Navigace v USA

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod to_mass 13. 6. 2008 10:16

Dobreho dne vsem,
Jedeme s pritelkou v lete na vejlet po Zapadnim pobrezi USA. Z toho duvodu uvazujeme o koupi navigace. Trochu jsem se vrtal v mistni nabidce (bydlime v Dublinu) a asi nejvic se mi libi tomtom go720. Ted mi ale kamarad rikal, ze nekde cetl, ze pro navigaci v USA je daleko lepsi Garmin. Tak ted nevim. Je to pro pouziti v USA a pak taky tady v Irsku. Diky moc za radu.
tomas
to_mass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 13. 6. 2008 10:25

no vzhledem k tomu ze garmin je americka firma by asi na vlasnim trhu mela docela kralovat ;-) ale nemohu posoudit neznam us mapy ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 6. 2008 11:28

Garmin se udává jako lepší hlavně kvůli mapám od Navtequ. Dříve byl Tele Atlas na americkém kontintentu opravdu horší. Nevím ale, jaká je situace dnes, Tele Atlas na pokrytí několik let silně pracoval. Pro běžné turistické ježdění podle mě bude stačit.

Osobně jsem po Americe před asi čtyřmi lety jezdil s pět let starou navigační mapou, a fungovalo to. Jediné problémy byly s POI, kdy jsem přijel k restauraci, která tam už nebyla. To se ale dalo přežít.

Jen pozor na mapové pokrytí. V Evropě prodávaný TomTom Go 720 asi nemá Ameriku - ta je v ceně jen u modelů Go 920/930.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod to_mass 13. 6. 2008 11:41

Tedy myslis, ze i Tomtom by mel byt v pohode? Jde o to, ze do USA jedeme jen na vylet, ale pak ho budeme vyuzivat i v Evrope (zejmena tedy Irsko). A jeste jenak - v te cenove relaci, ve ktere je ten TT Go720 - je tam neco, co bys doporucil spise? diky moc
to_mass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmizik 13. 6. 2008 12:30

Znami sa mi prave vratili z 3-tyzdnoveho pobytu v USA s mojim turistickym garminom a dakovali ze ho mali. Inac vacsina aut v pozicovni tam ma GPS navigaciu - oni mali zhodou okolnosti v 2 autach tiez garmin. Cize USA+Garmin= 8-) Garmin vyuzijete tiez v pohode vo vychodnej EU, kde TT este nema take pokrytie mapami. To boli vyhody - nevyhody - ceny origo map - garmin si za mapu vypyta hodne, nastastie cierne vody internetu myslia aj na toto.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 13. 6. 2008 15:59

Nevim, nevim, ale pro USA bych volil vedle Garmina a TT urcite neco US specifickeho, jako je napr. DeLorme. S tim jsem USA projezdil skrz na skrz, cca 12 tis. mil (vychod-zapad-jih-vychod), vsude absolutni spokojenost, i na zcela opustenych mistech, kde TT (Go910 s US mapami) zcela nic neukazoval (zejmena vzdy v blizkosti nejakych military objektu) - Delorme v provedeni Street Atlas USA (nyni ver. 2009) + GPS prijimac pro NTB byl naprosto famozni.
I co se tyka POI, vedle Garmina a TT zcela bez konkurence. A jednoznacne koupit az v USA (nizky dolar), lze to i pote vratit :-) (to pro setrilky).
Maji i GPS handheld PN-20 s vynikajicimi US topo mapami, o kterych by se Vam jak u Garmina, tak i u TT mohlo jen zdat...
KptBobr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 14. 6. 2008 02:27

Pridi mi to ukazat na malu fatru, s garminom ako tak v pohode ;o) Inac viem si to zivo predstavit tu DeLorme v USA, musi to byt fajne :D
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 16. 6. 2008 08:50

Asi uz neumim slovensky, ale evidentne o tom vis "stolici":-)
Jinak DeLorme delal v USA navigace, kdyz jeste TomTom neexistoval, a Garmin se jeste nejmenoval Garmin. To Ty jsi ale jeste asi chodil do jesli :-)
KptBobr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 16. 6. 2008 19:16

zmizik píše:Inac viem si to zivo predstavit tu DeLorme v USA, musi to byt fajne :D


@KptBobr: je na tej vete nieco nezrozumitelne?
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 22. 6. 2008 11:03

zmizik píše:
zmizik píše:Inac viem si to zivo predstavit tu DeLorme v USA, musi to byt fajne :D


@KptBobr: je na tej vete nieco nezrozumitelne?


Jeste by jsi si do toho podpisu mel dat velikost podprsenky a delku sveho muzstvi. Pote to jiz asi bude v poradku, ty chytraku. Nemel by jsi tak podlehat tomu, co je "jedna pani povidala", pokud tedy tomu porozumis :-)
KptBobr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzinulanek 22. 6. 2008 11:08

My jsme pred rokem resili stejny problem, taky s pritelkou po zapade USA. Nakonec jsme to udelali takhle - koupili gps do usb (cca 45 dolaru), prevodnik cigaretove zasuvky na 110V ($18), mapy na netu nekde najdes ;-) Sice musi holka mit na kline notebook, ale reseni je to levnejsi, navic kvalitni software ti hezky zobrazi veskere hospody, benziny v okoli, vypocita naklady atd... Lepsi nez kupovat navigaci v usa bez evropskych map...preji prijemny vylet, stoji to za to. A doporucuju si nakonec zaletet na Hawaii ;-)
honzinulanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmizik 22. 6. 2008 11:35

Slusnost je na otazku odpovedat, to Vas doma nenaucili? Vec ohladne podpisu povazujem za bezpredmetnu. z
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod to_mass 22. 6. 2008 14:31

Diky moc vsem za odpovedi. Ne, ze bych z toho mel ted nejak zasadne jasno, ale rozhodne se alespon citim o neco malo fundovanejsi v teto otazce. Pravdepodobne se mi nebude chtit tahat na kline notebook (resp pritelce), takze asi budeme investovat do klasicke navigace, ale jeste stale nevim do ceho jit. Projizdel jsem stranky tech DeLorme (tam mi to prislo trochu chaoticky usporadane - alespon pro moje chapani :-) i stranky tech Garminu, ale z hlediska podpory na jejich strankach mi prijde stale nejlepsi tomtom. Nu mam jeste mesic a pul, tak to snad nejak rozlousknu :-)
Tak jeste jednou diky moc.
tomas
to_mass
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků