Displej navigace: našířku x navýšku

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M. 25. 7. 2007 11:54

Jak se množí navigace, nechápu trend širokoúhlých displejů.

Používáme v autě PDA a displej používáme na výšku. Člověk vlastně "vidí dál", do boku to nepotřebuje.
Kdyby u širokoúhlých navigací byly veškeré údaje na bočním panelu, chápal bych to víc.

Takže: jak vám to připadá přirozenější :?: (Ne jak to sami používáte).

Prosim admina o přidání hlasování.
Ať hlasují i ti, co navigaci nepoužívají.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 7. 2007 14:06

Anketu nepřidám, protože už je na titulní straně http://www.navigovat.cz. Hlasujte prosím tam, nemá smysl to dělit.

Proč preferuji širokoúhlé displeje? Protože nepotřebuji vidět kilometr daleko, na to mi stačí podívat se z auta ven. Vyhovuje mi ale, když s širokoúhlým displejem vidím "za roh", když zatáčka tak brzo nenarazí na okraj displeje. Třeba jako je to tady.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 25. 7. 2007 14:19

Nádhernej příklad. Když už je nějaká taková zatáčka, tak hned vim o co go. Co se jízdy dopředu týče, tak to Miloslav hlásí dost dopředu, takže vím co bude za 2km nebo 800m. Nakonec dopředu vidím na navi cca 500m možná víc, a to alespoň mně stačí dokonale.

Nápad s menu na boku ale taky nění špatnej. Jako optional by to nebylo špatný.
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 25. 7. 2007 14:28

Tak to tady muzete rovnou smazat.

Kdyz zahnu uvidim totez, do boku, kam nejedu, videt nepotrebuji.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 7. 2007 15:02

Ale uvidíte to, až zahnete a navigace otočí mapou, ne před tím.

Proč potřebujete vidět, co se stane několik kilometrů před vámi?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 25. 7. 2007 15:09

Otec jezdi po Evrope, takze hlavne dalnice, coz tam to vyhodnejsi nejspis je.
A takhle ve meste, kde se stejne nejezdi rychle, takze cas na to je, me stejne zajima dalsi ukon, ne nekolik dalsich. A kdyz je jeste k tomu dole ten stavovy pruh, ubira to zbytecne dalsi kus mapy.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 25. 7. 2007 18:34

Zastanu se M. - je podle mě lepší, když vidím před sebe. jezdím s MDA - zkoušel jsem obě varianty, více mi vyhovuje právě varianta "na výšku." Uvedu příklad - nedavno jsem se vracel z Loun do centra Prahy. zZuzka sice hlásila, že mám sjet, ale sjezdů je tam více. Měl jsem displej naležato - sice jsem viděl lépe do boků, ale nevěděl jsem, kolik sjezdů ještě následuje. Samozřejmě jsem se netrefil.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ben. 25. 7. 2007 20:30

Kdo je o krok napřed tak ví, že připravovaný navigon 7110 jde otočit na výšku a s tím změní i orientaci obrazu. Nehledě na nejlepší bajonetový držák na sklo design porsche. to se musí vidět :wink:
ben.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 26. 7. 2007 20:30

Navysku .. nasirku totiz neni nic videt s polarizacnima brylema. Plati pro Palm, mobily, pro dalsi PDA i navigace predpokladam taky.
Uz aby byly ty OLED displeje.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 26. 7. 2007 23:27

na výšku, přesně o tom samém (širokoúhlý trend v navigacích) jsem nedávno taky přemýšlel... Taky radši uvidim dál dopředu....
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 27. 7. 2007 16:57

prikláňam sa sa k tomuto názoru. širší displej má význam snáď keď sa na "bočnej lište" zobrazujú podružné info ako piktogramová šípka následujúcej odbočky, čas príchodu, aktuálna rýchlosť ... ako napr u MIO 520 , vidieť do "diaľky alebo do šírky okolia" si myslím nieje až tak podstatné nakoľko navigácie navádzajú hlasom a pri 3D pohľade je to dosť dostatočné. "Aj tak sa mi nezdá prezeranie mapy navigátora počas jazdy" ... ja si myslím že širokoúhle navigácie je módnym hitom a je to ťah "marketingových mágov". Ovplyvnili to televízory kde pomer strán 16:9 je viacmenej štandard ku ktorému už prstupujú aj samotné tv stanice. U navigácií takúto potrebu necítim (hovorím iba za seba). Sám používam Nuvi 350 ktoré je klasické 4:3. Je veľký rozdiel v zobrazení 2D a 3D kde 3D zobrazí pekne do diaľky a má miesto aj na doplňujhúce info na displeji, ktoré zase by mohli byť na "bočnej lište" ako som napísal hore 8) .
hurkar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PachezZ 8. 8. 2007 22:52

No zatim sem to moc netestoval takze jen teoreticky. Imho je to o tom kde clovek jede, kdyz pojedu po vesnickej cestach nebo nekde ve meste tak se mi zda lepsi videt do sirky kdezto treba na dalnici je urcite lepsi videt vic dopredu... nejjednoduzsi by to bylo kdyby se infolista presunula na bok a mapa byla defakto ctverec... hned by bylo po problemu :)
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 12. 9. 2007 16:56

Jezdím s displejem klasicky, na výšku (MDA Compact). U Mia C520 se mi ale velmi líbí informační panel napravo, zde širokoúhlý displej vítám.
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexxx 12. 9. 2007 18:06

Já jsem si taky zvykl mít display na výšku. No ale zase až takový rozdíl v tom nevidim ono je to celkem jedno hlavně že to něco ukazuje
...Vy se mi smějete že jsem jiný???...
...Já se směju vám že jste všichni stejný!!!...
alexxx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků