Navidaci pro staré rodiče

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2008 09:23

Rodiče se na strárá kolena rozhodli, že si k novému autu pořídí i navigaci. Celkem mě překvapilo, že si vůbec v něčem nechají poradit - obvykle se rozhodují dost impulsivně (teď prodali 7 let starou Fábii (najeto 70 000 km), aby koupili úplně novou, no ještě teď mi pění krev v žilách :grr: :grr: , no co, jsou to jejich prachy). Jo a v autě mají stadardní tovární rádio :grr: :grr: (za zlomek ceny mohli koupit např. Blaupunkta, co přehraje MP3, nebo koupit navigaci, která zastane i funkci rádia, no jo, no, KDYBY SI NECHALI PORADIT).
Konec rozčilování, stejně to nemá ceny.

Takže chtělo by to nějakou navigaci s co největším displejem a co nejjeddodušším ovládáním. Počítají s cenou kolem 10 000 Kč, ale pokud by to dávalo smysl, jsou ochotni jít i do cca 15 000 Kč.
Maminka si našla v letáku Electroworldu nějakou Sony s 4,8" displejem (předpokládám, že jde o typ NV-U93TC), podle infa co jsem k ní našel by neměla být uplně marná.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 14. 4. 2008 09:27

rekl bych ze pro jednoduchost garmin a tomtom , sony neni nejhorsi ale nepatri k mym oblibencum spise naopak 8-P
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2008 10:54

..tip na konkrétní typ? Cenu neřešíme, pokud bude do 10 000 Kč tak nehraje roli, do 15 000 Kč je zkousnutelná. MP3, Blutooth, atd mít nemusí (nevyužijí).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 4. 2008 11:33

Doporučil bych Garmin, kvůli jeho „americké“ jednoduchosti. TomTom je myslím víc komplikovaný. Třeba Nüvi 660.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2008 14:10

OK díky, tip kde levně koupit? Buď přes Internet nebo v Praze.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 4. 2008 14:23

Kdekoli. Zkuste http://www.zbozi.cz. V Praze bych zašel přímo k Picodasu - Svatoplukova, hned pod Nuselákem.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 4. 2008 16:10

Zdravím, ještě bych zvážil Garmin Nuvi 660 FM, protože hlasové povely může dávat přes rádio a tím pádem slouží dobře jako hands free. Hlavně, aby měl mapu CityNavigator NT 2008.
Jó teď jsem si všiml, že nevyužijí HF tak to, asi tu 660, nebo nižší.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2008 16:25

Marek L.
Díky. Bydlím na Pankráci, do Nuslí to je kousek, určitě je tam pošlu ať se minimálně podívají.
Romstar: Stačí si pamatovat typ "Nüvi 660", nebo to musí být i konkrétní verze? (Aby třeba nekoupili něco se starými mapovými podklady ....atd). Pokud to musí být konkrétní verze, jak se od sebe poznají? Aby(ch) se nenechal(i) napálit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 4. 2008 16:33

Nedají se rozpoznat, musí ze informovat o mapových podkladech, protože můžou být ještě staré skladové zásoby.Aktualizace by byla asi zdarma,ale zabere 2,5h.Raději jdi s nimi, aby měli oporu.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 4. 2008 06:13

Romstar: nějaký tip co kde mám hledat - třeba verze map kde najdu číslo a jaké číslo mám očekávat.
Ta aktualizace - pokud by byla zdarma nevadí, čas taky ne, mám nelimitované připojení k Internetu a noťas (ale s Linuxem - to bude předpokládám problém co, určitě bude aktualizační program pro Windows :-(, pokud někdo nepřemýšlel a neudělal ho nezávislý na platformě - např. jako aktualizovaný soubor, který se nahraje přímo do navigace)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 4. 2008 06:51

PatrikChrz píše:Romstar: nějaký tip co kde mám hledat - třeba verze map kde najdu číslo a jaké číslo mám očekávat.
Ta aktualizace - pokud by byla zdarma nevadí, čas taky ne, mám nelimitované připojení k Internetu a noťas (ale s Linuxem - to bude předpokládám problém co, určitě bude aktualizační program pro Windows :-(, pokud někdo nepřemýšlel a neudělal ho nezávislý na platformě - např. jako aktualizovaný soubor, který se nahraje přímo do navigace)


Zdravím, chce se to jen zeptat jestli je v navigaci aktuální mapa CityNavigator NT 2008 a mapa Topo Czech 1,20, nebo aspoň otvírací kód k mapě Topo Czech 1,20.S tím kódem si potom můžeš stáhnout i Atlas 7 NT, který je momentálně nejnovější mapou Česka.
Jinak CN 2008 se neaktualizuje přes net, ale Garmin posílá DVD což je lepší a zvládne to úplně každý.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků