Navigon 40 Plus EU

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marta1 20. 10. 2010 09:35

Zdravím. Chci koupit Navigon 40 plus a ráda bych se od Vás dozvěděla, jak jste s ním spokojeni. Za každý postřeh budu ráda... co se líbí, co nelíbí, navigování, mapy atd... Děkuji. :-)
Marta1
Junior

Odeslat příspěvekod sewo123 23. 10. 2010 22:07

Ja mam 70 plus, prvni dlouha cesta Cesko - Slovinsko a denni popojizdeni po Lublani bez nejmensich problemu, absolutne spokojen, a to nejsem technicky typ.
Proc se ozyvam, v jinem vlaknu na to foru je zminen problem malych fontu, ja jsem si toho vsiml taky, ne vse jsem schopen precist, kdyz myslis na 40 s mensim displejem, problem bude asi jeste vesti - pokud nepatris k Bystrozrakym ^^ .
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dandisan 26. 6. 2013 18:26

Zdravím, nechci zbytečně zakládat nové téma, tak mé dotazy vložím sem. Od září 2011 mám 40 plus a protože se letos chystáme do chorvatska, chtěl bych zaktualizovat mapy.tzn, že :
1) aktualizace nových map je přes program Navigon Fresh?
2) k čemu je teda pak SW Navigon Sync?
ještě jsem se teda nikde nedočetl, jestli jde vytvořit si mapu dle svých představ např. mapy.cz a pak ji nahrát do své navigace? přes jeden z výše uvedených programů, si myslím
díky předem.
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2013 06:09

Nemám čas tak jenom ve zkratce-Aktualizace nových map je přes Navigon Fresh-pokud máš na aktualizaci předplatné-jinak si mapy musíš najit na webu...A nahrát do přístroje třeba přes Total Commander.
Navigon sync je prakticky na nic.
Musíš použít pouze orig. mapy-upravené s nečeho jiného nepojedou...
anonymni

Odeslat příspěvekod Dandisan 30. 6. 2013 17:26

díky...bohužel předplatné nemám, nicméně jsem na netu našel ke stažení mapy Europe Q1/2013 (stav k 29-3-2013) a už i Q2/213 (k 29.6.2013). Q2 si stáhnu, ale je nutné i Q1? A tím že pamět navigace je 4GB a mapy mají necelý 3GB, tak není nejspíš nutný použít pamětovku, že ano? já si teda projistotu současnou složku "Map" zálohuji do PC, kdyby náhodou nové mapy nefungovaly, at mám co vracet :) díky

a ještě jedna věc, když si uložím načtenou mapu GPS v navagaci do Oblíbených, kde ji pak najdu v PC po připojení navigace přes USB, v jaké složce? at hledám jak hledám nenacházím :(
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 6. 2013 17:56

Mapy stačí Q2.
Oblíbené jsou v tzv. neviditelné části paměti navigace.
anonymni

Odeslat příspěvekod Dandisan 30. 6. 2013 18:11

díky za odpověď, a na transfer map Q2 do GPS není nutné použít microSD.
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dandisan 1. 7. 2013 18:24

mapy stažený, rozbalený do jedné složky MAP, a když si dám v Total Commanderovi porovnat soubory nové složky MAP a té současné v navigaci, tak je docela rozdíl. Navigace je 9/2011.
Např.: co je navíc - tak některé mapy evropských států (Kosovo) a dále věci jako BasicPhonemeFetcher, Brunnel_EU, TruckAttributes_EU , Citymodels_EU atd. a to jsou s příponou .nfs. Otázka zní, mám je tam taky ponechat nebo vymáznout? Mně to zní německy a nechci GPS v němčině.
Na druhou starnu tam chybí POICATS.nfs. Co mi radíte?
díky
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 7. 2013 22:54

Klidně ty soubory tam můžeš nechat pokud se vlezou. Poicats.nfs by tam mělo být.
anonymni

Odeslat příspěvekod Dandisan 2. 7. 2013 06:37

prvně díky za vysvětlení....takže soubor Poicats.nfs mi radíš překopírovat z původní složky do této nový. Oni to jsou vlastně ty "místa zájmu", takže asi neva že budou z roku 2011. teoreticky si mohu stáhnout z netu nějaký novější POIcats.
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2013 08:38

Starý by měl asi fungovat taky,ale nový by měl být lepší . Máš SZ.
anonymni

Odeslat příspěvekod Dandisan 12. 7. 2013 16:28

mapy nahraný do paměti GPS, vešly se tam, ale co je zvláštní, je že mi přijde ta navigace pomalejší (zase na druhou stranu jsou větší)...když dám "Zobrazit mapu"tak se zobrazí včetně vybarvených kontinetů a jejich obrysů + moře a když chci jít zpět do hlavní nabídky, dám šipku doleva a ukáže se mi mapa evropy jen v obrysech s bílým podkladem a nedostanu se hned do hlavního menu. Musím znova dát tu šipku doleva, pak tam teprve jsem...ty původní mapy to nedělaly :( co to zas je?? díky
Dandisan
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků