Jakou navigaci evropy s možností vynechání placených úseků?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod davemod 22. 11. 2014 14:37

Dobrý den, hledám vhodnou navigaci evropy do mobilu (android) s možností omezení pouze na neplacené úseky. Podmínku je aby to byla offline navigace.

Je už něco rozumného? Pokud ne omezil bych svůj dotaz na offline mapu s možností plánování do PC
davemod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 22. 11. 2014 16:36

Rozumných offline navigací pro android je spousta. Stačí si jen vybrat (Sygic, BoR, TomTom, Locus, Automapa atd. atd.)
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 22. 11. 2014 17:35

A já už jen doplním, že mezi vyjmenovanými najdeš i ty, které používají mapy OSM, takže free, neboli zdarma. Stačí vlézt na Google play a hledat....A zkoušet. Protože každému vyhovuje jiný navigační soft....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davemod 22. 11. 2014 18:15

Ale které z nich umí nevyužívat placené úseky? Hlavně Rakousko, Itálie, Švícarsko, Slovensko, Francie, Španělsko, Benelux,...
Zatím jsem rozumnou alternativu nenašel. Nekteré jsou dokonce tak hrozné, že i na silnicích u nás mají dost velký bordel. 5x 6x do roka jezdím za hranice a snažím se jezdit co nejefektivněji, ale zatím jsem se vždy musel spoléhat na papírovou mapu/atlas..

Pokud bude zdarma jako je mapříklad Mapfactor tak si to na test nainstaluju, ale u placených se mi riskovat nechce.
Mapfactor alespoň s těmi mapami, co jsou zadarmo je dost na prd. Některé úseky co jsou normálně projet v mapě prostě nejsou spojité a hodí mi to nějakou šílenou okliku. Někde mě to zase žene do pole... Jsou ty placené mapy lepší? Dá se plánovat v placené verzi cesta mimo placené úseky?
K autu jsem dostal před lety nějakou navigaci, ale ta brala v potaz pouze dálnice, pokud to byla placená silnice, normálně mě to přes ní poslalo.
davemod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 22. 11. 2014 18:55

Vyhíbat se placeným úsekům umí z výše jmenovaných například Sygic (osobně používám) Jen s tím, že nejezdím za hranice (ale mělo by to tam fungovat stejně)
Pokud někam jedu a v tom úseku je placená dálnice, tak mi to vypočítá trasu mimo placený úsek dálnice, jelikož nemám dálničku.
Kvalitu navigování těžko soudit. Já využívám iGO (WINCE) a Sygic (Android)
Každý software ve spojení s mapami různých vydavatelů naviguje trošku jinak.
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 22. 11. 2014 22:33

TomTom to umí stoprocentně. A mapy má velmi dobré...ale jsou placené. Ale na Android jsou zaplacené jednou a pak jsou s doživotní aktualizací. A licence platí na tři zařízení.
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davemod 23. 11. 2014 11:26

tom tom mám tuším v té pevné navigaci, co byla k autu. Ale placené úseky neumí :-( Jestli by stačil nějaký update tak bych se asi na navigaci v telefonu vykašlal
davemod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davemod 23. 11. 2014 14:54

tak dle informací co jsem vygooglil tomtom i ten sygic umí vynechat pouze dálnice, nikoli placené úseky. a to je rozdíl. V německu jsou dálnice zadarmo, ale v rakousku nebo třeba itálii a švícarsku jsou placené úseky a tunely mimo dálniční síť..

Může to někdo ověřit že to tak opravdu je? Hledal jsem pouze oficiální informace.

A ještě jeden joke: Tomtom jede v rozlišení 480x800 a více!!!
davemod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 23. 11. 2014 16:58

Jen upozorním, že například v iGO lze vypnout/zapnout jak dálnice (neplacené úseky) tak časové mýtné (placené úseky) a taky mýtné za použití (což by měly být právě jednorázové poplatky)
Ovšem je nutno podotknout, že ofíko iGO pro Android s mapami evropy neseženeš. Jen iGO pro Turecko, nebo Izrael.
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 23. 11. 2014 22:39

My, co TT používáme, tak víme, že se TT umí vyhnout jak dálnicím, tsk placeným usekům. Ale když je spolehlivější googlení, tak googluj....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 23. 11. 2014 23:53

Gumajz píše:A já už jen doplním, že mezi vyjmenovanými najdeš i ty, které používají mapy OSM, takže free, neboli zdarma. Stačí vlézt na Google play a hledat....A zkoušet. Protože každému vyhovuje jiný navigační soft....

takže si porad sám.

Ted vážně: také bych doporučil Igo Primo pro android (ano, vyhnout se placeným ale použít dálnice), ale oficiálně není pro android vyvinuté a není tedy v Gplay. Jen na mnohých místech po netu lze najít fandy vyvinutou instalační verzi pro andoid a poté bohužel ukradnout i mapové podklady. Celkově nejlepší navigační soft.

Z těch koupitelných to snad (!) umí všechny. Já bych doporučil BeOnROad, protože jsem ho před 2 lety testoval a bylo to použitelné (ae žádná hitparáda to nebyla, stejně jako mnohé další). ale explicitně + po dvou letech na otázku "vyhnout se placeným" nedokážu s jistotou odpovědět.

-- 23 lis 2014 23:56 --

Beondroad měl myslím 30 denní verzi zdarma. (ozkoušet)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 11. 2014 16:14

audis píše:oficiálně není pro android vyvinuté a není tedy v Gplay.

https://play.google.com/store/apps/deta ... javaclient
https://play.google.com/store/apps/deta ... ient&hl=cs
Toto jsou dvě oficiální verze iGO pro Android. Aby byla platná licence, je potřeba používat pouze mapy pro Turecko, nebo Izrael.
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 25. 11. 2014 14:41

BeOnRoad byl vždy zdarma. A pak záleží na mapách. OSM jsou free mapy, a ty jsou zdarma. Jiné jsou placené...
30 denní zkušební verze je jen u placených map...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků