GPS LOGGER HOLUX M-241

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod laca_cz 7. 2. 2009 00:28

Díky za rychlou odpověď. Rozhoduji se totiž mezi Holuxem a GiSTEQ GPS PhotoTrackr Lite (DPL700).

GiSTEQ má větší paměť, pohybový senzor, delší výdrž a zdá se lépe zpracovaný. Oproti Holuxu je ovšem větší, nemá displej a BT. Rozdíl v ceně bych ještě unesl :-)
laca_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JechK 4. 5. 2009 11:24

Zdravim, uvažuji o tomtolo GPS Loggeru, nemá někdo z vás na prodej? Případně, kde nakoupit nejlejvněji? Klidně v zahraničí, uvítám osobní zkušenosti se zahraničními obchody. Děkuji za každou odpověď
JechK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzzza 2. 5. 2010 17:08

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, zda lze tento GPS logger použít i jako GPS reciever k PDA tak, abych na PDA mohl použít navigaci?
Nebo je ta BT jen k odeslání dat?

Díky za info
Honzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laca_cz 2. 5. 2010 22:40

Podle výrobce a manuálu to lze, přes Bluetooth. Osobně jsem to nezkoušel. Holux nevyniká přesností, takže pokud by to měl být modul pouze pro použití s PDA, myslím, že není moc vhodný.
laca_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zbytovsky 19. 5. 2010 09:55

Nazdar,

Co jsem vyčetl tady umí to to používat BT i USB k posílání živého NMEA streamu, nebo poslání starších tras a bodů, přes spěšl aplikaci dokonce i na PDAčka. Škoda, že na ebayi ceny začínají na 1400, v čechách to je jen o dvě stovky víc.

Sám teď používám v mobilu Trekbuddy a k tomu přes BT gpsku Nokia LD-3W - tohle je výborná kombinace, ale chybí tam to logování na baterky na delší pochody - mobil za dva dny chcípne :)
zbytovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laca_cz 20. 5. 2010 21:58

tak jsem ted vzal Holux na kola a vydrzel na jednu baterku sotva 1,5 hodiny !! Doufam, ze to bylo baterkou :( Posledni dobou se nedostanu na cely den na turu, abych to vyzkousel
laca_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza999k 24. 6. 2010 15:20

Koupil jse si tento logger nevim proč při vymazaní dat z přístroje se neaktualizuje počítadlo free záznamu . Data jsem již mazal několikrát jak přas PC tak i přímo na loggeru ale počítadlo zustane na stejné hodnotě a při dalším logování zase odčítá ?
Honza
honza999k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 28. 5. 2011 13:26

uvazuji o tomhle GPS loggeru a zajimalo by me, jestli jen za pomoci telefonu s Androidem se z nej daji vytahnout zaznamy tras pres bluetooth? rad bych si behem cestovani zalohoval nahrany trasy do telefonu bez pouziti pocitace
:: SUPER COM 72 :: NES :: SNES :: N64 :: Wii :: IM :: G&W :: GB :: GBC :: GBA :: GBA SP :: NDS :: 3DS XL ::

SBIRAS, HRAJES nebo se jen ZAJIMAS o klasicke retro hry? pridej se k nam na
:arrow: www.facebook.com/retroGEJMSY :hmm:
BeNiSh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod modry_banan 2. 6. 2011 12:46

Cus, svet je malej, co :D Nebudes tomu verit, ale tuhle vecicku mam uz tyden objednanou a zitra bych si pro ni snad mel konecne jit, abych mohl o vikendu logovat o<:) Na otazku ti odpovedet nedokazu, ale kdyby neco kvuli tomuhle, tak vis na koho se obratit ;-)
Sagem MC920 -> Sony CMD-J6 -> Siemens C55 -> M55 -> me75 -> ?
modry_banan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeNiSh 2. 6. 2011 13:51

:shock: no super, tak to se domluvime 8-D ja porad cekam, az se na alze objevi a uz pres tyden tam maj "na ceste - termin dodani zitra" a kazdej den tam je "zitra" :D
:: SUPER COM 72 :: NES :: SNES :: N64 :: Wii :: IM :: G&W :: GB :: GBC :: GBA :: GBA SP :: NDS :: 3DS XL ::

SBIRAS, HRAJES nebo se jen ZAJIMAS o klasicke retro hry? pridej se k nam na
:arrow: www.facebook.com/retroGEJMSY :hmm:
BeNiSh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod modry_banan 2. 6. 2011 14:15

Ja take cekal a uz me srali, tak jsem si to objednal tady KLIK. Maji to levnejsi a z centra to nemam metrem daleko. Uz to melo byt dnes, ale pry az zitra. Tak snad to vyjde, abych si uz v sobotu mohl merit najetou trasu :oboze
Sagem MC920 -> Sony CMD-J6 -> Siemens C55 -> M55 -> me75 -> ?
modry_banan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.u.k.a.s.1.9.8.5. 15. 6. 2011 10:30

Zdravim, koupil jsem si také tuto hračku a mám k ní pár připomínek, přesnost mi občas přijde špatná, řekl bych že opravdu záleží na poloze modulu - antény, ale co mě hlavě trápí, když jsem vyexportoval první pokusnou trasu pomocí sw HOLUX ezTour, zobrazilo mi to celkovou vzdálenost 50km, což je blbost, trasa byla cca třicet kilometrů, s čímž by se cca shodoval i záznam trasy na displeji na samotném logeru. Setkal jste se s tím někdo?
Děkuji za odpověď
L.u.k.a.s.1.9.8.5.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.u.k.a.s.1.9.8.5. 17. 6. 2011 15:35

Edit: tak myslím že v mapách to ukazuje správně, ale počítadlo kilometrů přímo na modulu je zdá se v majlích, přesto že jsou nastaveny km. Nikdo nezaznamenal podobnou zkušenost?
L.u.k.a.s.1.9.8.5.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza999k 19. 6. 2011 18:32

Mám tento logger už vice jak rok a jsem s nim spokojen. Přesnost pozice je dobrá akorát měření nadmořské výšky neodpovídá. (na stometrovém rovném úseku silnice kolísá nadmořská výška i 30m)
Co se týká špatného měření v sw HOLUX ezTour měří špatně celkovou vzdálenost pokud např. zastavím a stojím na místě logger stále zaznamenává drobný pohyb a HOLUX ezTour pak posčítá vzdálenosti mezi jednotlivými body a je z toho takový rozdíl.
Pokud jsem logoval bez zastavení tak měřil správně
honza999k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod modry_banan 25. 6. 2011 12:33

Po par prvnich testech jsem nenaznamenal zadne problemy s nepresnosti, jen by me zajimalo, zda-li mate stejne jako ja i BeNiSh pri vymazane pameti k dispozici jen 104 728 bodu!? Vyrobce uvadi 130 000 zaznamovych pozic, tak nevim, co to ma byt...
Sagem MC920 -> Sony CMD-J6 -> Siemens C55 -> M55 -> me75 -> ?
modry_banan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků