Navigace pro rozvoz.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod karlos220 19. 11. 2015 11:53

Dobrý den, chtěl bych se zeptat,zda mi někdo poradí ohledně navigace pro rozvozáky :)
Kdyby existovala aplikace na telefon nebo navigace která by uměla tyto kroky,které by byli hrozně super nebo aspon trochu podobná,:)

Hledám takovou kde bych si zadal moje místo odkud pokaždé vyjíždím.
Měl bych seznam cca 50 dodávacích určení.Každy den jsou dodávací místa jiná,ale seznam stále stejný,takže každý den trochu jiná trasa.Takže bych měl seznam 50 míst a v depu než bych odjížděl si natukal přesně ty místa kam ten den pojedu.Navigace by vypočítala nejkratší trasu a krásně postupně seřadila.Pokud něco takové existuje prosím o pomoc :) Děkuji
karlos220
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 19. 11. 2015 12:03

Zklamu tě. Pokud já vím, tak taková navigace ani sw zatím není.
Myslím takový, že mu zadáš body, a on je srovná v nejkratší trasu. Nejsi první, kdo tohle hledá. Pokud se něco takového objeví, tak věř, že to bude rozhodně placené.....Protože na to už normální navigační algoritmus nestačí....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 30. 11. 2015 10:25

Taková byla stará dobrá navi iGO 7 pro Windows Mobile 6.5, dodnes nepřekonaný SW a mapy stále vycházejí :-)
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos220 20. 12. 2015 12:51

Přesně díky.Stahl jsem si do androida IGO 9 primo a je to nejlepsi navigace kterou sem kdy vyzkoušel.
karlos220
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chrnda 8. 1. 2016 14:23

Takováhle navigace by musela umět vyřešit Problém obchodního cestujícího, což je vědecky popsaná optimalizační úloha..

https://cs.wikipedia.org/wiki/Problém_obchodního_cestujícího

Zatím není známý efektivní algoritmus který by tohle dokázal obecně (pro X bodů na trase) řešit v rozumném čase.

Pro rozvoz by ale tohle mohlo stačit..
On-line služba řešící problém obchodního cestujícího v prostředí Google Map, max. 100 bodů trasy (Přibližně přesné):
http://gebweb.net/optimap/
Chrnda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků