Nejlepší offline navigace na android dle vašich zkušeností

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Oban 22. 7. 2014 09:54

Můžu požádat o trochu detailnjších informací o navigaci TomTom ve smartfounu s Androidem?
Zatím používám navigaci TomTom Go750 a pravidelně jednou ročně si kupuji nové mapy. V autě mám handsfree Parrot spárovaný s mobilem Nokia 6310i. To mi pořád vypadává a servis už s tím nic není schopný udělat.
Přemýšlím, že bych si koupil už také dotykáč s Androidem, který
1. nahradí plnohodnotně nebo lépe TT Go750;
2. nahradí ne dobře fungující sadu handsfree - údajně TomTom prodává aktivní držák smartfounu, tedy držák s napájenim (podobný mám u Go750 a nezasunuji kabel a TMC kabel pro dopravní informace).

A ještě doplňující otázky. TT uvádí na webu, že jeho aplikace ztuší hudbu v autě? Jak to může udělat, když ten smartfoun nebude spárovaný s autorádiem? To je přeci nesmysl - radou musím vypnout sám.
Jak je to s dopravními informacemi přes TMC - funguje to s tím držákem či smartfounem a jaký smartfoun na navigování koupit - nechci sebou tahat něco, co se mi nevejde do kapsy - nerad chodím s batohem. Předem všem díky.
Oban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 22. 7. 2014 10:36

Je to trochu očesaný TomTom....nemá tolik voleb. A já mám v autě Parrot také, a bez problémů. Ale myslím, že ty výpadky jsou způsobené spíše mobilem 6310i, už je to spíše vykopávka....Chce to nový mobil, do něj navigací, přehrát sw v Parrotu a je to. Smartphone by měl mít dvoujádro a RAM 1Gb....hudbu ti to ztlumí jen při propojení, ale na to jsi si odpověděl už sám...Podívej, co mám v podpisu...jen mám v mobilu RAM 756 a je to na hraně...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oban 22. 7. 2014 10:56

Díky za rychlou info. Chtěl bych se ještě zeptat na to handsfree. Protože Parrot už mám SW přehraný i řídící jednotku vyměněnou a také jsem to testoval s různými telefony. V servisu mi řeli, že poslední Parroty už nejsou tak kvalitní a prý nejsem bohužel jediný.
Proto právě řeším jak volat v autě s handsfree. Umí to ta navigace TomTom v Androidu a její držák http://www.tomtom.com/cs_cz/products/ac ... OB.001.09/ ?
Myslím tím, zda to umí v rozumné kvalitě, něco jako Parrot.

A ještě to dopravní zpravodajství přes TMC. Ne že bych na tom trval, ale spíše mě zajímá jaký je porkok v technice a budu za to rád.

Očesaný TomTom - snad to podstatné tam tedy je - přesná navigace, detailní mapy, správa oblíbených míst, přepínání den/noc. Nic jiného asi nepotřebuji.

Jezdím hodně pracovně do SRN, tak potřebuji detailní mapy i vesnic.

Díky.
Oban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oban 22. 7. 2014 13:41

A ještě mě napadlo jedno. Prodává se samostatně TomTom navigace a samostatně TomTom mapa? Tedy teoreticky např. můžu koupit aplikaci pod Android od jiného výrobce než TomTom a pak zakoupit mapu TomTom? Vím, že na pevné navigaci to tak je, byť možná nelegálně, tj. existují dodavatelé vylepšeného SW pro ovládání navigace a pak ovšem profesionální mapy od TomTom. Díky.
Oban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hellebrand 22. 7. 2014 14:42

Umí to IGO, ale ani samotný program Igo ani mapy do něho nejsou oficiálně dostupné. Na internetu obojí samozřejmě dohledáš.
Hellebrand
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 22. 7. 2014 14:57

Pevné a kvalitní hf je vždy kvalitnější než jakékoliv jiné řešení. A Parrot dělá ty nejlepší. Takže ten servis nebudu komentovat. Jak funguje doprava na Androidu nevím. To, že u některých navigačních aplikací lze pak koupit mapy různých dodavatelů je pravda, ale appka je vždy zdarma. A pak volíš mapy. U TT tohle není. Já mám v mobilu jen Be on Road, ale na obyčejné navigování stačí, mapy jsou zdarma, a jelikož mapy dělá komunita (open street maps), tak jsou velmi slušně aktuální....Zkus to. Jinak na Google play je navigačních softů spousta, takže si vybereš zcela určitě...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokerit 1. 8. 2014 11:36

No já mám v Androidu Sygic, a mám pro něj mapy od Teleatlasu i TomTomu. TT je asi lepší, ale záleží na tom, co od mapy chci. Teleatlas má přesnější navigaci ve městech podle čp, TT je zase častěji a lépe aktualizovaný - tedy berte to jako můj subjektivní názor. Jezdím podle navigace dost po celé Evropě.
jokerit
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 8. 2014 18:28

Trochu jsi to zmotal. TomTom používá mapy Teleatlasu. Už jen kvůli tomu, že tuto firmu již před lety koupil.... :-)
Sygic jinak používá mapy od Navtequ a to je konkurenční firma...
Obě firmy mají velmi dobré mapy, každému vyhovuje něco jiného... :-)
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokerit 1. 8. 2014 19:54

Jo sorry , jsem při pátku nějakej utahanej. Myslím rychlejc neř píšu. Samozřejmě máž recht myslel jsem Navteq.
jokerit
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Stevens 26. 3. 2015 13:15

Ja používam túto GPS navigáciu a som s ňou spokojný http://www.sygic.com/gps-navigation/features. Dá sa tam nastaviť aj offline mode. Dá sa stiahnuť aj zadarmo, takže si to môžeš otestovať ;-)
Paul Stevens
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 26. 3. 2015 18:32

Pro Oban:
GO 750 má BT A2DP, které se přímo páruje na telefony.
Je nutno to vyzkoušet přímo na stole ve vzdálenosti 20 cm.
Některé Nokie jsou na seznamu kompatibilních s TT GO 750.
Go 750 by mělo mít poslední aplikaci v9510, která je zdarma už pár let.
Párování je v Nabídce pod BT strana 6 a změna nastavení.
Obě zařízení se zapnou na BT položí vedle sebe a na GO se volí postup.
Používal jsem to od GO 910 až po 950 bez problému ovšem na mobil S/E750i.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 26. 3. 2015 21:33

Akane, my už dávno řešíme něco jiného. Fakt tě to trollování baví ??
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 27. 3. 2015 10:32

To je pro jiného, tak se nevměšuj.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod petison 20. 5. 2015 19:28

Testuju teď tuto navigaci.Vcelku jednoduchá a mapa ČR a SR zdarma.
https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=cs
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 20. 12. 2017 08:53

A co tak waze ?
Nemám
jirys
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků