Hraní ve 4k poradil by někdo ?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Charliess 23. 12. 2017 20:26

Zdravím, mám chvíli novou sestavu a chtěl bych se pokusit si na ní zahrát ve 4k.
Jde o to, že mi chybí obrazovka a rozhoduji se jestli koupit Full HD nebo 4k.
Zkoušel jsem hrát ve full hd Assasins creed Origins a je to paráda vše nastavené na maximum a bez problému.
I když při tom nastavení to měří kolik spotřebovávám GPU a pokud tam dám dynamické rozlišení 60FPS a
nastavím Modifikátor rozlišení z místo 100 procent na 200 sežere to 5700 MB z GPU.
Modifikátor rozlišení je podle vysvětlení u ikony funkce která umožňuje rendrovací rozlišení nezávislé na velikosti okna.
Tak přemýšlím jestli by to zvládlo 4k
Naopak pokud dynamické rozlišení vypnu a modifikátor nastavím na sto procent jako to bylo když sem hru zapl
žere to jen 2600MB
Díky za jakoukoli odpověď.
Zde složení sestavy.
Procesor Intel i7 4,2 turbo 4,5
Pamět 16Gb 2400Mhz
Grafika Evga GTX 1080 8G GPU
Charliess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raptorcz 23. 12. 2017 22:02

Jako majitel GTX 1080 a zároveň monitoru s rozlišením 2k říkám, že GTX 1080 je Grafika na hraní současných her právě ve 2k@60 FPS.
už teď se však objevují hry kde GTX1080 těch stabilních 60 FPS na ultra nastavení ve 2k nedá. Nový assassins creed Je právě jednou z těchto her. za mě je Gtx overkill na Full HD@60 Fps a dobrý kandidát na Full HD@120 FPS nebo 2k@60 Fps. Grafika na hraní ve 4k to ale určitě není.
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 12. 2017 00:52

4k není rozlišení pro 1080.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 12. 2017 15:04

* pro jednu :)

Když jich bude víc, bude se to dát ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků