Aktualizace Skype

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ferokulda 13. 6. 2018 20:39

Zdravím.
Ve starších verzích Skype šlo v nastavení vypnout automatické aktualizace. V nových verzích (nové uživatelské prostředí) aktualizace vypnout v nastavení nelze, takže se Skype aktualizuje sám automaticky. V PC mám pro práci účet s omezenými oprávněními (Standardní uživatel) a zde se napíše: Pro instalaci nemáte práva administrátora... a Skype nelze spustit, aktualizace se musí provést v účtu s administrátorskými právy.
Lze nějak natvrdo vypnout automatické aktualizace Skypu? Nebo nějak nastavit, aby aktualizace probíhaly i v omezeném účtu?
OS: Windows 7 x64.
Díky.
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 14. 6. 2018 05:39

Zrovna včera jsem to řešil, ale netuším, jak to udělat bez práv.

Odinstaloval jsem ten hnusný nový Skype, nainstaloval classic verzi 7 a pak vypnul aktualizace:
https://www.google.cz/amp/s/digudc.word ... ently/amp/
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 24. 8. 2018 08:56

z pohledu Microsoftu je pro firemní použití určen Skype for Business, či Teams. a nebude to lepší. nový skype je moderní aplikace, neměl by jej tedy aktualizovat automaticky Microsoft Store?
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 24. 8. 2018 10:14

No nevim jake mate zkusenosti vy, ale u me je Skype for Business z uzivatelskeho pohledu jeste vetsi bida. Veci ktere v klasickem Skypu funguji mi ve SfB nefunguji (treba prenos souboru, screenshotu), pri horsim signalu je hovor nepouzitelny (narozdil treba od Hangouts). Ale uznavam, ze postupnymi aktualizacemi se klasicky Skype tak zhorsuje, ze ho vsichni kolem me prestavaji pouzivat.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 24. 8. 2018 15:08

Skype for business je nástroj s potenciálem ale funguje bídně. Často se nepodaří navázat komunikace s někým mimo firemní síť. Je to k vzteku.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 24. 8. 2018 18:45

...no já jsem právě ten, kdo je stále mimo síť
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 24. 8. 2018 22:49

freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalli 3. 9. 2018 20:17

zivan píše:No nevim jake mate zkusenosti vy, ale u me je Skype for Business z uzivatelskeho pohledu jeste vetsi bida. Veci ktere v klasickem Skypu funguji mi ve SfB nefunguji (treba prenos souboru, screenshotu), pri horsim signalu je hovor nepouzitelny (narozdil treba od Hangouts). Ale uznavam, ze postupnymi aktualizacemi se klasicky Skype tak zhorsuje, ze ho vsichni kolem me prestavaji pouzivat.


pokud něco nefunguje, především přenos souborů a screenshotů, je to proto, že to zakázal správce. já jsem se s žádnými potížemi v praxi nesetkal. proto jej taky firmy používají, protože Skype for Business se dá řídit tak aby vyhovoval potřebám a bezpečnostním politikám firmy.

co mohu potvrdit je, že kdysi u Lyncu u linky kde nešel spojit hovor tak u Skype (obyčejný Skype) hovor spojit šel.
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narg 7. 9. 2018 12:17

Vite proč ma skype for busines v nazvu to busines ?
narg
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 7. 9. 2018 14:56

Protoze se za nej plati? :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků