LN, 37-42k, editace videa

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pytha 8. 2. 2018 13:55

Zdravím všechny.
Byl jsem vyzván k nákupu pracovního PC určeného pouze a jenom k práci s videem. Dlouhou dobu jsem se tímhle světem nezabýval a když jsem viděl ceny graf. karet a RAM, tak to ve mně trošku hrklo. Proto bych chtěl poprosit zkušenější o radu, jak se s tímhle PC vypořádat. Předem díky


(ne)hlučnost - rád bych se dostal na LN, ovšem není to prioritní

účel pořízení - 90 % edit videa v Adobe Premiere, zbytek drobnosti After Effects

finanční limit - 30 - 35k bez DPH, takže řekněme nějakých 37 - 42 tisíc Kč s DPH

operační systém - nutno zakoupit, stačí nepřenosný Windows 10 Home

stavba - přenechat na eshopu (nemůžu si moc vybírat - s tím úzce souvisí i velká pravděpodbnost, že nákup bude muset proběhnout na Alze z důvodů ze strany zaměstnavatele, tj. s tím nic nenadělám)

taktování - nebude

monitor/periferie - nic, jde mi jen o holou bednu

Ještě přidám otázku - jak je to dnes s již postavenými PC? Vím, že dřív šlo o velký e-e, ale třeba je tomu dnes jinak. Našel jsem různé modely Omen od HP a nějaké věci od Dellu či Lenova, které nevypadaly úplně špatně.
pytha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 2. 2018 15:04

Záleží jestli chceš herní střep, nebo pracovní počítač. Obecně vzato bych spíše skládal, ale s mimozemšťanem se obávám, že Ti příliš nepomohu. Některý sortiment má předražený, jiný nedostupný...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pytha 8. 2. 2018 16:58

S takovou odpovědí jsem bohužel trochu počítal. Mám v mnoha ohledech sázané ruce, ale věřím, že nějaká cesta z toho ven být musí. Je to trochu Apple přístup, ale opravdu mi jde jen o to postavit do kanceláře počítač, který bude sloužit čistě a jenom videu a v jaké podobě bude (postavený, před-postavený, allinone,...), to bych rád zjistil zde. Samozřejmě bych rád počítal s alespoň nějakou rozšřítelností/upragdeovatelností.
pytha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 2. 2018 17:58

Zeptám se Tě ještě jinak. Jak dlouho můžete být bez počítače v případě poruchy?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pytha 8. 2. 2018 21:25

:-D tak nějakou dobu to zvládneme s notebooky, samozřejmě by bylo nejlepší se jim vyvarovat z důvodu případně rozdělených projektů... Dostávám se z takových otázek do rozpaků
pytha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rookie 9. 2. 2018 00:52

ak budes mat skladacku, tak pocas reklamacie si musis poradit sam.. takze bud mas nejaky nahradny hw alebo cakas.. co moze byt pre niekoho neprijatelne, ale niekto s tym dokaze zit..

ked kupis znackovu masinu s nejakym next business day support, tak za to platis nemale peniaze a masina bude za tie iste peniaze menej vykonna..

to si musis rozseknut sam..

a musi to byt Alza? co tak KineCZek sro? taku masinu ti posklada, ze az.. :)
rookie
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 9. 2. 2018 07:53

pytha píše::-D tak nějakou dobu to zvládneme s notebooky, samozřejmě by bylo nejlepší se jim vyvarovat z důvodu případně rozdělených projektů... Dostávám se z takových otázek do rozpaků


Jestli tě dostává do rozpaků dotaz zdali když ten pc přestane na den fungovat, tak jestli je to problém, tak to máš asi trošku větší issue než skládání pc...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod pytha 9. 2. 2018 11:22

Tou otázkou na před-složené PC jsem takové reakce vyvolat nechtěl, zajímalo mě jen, jestli je to potencionální řešení. Na otázku týkající se reklamace/poruchy jsem odpověděl jasně: "nějakou dobu to zvládneme s notebooky, samozřejmě by bylo nejlepší se jim vyvarovat z důvodu případně rozdělených projektů...".

Na začátku jsem uvedl informace ke stavbě PC, protože se v tom už moc nepohybuji a nevím, jakej typ graf. karty zvolit apod. To, že je nejspíš nutnost stavby u Alzy je čistě jen další požadavek, stejně jako kdybych si přál 13 SSD disků. Otázka před-složených PC je opravdu okrajová, u které jsem doufal, že na ni odpoví např. člověk se zkušenostmi s takovým strojem.
pytha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 2. 2018 11:26

@pytha -Obvykle firma, která má těžiště práce na PC/NB, má nasmlouvanou profesionální podporu IT služeb. Chápu to, že tato nemá.

Ještě k Alze, pokud musíte mít. Nabízí také Sestavení PC na míru, 3 roky záruka, garance opravy do 5 pracovních dnů... atd. (Ono to bude spíš 8: "Čas opravy se počítá ode dne převzetí od zákazníka po den kdy je zboží připraveno k převzetí.") https://www.alza.cz/sestaveni-pc#pc_about-section
- - - - - Jak čtu hodnocení na Alze, je montáž potřeba po nich zkontrolovat, občas něco chybí v zapojení :D
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 9. 2. 2018 12:10

pytha píše:Tou otázkou na před-složené PC jsem takové reakce vyvolat nechtěl, zajímalo mě jen, jestli je to potencionální řešení. Na otázku týkající se reklamace/poruchy jsem odpověděl jasně: "nějakou dobu to zvládneme s notebooky, samozřejmě by bylo nejlepší se jim vyvarovat z důvodu případně rozdělených projektů...".

Na začátku jsem uvedl informace ke stavbě PC, protože se v tom už moc nepohybuji a nevím, jakej typ graf. karty zvolit apod. To, že je nejspíš nutnost stavby u Alzy je čistě jen další požadavek, stejně jako kdybych si přál 13 SSD disků. Otázka před-složených PC je opravdu okrajová, u které jsem doufal, že na ni odpoví např. člověk se zkušenostmi s takovým strojem.


hele jako každý svého štěstí strojvůdce, ale jestli je za tebe jasná odpověď "hele jako nevím, asi by bylo tak nějak lepší, šak víš, kdyby se to nedělo", tak nevím nevím :)

nicméně pro tvé užití souhlas s předřečníkem a nech si to postavit na alze, včetně té konfigurace. sic to nebude stav jako, kdyby ti to postavil někdo tu (co se týče poměru cena / výkon), ale aspoň to bude fungovat a budeš tam mít 5dní na opravu...
Doggg
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků