Navigace do auta do 5000

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2011 10:57

Zdravím vás, s navigacemi nemám žádnou zkušenost, párkrát jsem měl půjčenýho TomToma a přišel mi v pohodě.

Otec bude mít narozeniny a mě napadlo mu pořídit právě navigaci. Použití jen v autě, takže je potřeba držák. Mapy by to chtělo střední Evropu plus Švýcarsko, Itálii, updaty pokud možno doživotně a zdarma. Jinak nevím, v čem se navigace liší, v čem může být jedna lepší a druhá horší.

Jinak příjemným bonusem by byl FM vysílač na poslouchání muziky.

Díky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szur 17. 6. 2011 20:08

Ma navona a jsem velice spokojeny.Jednoduche ovladaní. Podivej se sem:
http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... pnc_id=126
Stači si vybrat, zaleži jen na Tobě.
szur
Junior

Odeslat příspěvekod Zubr123 18. 6. 2011 09:39

Vybírejte ze značkových navigací TomTom, Garmin, Navigon (N40 a N70) a Navon. Držák je samozřejmou součástí. FM vysilač je zbytečnost. Většina značkových ho nemá.
Žádná z navigací nemá aktualizace zdarma. Na ceny se podívajte na stránky výrobce.
Zhruba: TT 1000Kč/rok, Garmin Life aktualizace 1500Kč při koupi současně s navigací jinak 2500 Kč, Navigon 500 Kč/2 roky při koupi do 30 dnů. Navon první rok v ceně a pak má hodně drahé mapy - evropa cca 2000 Kč/rok
Ovládání si vyzkoušejte někde v prodejně. Mě třeba nevyhovuje Garmin
Problém je s výběrem TT. Starší verze bych se obával kupovat, protože jim zřejmě skončí podpora a nové verze jsou dost nepodařené.
Nejlevněji vyjde Navigon. Myslím, že mu bude vyhovovat a má i velice jednoduché ovládání. N40 má velikost 4.3' a N70 velikost 5'. Verze Premium mají navíc BT
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 6. 2011 11:48

Díky za rady. Akorát tedy nechápu, proč říkáte, že FM vysílač je zbytečnost. Naproti tomu BT nevidím jako nezbytnost. No, podívám se po něčem.

-- 18. 6. 2011 13:04 --

Jinak tady vidím doživotní aktualizace zdarma http://www.garmin.cz/aktualne/aktuality ... i-map.html
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 18. 6. 2011 15:06

Garmin nabízí verze s a bez Life aktualizací cenový rozdíl je těch cca 1500 Kč.
Nevím jaká je Vaše představa o významu FM vysilače. Na poslech rádia a MP3 je vhodnější autorádio. Kromě toho většina navigací nemá žádný přehrávač, takže FM nepotřebují. Je to spíše berlička u navigací s ošizeným reprákem. Požadavek na FM vysilač Vám taky zbytečně omezuje možnost výběru. Pokud vím, tak FM mají jen noname navigace a Navon.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod .mtn 18. 6. 2011 22:47

Sasakr píše:Díky za rady. Akorát tedy nechápu, proč říkáte, že FM vysílač je zbytečnost...


A už sis někdy vyzkoušel jak to funguje? Tipuji, že ne. Jinak bys věděl, že to zbytečnost je. Teorie je jedna věc a praktické využití druhá.
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 19. 6. 2011 18:50

Zubr123 píše:Vybírejte ze značkových navigací TomTom, Garmin, Navigon (N40 a N70) a Navon.

Jen se zeptám. Co navíc nabízí značkové navigace, kde je cena vyšší (většinou výrazně) oproti například http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... id=-630269 ??
Zmíněná PRESTIGIO GeoVision 4500TMC nabízí vše, co si člověk dokáže představit (TMC, kvalitní software iGO Primo, 128MB RAM atd.) a když ji srovnám s podobně vybaveným Navonem, kde při stejné HW konfiguraci je cena daleko vyšší...no nevím.
Bezplatné aktualizace sem prosím netahat...zajímá mě SW a HW část. Děkuji za objasnění :-)
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 6. 2011 10:00

co nabízí značkové víc?Většinou lepší servis,jak je to teď HW je otázka, ale spíš by jsem věřil značkové navigaci.Jinak oproti tomu PRESTIGIU např.Navigon 40 stejně vybavený+2 roční aktualizace zdarma stojí např.zde http://www.eproton.cz/navigace-navigon- ... 65504.html
o 500kč víc což jako nějaký drastický rozdíl nevidím..
anonymni

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 6. 2011 12:13

Ovšem, že jsem zkoušel FM vysílač. Pokyny přes repráky v autě jsou rozhodně lepší, než přes ten v navigaci, byť je sebekvalitnější. A na poslech hudby je to taky fajn, v autě je jen kazeta, a ta tedy není nic moc. Rádio je nevyměnitelné.

-- 20. 6. 2011 13:21 --

No jestli hledám správně, tak jediný, kdo nabízí doživotní aktualizace zdarma je jen ten Garmin. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako nejzásadnější věc přebíjející FM vysílač a přehrávač atd. Takže co byste řekli tomuto? Je nějaký důvod to nevzít? http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... etime.html
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 6. 2011 13:18

Zdravím, to je dobrá volba.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 6. 2011 19:06

V případě Garminu bych si spíše vybral G1450T např
Kód: Vybrat vše
http://aaanavigace.cz/garmin-nuvi-1450t-lifetime-topo-czech
Cenový rozdíl je minimální. Výhodu je větší displej a možnost ukládání připravených tras
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 6. 2011 20:17

Jak to, že jsou levnější než oficiální Garmin obchod? :-O

A sakra, ten plánovač, to jsem myslel, že je samozřejmost :-O tak to díky za upozornění.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 6. 2011 21:18

Takže za 5460 mám možnost vzít v kamenným obchodě tu 1450T s Lifetimem. Táži se vás naposledy, zná někdo důvod, proč ji nebrat?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 6. 2011 05:49

Pokud už má průjezdní body a jdou ukládat trasy-nevím přesně od které řady to jde, tak na ní určitě není nic špatného.
anonymni

Odeslat příspěvekod Romstar 22. 6. 2011 06:23

Zdravím, do dokonalosti jí chybí jen aktivní držák, ale ten se v této cenové kategorii těžko hledá.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků