GPS:zabudovany RDS,FM vysilac, Bluetooth,

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xchose 14. 1. 2008 20:51

Zdravim, potřeboval bych se trochu zorientovat v moznostech pripojeni GPS.
Nasel jsem nekolik produktu ktere v podstate vyhovuji. Potrebuju si udelat jasno jak lze jednotlive veci propojit.

a)propojeni GPS-autoradio: pomoci FM vysilace v zarizeni pripadne ve stojanku. Jaka je kvalita? Napr. u prehravani mp3? Neni tam moc ruseni. Osobne tomu moc neverim, nelze pripojit nejak jinak GPS k audiu (stare radio, zadne USB, bluetooth vstupy)

b)propojeni mobil-GPS(autoradio) nekde sem nasel krabicku od Motoroly ktera umi pomoci Bluetooth prehravat mp3 primo z telefonu do autoradia. Neslo by to tedy nasledovne: mp3 v mobilu ->BlueTooth ->GPS ->nejak {FM vysilac} autoradio??
xchose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr22 14. 1. 2008 22:26

Pokud myslis jako GPS PNA ktere umi prehravat MP3, tak uz nepotrebujes pripojovat zadne autoradio.

Pro spojeni nekterych GPS ktere maji audiovystup potrebujes radio ktere ma i vstup.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod xchose 15. 1. 2008 08:54

No a coze to je presne to PNA?? Gps ktere umeji prehravat mp3 je dost. Nicmene prehravat hudbu na repraku od pristroje nebude to prave. Proto potrebuju poradit jak lze propojit gps s mojim "starym" autoradiem aby jak hlasove povely GPS tak i hudba mp3 z GPS byla prehravana v audiosoustave.
xchose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 1. 2008 09:53

xchose píše:No a coze to je presne to PNA?? Gps ktere umeji prehravat mp3 je dost. Nicmene prehravat hudbu na repraku od pristroje nebude to prave. Proto potrebuju poradit jak lze propojit gps s mojim "starym" autoradiem aby jak hlasove povely GPS tak i hudba mp3 z GPS byla prehravana v audiosoustave.


pojmem pna se mysli jednoucelove navigacni zarizeni ... cili ze je to vylozene navigace (napr. garmini, tomtomy, ruzna vselijaka mia a spol) ...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 1. 2008 09:55

xchose píše:
a)propojeni GPS-autoradio: pomoci FM vysilace v zarizeni pripadne ve stojanku. Jaka je kvalita? Napr. u prehravani mp3? Neni tam moc ruseni. Osobne tomu moc neverim, nelze pripojit nejak jinak GPS k audiu (stare radio, zadne USB, bluetooth vstupy)


kvalita nic moc, co jsem mel moznost slyset, nerikam ze u nekterych navigaci to nemuze byt ono. navic najit v cechach volne pasmo, kde by te nic nerusilo, je prakticky nemozne....

navic navigace s fm vysilacem patri k tem "luxusnejsim " a drazsim.. podstatne levneji vyjde koupit autoradio s podporu nejakych sd karet ci s CD/DVD a mit MP3 tam...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod xchose 15. 1. 2008 10:22

No prave toho se obavam, ze pres FM vysilac stejne nebudou mp3 k poslouchani. Na druhou stranu se mi zase nechce menit autoradio. Neexistuje nejaka kabelova (i nekabelova) moznost jak tedy propojit GPS s autoradiem?
-----
dik za osvetleni pojmu PNA :)
xchose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJS 15. 1. 2008 12:53

Je mozne prepojit kablom cez vystup na sluchadla v GPS so vstupom AUX na radiu, kabel jack-jack. Podmienkou je AUX vstup na radiu.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod petr22 15. 1. 2008 13:23

Radio musi mit audio vstup - jinak ho nepripojis.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod RizekJ 15. 1. 2008 13:55

Jak říkají jiní. Rádio musí mít audio vstup. Audio výstup přes kabel určitě má více navigací. Například GO 910.
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Odeslat příspěvekod xchose 15. 1. 2008 14:44

no tak to nejem moc nadseny, protoze radio urcite zadny vstup nema a menit radio + navigace tak se dostavam do jinych cenovych hladin. doufal jsem prave ze pomoci Navigace vyresim problem prehavani hudby z mp3 a navic hands free.

Kazdopadne dekuji za rady a informace, ktere jsem tady nabyl.
xchose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RizekJ 15. 1. 2008 14:54

Jsi si jistý, že tvé rádio nemá audio vstup? Audio vstupy běžně používaly původní handsfree sady a radia tyto vstupy měla a mají je i nová. Já mám například připojenou starou Nokia handsfree přes audio vstup do rádia v Octě II s pevným rádiem. Tento vstup není zepředu přístupný.
Naposledy upravil RizekJ dne 15. 1. 2008 15:07, celkově upraveno 1
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Odeslat příspěvekod petr22 15. 1. 2008 15:03

Rekl bych ze spousta radii je vyrazne starsich i nez mobilni telefony, takze ty urcite handsfree mit nebudou :-)

Treba radia z let 1985-1995
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod RizekJ 15. 1. 2008 15:10

Proto ta otázka. :) Nevím jak staré rádio má, ale před deseti lety už radia určitě audio vstupy měla. :wink:
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Odeslat příspěvekod xchose 15. 1. 2008 15:34

aha no tak to se pokusim radio vytahnout a podivat ze zadu, je to takove uplne jednoduche radio dodavane primo s vozem, stari asi 5-6 let... mel bych tedy hledat klasicke cicnch konektory , popr Jack? nebo je mozne tento vstup mit i v jine podobe?
xchose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr22 15. 1. 2008 15:38

Kdy se podivas na manual nebo si stahnes z netu schema toho konektoru co je zezadu, bude to tam napsane.
petr22
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků