planovani trasy na pc

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kba1 12. 8. 2009 14:07

Ahoj mam navigon 2310 a chtel bych se zeptat jestli nekdo nema nejake zkusenosti s planovanim trasy pomoci pc. Nasel jsem moznost naplanovat trasu na viamichelin ale pri importu do navigace se trasa sice objevi ale neobsahuje vychozi ani cilovi bod dekuji.
Jeste se chci zeptat zdali nekdo mate v navigonu real road sign pro - jak je funkcni reaguje zobrazuje vetsinu znacek na trase? a s jakym predstihem?
kba1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 13. 8. 2009 06:58

Ahoj
Mam navigaci 4310 a planovac na viamichelin jsem taky zkousel. Na prvni pohled to vypada pekne, trasa se prenesla do navigace, ale je prazdna.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod kba1 13. 8. 2009 08:06

Tak jsem se z podpory dovedel, ze na via michelin je urcen pro francouzke zakazniky a proto to nefunguje...
kba1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido-1 14. 10. 2012 08:57

Ahojte,
jsem tady nový :) a tak nevím, zda je to aktuální. Já pro plánování tras na PC a převod do Navigonu používám free prográmek ITN Converter. Je to super!

Kód: Vybrat vše
http://www.benichou-software.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=4&lang=fr
Fido-1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coogaldo 15. 10. 2012 20:11

Fido-1 píše:Ahojte,
jsem tady nový :) a tak nevím, zda je to aktuální. Já pro plánování tras na PC a převod do Navigonu používám free prográmek ITN Converter. Je to super!

Kód: Vybrat vše
http://www.benichou-software.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=4&lang=fr



Můžeš tady prosímtě uvést trochu podrobnější postup jak to děláš??
Dík
coogaldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido-1 15. 10. 2012 20:43

Otevřeš ITN Converter, klikneš na "Editor" , otevře se Mapa Googl. Najdeš místo startu na mapě, klikneš na něj, otevře se okno, tam klikneš na "Add to itinerary. Bod se přenese do dolní tabulky vlevo a tak pokračuješ dál, až máš trasu hotovou. Body, které používáš často můžeš vložit také do oblíbených - horní tabulka vlevo. Do oblíbených bod uložíš následovně: opět klikneš na místo na mapě, a v okně klikneš na "Add to favorites".
Když máš trasu naplánovanou, tak okno zavřeš - klikem na červený křížek vpravo nahoře. Tím se dostaneš do okna, kde jsou vypsány jednotlivé body trasy. Teď na spodním řádku zvolíš, do jakého formátu to chceš vygenerovat (NAVIGON má trasy s koncovkou ".routes" . Pak klikneš na "Export! a už jen zadáš adresář v navigaci, kde jsou trasy uložené.
Fido-1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coogaldo 22. 10. 2012 20:27

Ještě jeden dotaz. Ve kterém adresáři v té navigaci jsou ty trasy uložené? Mám Navigon 70 Plus.
Dík.
coogaldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido-1 22. 10. 2012 22:27

Koukni sem:
Kód: Vybrat vše
http://forum.navigovat.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1867&t=1118428&p=9106235#p9106235


Zubr123 to tam dobře popisuje
Fido-1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coogaldo 11. 11. 2012 19:33

To Fido-1
Tak jsem to zkusil přesně podle Tvého návodu. Naplánoval jsem si trasu a vyexportoval ji do Navigonu. Uložil jsem to jako soubor "Favorites.store", ale asi to nebude to správné. Protože, když pustím navigaci, a dám oblibené cíle, tak se mi tam objeví všechny ty body té naplánované trasy. Můžeš mi poradit??
coogaldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido-1 3. 12. 2012 20:08

Když máš trasu hotovou, tak ji musíš uložit do navigace do adresáře "Routes"pod libovolným názvem, třeba "Brno.route".
Soubor Favorites.store je soubor, v kterém jsou Tvé oblíbené cíle.
Fido-1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido-1 18. 2. 2014 21:49

Ahojte,
potřebuji pomoc od někoho, kdo používá pro plánování tras program ITN Converter. Vždy mně tento program fungoval bez problémů. Teď, když v něm naplánuju trasu a vyexportuju ji do NAVIGONU 7310, tak když pak trasu vyhledám v "uložených trasách" a dám "Načíst trasu", tak se objeví hláška "Trasu nelze načíst".
Když tu samou trasu nahraji do druhé navigace NAVIGON 20PLUS tak ta ji bez problémů načte a funguje to.
Už jsem i naformátoval navigaci a nahrál do ní znova celý soft, ale výsledek je nulový. Přitom staré trasy, které mám v navigaci uložené fungují a i navigace jako taková funguje. Jen ty nově vytvořené trasy v ITN Convertzoru
Fido-1
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků