Navigon 2510 explorer

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 5. 2010 00:24

audis píše:1) snížení jasu myslím skutečně snízení jasu display, ne jen výměnu barev za noční barvy. má to?

Jo, nastavíš si samostatně jas pro den a noc-dle libosti a večer popř.ráno se změní.Časově je to nastavené zhruba jak se stmívá nebo rozednívá.
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 8. 5. 2010 15:02

děkuji
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 5. 2010 17:02

chovatel píše:Ja už mám v hlave guláš z navigácii. Teraz som našiel aj navigaciu DYNAVIX, čo na to hovoríte

Projdi si fór a zjistíš že DYNAVIXE NEBRAT :!:
Cheetah007

Odeslat příspěvekod szur 16. 5. 2010 17:49

Již rok použivám NAVON 560 iGO8, ajsem velice spokojeny.Dokoupil jsem databazi č. popisnych.
Doporučují enterschop jak uvadi Audis.Take sem tam nakupovoval.To jsem uplny začatečník.
szur
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel70 26. 5. 2010 19:11

Cheetah007 píše:
chovatel píše:Ja už mám v hlave guláš z navigácii. Teraz som našiel aj navigaciu DYNAVIX, čo na to hovoríte

Projdi si fór a zjistíš že DYNAVIXE NEBRAT :!:


Nevím sice, co to je za typ ten Dynavix za 2000,-, ale Dynavix s Dynavix9 uvnitř určitě BRÁT. A za ty prachy... :!:
Pavel70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 26. 5. 2010 22:57

a to jako proooč? duvody? poměr výkoon cena načem?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 8. 7. 2010 20:29

Nejraději bych to tady promazal. Informace o modelu který vlastním jsou malé.Ale zeptám se vás.Funguje některému majiteli TMC ? Díky za odpověď.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Zubr123 13. 7. 2010 12:41

Sice nevlastnim navigon 2510, ale starší 4310. Zkoušel jsem do ní nahrát i různé vyšší verze. Nejvyšší verze, kterou jsem zkoušel byla 7.5.9 která se dost podobá verzi v 2510. Ve všech verzích mě TMC bez problémů chodí. Jinou otázkou je užitečnost TMC. U nás odhaduji, že z 20 hlášek je jen jedna užitečná. Proto mám vždy vypnutý automatický přepočet trasy.
Přijímač TMC používá nabíjecí kabel místo antény, je tedy nutné mít ho položený za oknem. Pokud je příjem, zešedne ikona TMC v pravém rohu. Pokud se objeví nějaká událost na trase, vyskočí ikona dopravního hlášení a v příslušném úseku zčervená trasa. Po kliknutí na ikonu dopravního hlášení lze zjistit další informace a případně lze aktivovat přepočet trasy.
Jinak občas používám nebo zkouším i jiné navigace jako TomTom, iGO8, Amigo atd. Bohužel, žádná navigace není ideální a je velice individuální, který navigační SW je nejvýhodnější pro dané požadavky. Pro mě je momentální pořadí 1-Navigon, 2-TomTom, 3-Sygic, 4-iGO8. Na vychvalované iGO8 jsem si nezvykl. Nutí mě přečíst si manuál, je zbytečně komplikované, ukecané a protože nejsem bystrozraký vadí mě velký počet poloprůhledných ovládacích ikonek. Ikonky jsou navíc tak malé, že se mě blbě ovládá prsty. Amigo je zase hrozně očesané i o základní funkce. Sice vím, že existují různé skiny pro iGO i Amigo, ale normálně by to snad mělo chodit tak, že si koupím navigaci a tu používám. Navigace iGO8 mě nutí abych si ji nejprve dobastlil různými doplňky.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod audis 13. 7. 2010 16:21

ad igo: pokud vadila polopruhledna tlacitka pri necinnosti, doporucuju vyzkouset novy igo Primo. jsou tam tlacitka velikanska a plna.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 14. 7. 2010 09:27

Míchá se zde diskuze na téma TMC v 2510 a výběr navigace.
K výběru navigace ještě doplním
- V navigonech je 2 letá aktualizace map buď zdarma pro vyšší typy nebo je alespoň sleva 80 % (mě to stálo cca 500 Kč). Plná cena je 99 euro
- Svým známým doporučuji při volbě navigace, aby si vybírali navigaci s kvalitním zpracováním, obrazovkou min 4.3' , operačním systémem WinCE6.0, slotem pro micro SDHC (podpora pamětí větších než 2GB) a pamětí RAM min 128 MB. Výhodou je, že pokud přestane vyhovovat navigační SW, není problém dohrát téměř libovolný jiný typ navigace. Z tohoto hlediska jsou Navigony jednou z nejlepších voleb.
Ještě k navigaci iGO Primo. Nedávno jsem ji krátce zkoušel. Hodně se podobá navigaci Amigo. Nenašel jsem tam přímé zadávání polohy GPS souřadnicemi. Nelíbilo se mi, že při plánování trasy se mi nepodařilo vyhodit aktuální pozici, kterou jsem měl vždy na prvním místě. Nedařilo se mi přesouvání a rušení průjezdních bodů.
Navigon mě rovnou navrhne 3 různé trasy, z kterých si téměř vždy vyberu, teprve pak používám plánování trasy průjezdními body. V Primu navrhne jednu trasu a nenašel jem funkci navržení další trasy. Zkoušel jsem pár tras a ani v jednom případě mě nevyhovovaly.
Jinak si myslím, že pro většinu uživatelů je to vhodnější volba než iGO8.
Zubr123
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků