

Koukal jsem se, ale to vyžaduje kapesní počítač s Windows Mobila a s GPS modulem. Já bych spíše dal přednost nějaké "jednoduché krabiččce", v každém případě díky za tip.
aveius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 19. 6. 2008 19:59

...to je otázka kolik do toho chcete investovat.Já jej mám nyní ve starším Miu C520 za 3.500 z bazaru a jsem spokojen.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků