EXCEL - export určitých buněk z jednoho dokumentu do druhého

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raduna21 3. 4. 2018 14:27

Ahoj všem,
potřeboval bych pomoct s kopírováním určitých buněk včetně transpozice.

Jsou dva různé sešity.
Zdrojový: protocol_sw_1x
Cílový: report

Cíl: ze zdrojového sešitu "protocol_sw_1x" se mají vybrat všechny očíslované testy ze sloupce "A" (např: test_102, test_200, atd.) a zkopírovat od nich výsledek ze sloupce "D"do cílového sešitu "report" kde je už seznam všech testů.

Zdrojový sešit "protocol_sw_1x" má pro každý test 5 výsledků ale všechny jsou pod sebou v jednom sloupci.
Cílový sešit má ve sloupci "A" taky název testu, ale výsledky se zapisují vedle sebe jednoho řádku do sloupců "C, D,E,F,G"

K tomu aby proběhlo kopírování výsledků bych chtěl použít tlačítko "Generate" které má přiřazené makro.
V tom makru jde o to, že po kliknutí na tlačítko "Generate" se otevře okno, kde vyberu zdrojový sešit "protocol_sw_1x" a on mi z něj vztáhne výsledek. Já jsem tam nacpal jen jednu buňku.

Problém je takový, že to neumím správně napsat:

Vyhledej všechny testy co jsou napsané ve zdrojovém sešitu a vytáhni od nich "result" a nakopíruj ho do cílového sešitu "report" ke stejně nazvaným testům

Testy ve zdrojovém sešitu se pokaždé mění a jsou zpřeházené zatímco v cílovém sešitu se pozice ani obsah nemění tam je komplet seznam.

Díky moc za jakoukoliv pomoc.

příklady jsou zde:
https://uloz.to/!Cr8p8eTurouO/excel-test-zip
Raduna21
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků