Proč je u nás RDS-TMC k ničemu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tex 22. 1. 2015 14:43

Asi jsem tím tématem uzavírek píchl do vosího hnízda a slabiny aj ja jaj ...

Tak to se tedy omlouvám.
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonny. 22. 1. 2015 16:14

Zdaleka nejde o vosí jnízdo a pokud to tak chápeš, pak je to tvuj problém.
Je to o tom, že nejsme soupeři /ne ty a já, ale všichni zde/ a že by mělo být naším cílem vydiskutovat co která navi umí a neumí. Aby široká komunita uživatelů věděla, o čem to je.
BAvme se o faktech, o doložitelných a zdůvodnitelných věcech bez emocí a bez invektiv.
Pokud jsem si před cca 3-mi lety pořidil navigaci TOMTOM, takl jsem k tomu měl tehdy jisté tracionální důvody.
Jestliže TOMTOM opouští pozice a na poi.cz i zde na navigovat.cz se o tomto faktu diskutuje, pak není třeba prohlášení typu "A my všichni ostatní...".

Není to boj.... Děkuji za pochopení.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 22. 1. 2015 17:35

Texi, u mne to bylo také jen konstatování faktů. Jakmile mi někdo něco moc nutí, tak mi to vadí...a fakt jsi mne s tím Docenta připomněl.....a ber to v klidu..je to jen diskuze.. :-)
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 22. 1. 2015 23:16

V pohodě nic nikomu nenutím jen říkám funguje to opravdu pěkně.
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 25. 1. 2015 11:58

Porovnání funkcí pro navigaci a informace o stavu silnic a dopravy mezi posledním produktem BMW X4 GPS Profesional (2015) a starším produktem TomTom GO 950T s poslední mapou Evropa v940 na trati Brandýs nad Labem, Hohenschwangau, Lindau, Annecy, Macot La Plagne, D 223 (17. ledna 2015) a zpět nejkratší cestou (24. ledna 2015). Plán pro obě cesty v režimu „Ekonomická trasa“.
Pokrytí signálem GPS a TMC od startu po cíl nepřerušené včetně horských údolí.Jízda v tunelu bez známek přerušení. TT GO 950T signalizoval v závěrečném stoupání po silnicích D 221 a D 223 chvilkově poloviční a čtvrtinový zelený terčík RDS - TMC bez výpadku. BMV Profesional ukazoval ve stejných úsecích signál slabší proti volnému terénu o 1 až 2 třetiny.
Trasa byla naplánována stejným postupem a byla vytyčena na obou zařízeních shodně. Body zájmu shodné. Výpočet vzdálenosti a času se lišil v jednotkách kilometrů a minut. Průběh navigace a podpory o stavu silnic a dopravy shodný. Informace o hustotě provozu v okolí Mnichova byly ve dvou případech u BMW Profesional rychlejší při nastoupení a odvolání. Jinde shodné. Při přechodu studené fronty se silným sněžením, které zasáhlo část trasy ve Švýcarsku a Francii byly informace shodné ve stejný čas. Propojení dopravních informací mezi Německem, Rakouskem, Švýcarskem a Francií je celoplošné, podrobnost údajů o stavu silnic ve Švýcarsku je nejlepší, zasahuje i silnice nižších kategorií, silnice které byly uzavřené se vyznačily červeně v celé délce uzavírky.
Jen pro zajímavost:
Při prohlídce mapy před návratem domů se na TT GO 950T zobrazil červený úsek silnice 603, která je souběžná s D3/E55 na úseku Nemyšl, Chotoviny. Po přejezdu hranice na Rozvadově se tento úsek vyznačil ikonou RDS-TMC jako „Uzavírka“. Při zkoušení doma se signálem RDS-TMC a bez něj zůstává úsek červený.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 29. 1. 2015 08:59

Příklad pro hodnocení důvěryhodnosti dopravních zpráv.

29.1.2015
0830

TV Zprávy – Štěrboholská radiála stojí.

TT Route Planner – Live Traffic– Štěrboholská spojka se pohybuje (oranžová). Olomoucká, Pražský okruh z Novopacké stojí, Kbelská k Poděbradské stojí. V okolí jsou „oranžové“ místní komunikace.

RDS-TMC – Olomoucká stojí. Nic víc.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 30. 1. 2015 15:40

31.1.2015
1520

TV – Uzavřeny všechny přechody na Slovensko pro kamiony.

Dopravniinfo – Nic.

Traffic Live – Nic, postupně rostoucí hustá doprava od Brna na Brodské.

RDS-TMC, Nic.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 31. 1. 2015 22:46

Pláčeš sice dobře ale podle mne na špatném hrobě...

Dokud to budou lidi kupovat o ochotni za to platit a nic nereklamovat (nefunkční službu TMC) tak se nic nestane...

Když vidím tady tu několikaletou diskusi a pokrok v TMC u nás je nula...
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 6. 2. 2015 19:50

Jen taková malá OT vsuvka... od té doby, co mám ke garminu dokoupený nejaký levny android telefonek s Garminim connect (ci jak se to jmenuje) a propojuju to s navigací, tak ... (zatím intenzivneji zkouseno v praze.. dal jsem se za tu dobu nedostal) ... RDS-TMC se muze jit bodnout.

Presnost Live Traffic dat je opravdu neskutecne presna ...:)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 8. 2. 2015 10:48

Věřím tomu že to bude mnohem lepší než RDS-TMC
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 15. 6. 2015 15:53

Jak se dá ohodnotit SmartPhone s TT GO 60 Traffic Live případně TT GO 600 etc.
Mohou mít jiné dopravní údaje než zmíněný a chválený GA s podporou via neurčitě pojmenovaný mobile Pierce?
Akan
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků