Problém s nalezením satelitů přes data

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod terminator007 3. 2. 2016 21:00

Zdravím,

mám dotaz. Soused mě poprosil o mrknutí se na telefon Lenovo A6000, pokud zadá navigaci, kdy je připojen na wi-fi, nalezne přístroj relativně v pohodě satelity, i když trochu pomaleji a funguje i navigace. Když jsme ovšem vypnuli wi-fi a nastavili pouze data, nebylo tomu tak a nenajde to nic. Je možné, že může být špatný GPS modul a internet přes wi-fi tomu pomůže nebo je to nesmysl? Mně to přijde celé divné... Nastavení má stejné jako já u LG Flex 2 a vše mi šlape, zkoušeli jsme mapy Waze i Google.

Díky předem za odpověď, snad jsem vložil do správného tématu.

Jarda
terminator007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 4. 2. 2016 13:43

Vůbec se nenamáhej. Kdyby jsi si prohlédl specifikaci mobilu, zjistil bys že Lenovo A 6000 je low end, který ani nemá GPS. Pouze asistované GPS. Označeno jako A-GPS. Takže se zaměřuje podle základnových radiostanic GSM(chceš-li také BTS). Takže ne podle satelitů GPS....Takže když nejsou data(nebo WiFi), není navigování....Takhle to dopadá, když chce někdo něco, čemu nerozumí....A druhý, který radí, o tom také ví houby....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terminator007 4. 2. 2016 16:50

Díky za info, abych se přiznal, tak toto mě ani nenapadlo, bral jsem, že má navigaci, data, nějaké GPS a prostě to pojede. Já toto nikdy neřešil a naviguji se už x-let ;-) A ohledně těch GPS tedy, když byly nějaké satelity vidět při wi-fi, tak to byla náhoda? Přes data nebyl nalezen žádný, zkoušeno v GPS Status.

Díkes a už nevím alespoň houby :-)
terminator007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 4. 2. 2016 18:22

Neřeš to. Já nejdřív napsal odpověď, pak mi došlo že Lenovo A6000 není zrovna nejvyšší model. A tak jsem se podíval na specifikace mobilu. Ty se pro příště podívej v nastavení, co ten mobil má za výbavu...
To jsou jen zkušenosti. Jinak jsem na www.poi.cz....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terminator007 6. 2. 2016 16:43

OK, díkes, mně to prostě nedalo, že to přes data nešlape ;-) Měj se.
terminator007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mizi 3. 4. 2016 20:12

Lenovo A6000 samozřejmě disponuje také integrovaným A-GPS čipem, nechybí ani ruská alternativa GLONASS. Co však zamrzí je absence elektromagnetického kompasu, což je funkce, která už by se pomalu mohla dostat i do této cenové relace. Usnadní totiž orientaci na mapě, což se v neznámém prostředí opravdu hodí. Celkově budeme ale chválit, poloha se na displeji objeví během několika málo vteřin, a to i v případě studeného startu, případně se zakázaným přístupem k internetu.


Z této recenze:

http://mobilenet.cz/clanky/recenze-lenovo-a6000-stredni-trida-s-potencialem-20522/4-fotoaparat-videokamera-navigace

Takže Gumajz píše nesmysly...
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 17. 4. 2016 18:33

Tento typ má pouze A-GPS....dále nemá smysl komentovat nic....hlavně, že je Mizi odborník...Když má mobil jen A-GPS, a vypnutá data, tak bych chtěl vidět, jak by našel polohu na mapě....
Je vidět, že tu recenzi psal také nějaký odborník....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 18. 4. 2016 08:28

Navíc reaguješ Mizi na téma staré 2 měsíce. A již vyřešené.
viewtopic.php?f=27&t=1222299
Zde je vysvětlení rozdílů mezi GPS a A-GPS....
A ten typ telefonu Lenovo GPS nemá. Pouze A-GPS...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 20. 4. 2016 14:06

Zjisti si co je A-GPS a pak něco raď - http://wiki.geocaching.cz/wiki/A-GPS
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 27. 4. 2016 17:29

Gumajz, ve vší úctě.. blábolíš. Ale nehorázně blábolíš.

A6000 není lowend, je to střední třída.

A bez ohledu na to, jestli je to lowend, nebo střední třída - tento model samozřejmě GPSku má . A to zcela plnobodnotnou. A to dokonce nejen americkou, ale má i podporu GLONASu.

A-GPS znamená, že GPS modul je schopen si doplnkova data pro rychlejší fix a související stáhnout data z internetu. Jedná se o "nadstavbu" nad holou GPS, kde se tato data GPS modul dovzí jen tím, že si je stáhne z dat vysílaných jako součást signálu GPS. Neznamená to, že bez dat ta GPSka nefunguje.


Takže .. pojmy si nastuduj ty.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků