Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz
audis píše:vilik, paulz: ano, bohuzel ano..
PaulZ píše:audis píše:vilik, paulz: ano, bohuzel ano..
Ono třeba nás nejde v kvalitě map pořád ještě srovnávat třeba s Rakouskem nebo Německem.Lepší se to sice-např.před 3 lety u Navtequ byl východ doslova tragický-teď je to relativně slušné-ale ono se prostě pro tvůrce map nevyplatí posílat někoho do nějaké horní-dolní někde v česku aby osobně zkontroloval místní cesty.
PaulZ píše:audis píše:ale prdlajs.
nekratší trasu spočítá skutečně nejkratší z typů silnic (dálnice, nesjízdné, apod. a dále offroad mod, pěšší mod, ignorovat jednosměrky, nejrachlejší, nekratší, kompromis), které se mají akceptovat, což se volí v menu které akceptovat a které ne. a v závislosti na tom, které silnice s emají použít a zvoleném modu, vypočíta.
Jenomže všechno záleží jak jsou informace o nejnižších typech silnic nebo cest pravdivé-a v tom jsou problémy u Navtegu i Teleatlasu.Nevýhoda nebo výhoda Navtegu je v tom, že tam jsou skutečně všechny cesty i cestičky-základ je prý braný přímo se satelitů, samozřejmě pokud to nikdo nezkontroluje přímo na místě občas dochází k humorným situacím.
Cheetah007 píše:Lip bych to nenapal ackoliv jsem neco v tomto smyslu ve svem prispevku uvedl....trefil jsi to presne.Nevim jak NavteQ ale teleatlas sem tam i zmapovane uzemi vcetne CR projede.....ze by tu nekdy brazdily nase "krasne" silnice vozy navtequ nevim.....slysel jsem to vzdy jen o TA.
audis píše:a já jen dodávám, loni jsem jel po CR jen pár km s mapu Ceda u nás ve městě, pár stovek km s mapou Navteq a všechny letěly po avizované vzdálenosti z navigace pryč. protože to se nedalo. A vrátil jsem se k TA, kde tisíce km bez debilit.
audis píše:zkušel jsem jak jsem psal!!! pokud není definováno jinak, trasy různorodé. já s igo8 a mapy TA 2 roky a tisíce km bez debilit vypočítaných. ani jedna!
audis píše:navigon vyhod a kup si něco jiného. např. Já s Igo8 a mapami teleatlas za tisíce km neměl jedinou debilitu naplánovanou. vždy jelo tak nějak jak bych jel já, kdybych to znal. lesní polní dvorky, nevím co znamená.
HoJo píše:Já mám nastavené vyhýbání místním a účelovým komunikacím, mapy aktualizuji pravidelně a stále mě navigace vodí do různých uliček pro pěší, na lesní a polní cesty atp. Taky kolikrát "neví", který úsek dálnice je s poplatkem a který bez poplatku.
Bez předchozí kontroly a upřesnění trasy pomocí průjezdních bodů je cesta podle navigace loterie. Mám Navigon 8110>>8310.
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků