Navigon 2410 - zmatené navigování

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 19:46

vilik, paulz: ano, bohuzel ano..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2010 07:14

audis píše:vilik, paulz: ano, bohuzel ano..

Ono třeba nás nejde v kvalitě map pořád ještě srovnávat třeba s Rakouskem nebo Německem.Lepší se to sice-např.před 3 lety u Navtequ byl východ doslova tragický-teď je to relativně slušné-ale ono se prostě pro tvůrce map nevyplatí posílat někoho do nějaké horní-dolní někde v česku aby osobně zkontroloval místní cesty.
anonymni

Odeslat příspěvekod vilik 18. 6. 2010 17:11

PaulZ píše:
audis píše:vilik, paulz: ano, bohuzel ano..

Ono třeba nás nejde v kvalitě map pořád ještě srovnávat třeba s Rakouskem nebo Německem.Lepší se to sice-např.před 3 lety u Navtequ byl východ doslova tragický-teď je to relativně slušné-ale ono se prostě pro tvůrce map nevyplatí posílat někoho do nějaké horní-dolní někde v česku aby osobně zkontroloval místní cesty.

Řekl bych, že TeleAtlas je v tomhle směru zodpovědnější a více si prověřuje. Jasně, že není v moci prověřit vše, ale troufám si tvrdit, že používá nasbíraná data od TomTomů z MapShare, případně u nás od Cedy z Navigovat.cz a možná i jinde. Nebo anonymní sběr dat při aktualizacích při připojení k PC. Jsou to totiž cenné poznatky přímo od uživatelů v terénu. Když se na některé silnici pohybuje více vozidel v určitém časovém úseku, tak to asi lesní cesta nebude. ;-)
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 6. 2010 17:23

:-) často je vidět, že tomtom na mapshare a Cedu z navigovat z vysoka sere. protože někteří lidé říkají, že něco do mapshare zadávali již 5x a stále v nových mapách žádná změna, gallen píše že již to v podkladech má a nebo že to již někdo reportoval. a co se stalo po roce? nic moc. :-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 18. 6. 2010 19:49

No to jsem slysel take....oni to do oprava asi zanaseji ale na CR dost kaslou.....smula ze holandani nemaji nejake prime lokalni zastoupeni jako ma treba garmin v firme picodas.ta sice nemuze primo upravovat cityNavigator ale ma zase svoje produkty jako Atlas,TOPO,Adresy a to je moc fajn....navic jsou + jeden jejich update v cene kazdeho u nas pres ne oficialne prodavaneho garmina!!!

-- 18. 6. 2010 20:52 --

PaulZ píše:
audis píše:ale prdlajs.

nekratší trasu spočítá skutečně nejkratší z typů silnic (dálnice, nesjízdné, apod. a dále offroad mod, pěšší mod, ignorovat jednosměrky, nejrachlejší, nekratší, kompromis), které se mají akceptovat, což se volí v menu které akceptovat a které ne. a v závislosti na tom, které silnice s emají použít a zvoleném modu, vypočíta.

Jenomže všechno záleží jak jsou informace o nejnižších typech silnic nebo cest pravdivé-a v tom jsou problémy u Navtegu i Teleatlasu.Nevýhoda nebo výhoda Navtegu je v tom, že tam jsou skutečně všechny cesty i cestičky-základ je prý braný přímo se satelitů, samozřejmě pokud to nikdo nezkontroluje přímo na místě občas dochází k humorným situacím. :D :D

Lip bych to nenapal ackoliv jsem neco v tomto smyslu ve svem prispevku uvedl....trefil jsi to presne.Nevim jak NavteQ ale teleatlas sem tam i zmapovane uzemi vcetne CR projede.....ze by tu nekdy brazdily nase "krasne" silnice vozy navtequ nevim.....slysel jsem to vzdy jen o TA.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2010 20:11

Cheetah007 píše:Lip bych to nenapal ackoliv jsem neco v tomto smyslu ve svem prispevku uvedl....trefil jsi to presne.Nevim jak NavteQ ale teleatlas sem tam i zmapovane uzemi vcetne CR projede.....ze by tu nekdy brazdily nase "krasne" silnice vozy navtequ nevim.....slysel jsem to vzdy jen o TA.

Navteq musí taky přímo kontrolovat-změn je každé 3 měsíce dost.A třeba v mém blízkém okolí jsou i změny, které by s fotek satelitu nemohli udělat.
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 18. 6. 2010 20:14

a já jen dodávám, loni jsem jel po CR jen pár km s mapu Ceda u nás ve městě, pár stovek km s mapou Navteq a všechny letěly po avizované vzdálenosti z navigace pryč. protože to se nedalo. A vrátil jsem se k TA, kde tisíce km bez debilit.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2010 17:44

audis píše:a já jen dodávám, loni jsem jel po CR jen pár km s mapu Ceda u nás ve městě, pár stovek km s mapou Navteq a všechny letěly po avizované vzdálenosti z navigace pryč. protože to se nedalo. A vrátil jsem se k TA, kde tisíce km bez debilit.

No nevím, spíš mě připadá, že jsi mapy Ceda+Navteq zkoušel někde mimo hlavní tahy a mapy TA používáš jen na hlavní tahy kde jsou všechny mapy bez problémů... :D
Já co mám skušenosti s TomTomy jak se dostane někde do pr.....vic tak je to taky v pr... :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 19. 6. 2010 21:36

zkušel jsem jak jsem psal!!! pokud není definováno jinak, trasy různorodé. já s igo8 a mapy TA 2 roky a tisíce km bez debilit vypočítaných. ani jedna!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 20. 6. 2010 09:38

S Audisem často nesouhlasím, ale tentokrát má pravdu.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 6. 2010 12:06

audis píše:zkušel jsem jak jsem psal!!! pokud není definováno jinak, trasy různorodé. já s igo8 a mapy TA 2 roky a tisíce km bez debilit vypočítaných. ani jedna!

No nevím, mimo Navigon mám skušenosti pouze s TomTomy a tam TA je stejný jak všude jinde.A k dokonalosti to má stejně daleko jako všechny ostatní navigace s různýma mapama.
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 20. 6. 2010 12:21

nwevím co máš za zkušenosti ty, jaké mám já se svým přístrojem a nav. sw igo8 a mapami, jsem psal. tisíce km jsou dostatečným důkazem. nikd yjsem se nedostal někomu na dvur, do ložnice, do sprchy, atd, to tu slýchávám. občas si myslím, že byl spíš problém mezi pedály a volantem a v špatně nastavených povolených typech komunikací které se mají akceptovat pro výpočet.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HoJo 20. 6. 2010 16:59

Já mám nastavené vyhýbání místním a účelovým komunikacím, mapy aktualizuji pravidelně a stále mě navigace vodí do různých uliček pro pěší, na lesní a polní cesty atp. Taky kolikrát "neví", který úsek dálnice je s poplatkem a který bez poplatku. Když zkouším jet se zapnutým RDS-TMC, tak co nabídne jako objížďku, tak to je k vzteku. Další věcí je, že to co ukazuje TMC tak není pravda (tam kde má být uzavírka, tak nic není, zase nic nehlásí a silnice je uzavřená...). Ale to není záležitost navigace.
Bez předchozí kontroly a upřesnění trasy pomocí průjezdních bodů je cesta podle navigace loterie. Mám Navigon 8110>>8310.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod audis 20. 6. 2010 17:37

navigon vyhod a kup si něco jiného. např. Já s Igo8 a mapami teleatlas za tisíce km neměl jedinou debilitu naplánovanou. vždy jelo tak nějak jak bych jel já, kdybych to znal. lesní polní dvorky, nevím co znamená.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 6. 2010 18:21

audis píše:navigon vyhod a kup si něco jiného. např. Já s Igo8 a mapami teleatlas za tisíce km neměl jedinou debilitu naplánovanou. vždy jelo tak nějak jak bych jel já, kdybych to znal. lesní polní dvorky, nevím co znamená.

No ty spousty naplánovaných tras bez jediné chyby by jsem chtěl vidět... :D :D

-- 20. 6. 2010 19:36 --

HoJo píše:Já mám nastavené vyhýbání místním a účelovým komunikacím, mapy aktualizuji pravidelně a stále mě navigace vodí do různých uliček pro pěší, na lesní a polní cesty atp. Taky kolikrát "neví", který úsek dálnice je s poplatkem a který bez poplatku.
Bez předchozí kontroly a upřesnění trasy pomocí průjezdních bodů je cesta podle navigace loterie. Mám Navigon 8110>>8310.

Já jsem teda najel s navigonem 1200/2300 zhruba 30 000 km ČR,SR a Rakousko a že by mě to posílalo na nějaké notně podezřelé cesty pokud nezapnu nejkratší trasu jsem nezaregistroval.Jinak vyhybání placeným úsekům SR+Rakousko naprosto bez problémů.A dělat delší cestu bez průjezdních bodů u jakékoliv navigace je magořina.Žádný program včetně audisového oblíbence IGO 8 neudělá trasu dokonale.Jinak audis je první člověk co tvrdí, že mu navigace ideálně nastavuje všechny trasy-aspoň dosud jsem takového ještě nepotkal... :D :D
Jinak doporučuji pár článečků p.Marka Lutonského- píše skoro to samé co já a navíc to měl možnost vyzkoušet u spousty navigací..
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků