Jižní spojka 8410

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gigabajt 25. 7. 2010 22:30

Tohle je otázka pravděpodobně spíš na pražské uživatele Navigon 8410.Zajímalo by mě jaká je maximální rychlost po Jižní spojce??Jsou zde občas informační tabule, že mám jet 80km/h a podle toho taky zareaguje navigace.Po nějaké době se vrátí rychlost na 100km/h a touto rychlosti jsem s klidným svědomím jezdil až do nedávna, kdy jsem zjistil, že po celé spojce je 80!!!!Hlavně mě neříkejte, že navigaci nemohu brát doslova...to je jasné,ale v tomto případě to bylo věrohodné kor když i auta kolem mě jezdily rychleji.Jsem vůl,ale nechápu proč navigace ukazuje kilo a přitom to je prý pouze 80.Ps-Su moravák :-)
gigabajt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 26. 7. 2010 19:41

Na jizni spojce je 80,ale od 22:00-6:00 je povolena ta 100.V navi mi to taky ukazuje tu 100,ale je pod tim mala tabulka s hodinama ktera prave poukazuje na to ze ta 100 je casove omezena.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod gigabajt 26. 7. 2010 21:40

To jsem chtěl slyšet!!!!!Díky:)) Teď si už budu dávat pozor ;-)
gigabajt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 27. 7. 2010 05:01

Moc se nespoléhej na to, jakou rychlost ti ukazuje navigace. Zítra (například) může dojít ke změně rychlosti a to se ti do navigace nedostane. Možná někdy v nějaké aktualizaci, ale to už ti nemusí být k ničemu, jelikož mezitím budeš mít papíry v čistírně. Rychlost udávaná navigací je jen pro orientaci a vždy je třeba sledovat značky. To platí obecně pro všechny navigace. :!:
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DEPE1 9. 8. 2010 21:42

Kde prosím nastavím aby mi 8410 ukazovala maximální rychlost, projel jsem celé menu a nic. Na několika obrázkách jsem to viděl, že to navigace umí. Bohužel nemůžu najít, kde se to zapíná.
DEPE1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 10. 8. 2010 19:19

Nastaveni,navigace,zobrazit rychlostni limity a tam vybrat vsechny.A pokud chces aby te to i zvukove upozornovalo pri prekroceni limitu,tak tam vyber ,,V obci:varovani pri prekroceni".Ja mam sice jineho navigona,ale asi to bude stejne.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod DEPE1 10. 8. 2010 22:47

Tak to tam nemám, v nastavení,navigace - mám varovat před dopravními kontrolami,zobrazit výšku a rychlost,časový údaj k jízdě,zobrazit kompas,info při překročení státní hranice,kniha jízd - a mám tam jen ano nebo ne, žádnou jinou možnost.
DEPE1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 11. 8. 2010 04:49

To vse tam mam taky,ale jsou toho dve stranky.Podivej se nahoru kolik tam mas stranek.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod DEPE1 12. 8. 2010 20:21

Mám tam dvě stránky a jenom to, co jsem napsal.
DEPE1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 12. 8. 2010 20:39

vilik píše:Moc se nespoléhej na to, jakou rychlost ti ukazuje navigace. Zítra (například) může dojít ke změně rychlosti a to se ti do navigace nedostane. Možná někdy v nějaké aktualizaci, ale to už ti nemusí být k ničemu, jelikož mezitím budeš mít papíry v čistírně. Rychlost udávaná navigací je jen pro orientaci a vždy je třeba sledovat značky. To platí obecně pro všechny navigace. :!:

1) i pro tomtom?
2) i pro Igo?
:-DDD
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 13. 8. 2010 03:53

audis píše:
vilik píše:Moc se nespoléhej na to, jakou rychlost ti ukazuje navigace. Zítra (například) může dojít ke změně rychlosti a to se ti do navigace nedostane. Možná někdy v nějaké aktualizaci, ale to už ti nemusí být k ničemu, jelikož mezitím budeš mít papíry v čistírně. Rychlost udávaná navigací je jen pro orientaci a vždy je třeba sledovat značky. To platí obecně pro všechny navigace. :!:

1) i pro tomtom?
2) i pro Igo?
:-DDD

To platí pro VŠECHNY navigace. Při tvorbě map jsou sice zadány rychlostní limity, pokud jsou k dispozici, ale v reálu může dojít, a dochází poměrně často k lokálním, nebo dočasným změnám.
A aby měla audisova dušička klid, protože sem směřuje jeho poznámka, tak tyhle změny nejsou zahrnuty v informacích kanálem RDS-TMC (ten má jiný účel). A MapShare u TT to umožňuje, pokud to tam některý z uživatelů TT zadá. A pokud ano, dostane se to pouze k majitelům TT. Ostatní mají smůlu. 8-)
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 8. 2010 06:08

Občas mě připadá, že snad ani Audis nejezdí v autě, jen si hraje s navigací.
100% výpočty tras-100% rychlostní limity-žádné chyby. :D :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 13. 8. 2010 07:33

to jste nepochopili srandu? proto tam ten smějící se smajlík. achjo, tak oficiálně oznamuji, že to byla ironie.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin2580 6. 9. 2010 14:07

Na jizni spojce uz celkem dlouho to kilo v noci neni....
martin2580
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků