Vypálení 4 hodinového full HD záznamu na Blu-ray 25GB

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.82 27. 6. 2017 19:00

Pokoušel jsem se neúspěšně vypálit 4 hodiny full hd videa na disk blu-ray 25 gb, ale ani programy jako adobe encore nebo pinnacle mi jej nechtějí vzít. Zdrojový soubor má přitom "pouze" 5-6 gb ve formátu mpeg4 /h264.
při natažení videa o velikosti cca 6gb do timeline se mi vždy zaplní volný prostor na BD a vypálení nelze provést.
začínám s touto technologií a zatím jsem si nestihl pročíst všechny specifika. samozřejmě funguje vypálení souborů jako datový disk, ale chtěl bych vypalovat včetně menu nabídek apod.poradíte??
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 6. 2017 09:42

Nezáleží na velikosti zdrojového souboru, ale na délce filmu a zvolené výstupní kompresi.

Pinnacle: Napadá mne, jestli jsi pro export disku nepoužil předvolbu "Nejvyšší kvalita", protože pak se na 25GB Blu-ray opravdu vleze jenom o něco víc než hodina záznamu. Zkus použít předvolbu "Přizpůsobit velikosti disku".
Pokud by tato předvolba nefungovala, použij Vlastní nastavení a sniž datový tok na takovou hodnotu, aby se čtyřhodinový film na disk vlezl (maximum je pro 4hodiny/25GB zhruba 11 Mbit/s, ale můžeš jít i níže, třeba na 5 Mbit/s, protože zdroják máš evidentně silně komprimovaný, nějaké 2Mbity/s a pětinásobné zvýšení datového toku už kvalitu nezvýší.).

(Zásada pro natáčení: pokud tvá kamera umožňuje záznam s vyšší kvalitou (vyšším datovým tokem), použij ho. Snížit kvalitu pak v PC můžeš kdykoliv, ale naopak to už nejde.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků