Nejde Wifi (nefunkční služby)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wI4d4 1. 8. 2017 21:21

Zdravím, hlavní dotáz je zda půjde zachranit windows nebo to je na přeinstalaci? Majitel preferuje záchranu.

Jedná se o win7 64b SK, na Lenovo G570, Wifi karta Broadcon 802.11n

Nedaři se mi zapnout více služeb souvisejicí se síti a přímo s wifi (přip. vypišu názvy nefunkčních služeb a na ních závislé).

Wifi je zapnuté posuvným přepinačem i přes FN+F5 (kontrolka stále světlá), na ikonce signalu (vedle hodin) je stále červený křižek. Hned po spuštění systému se objeví bublina "Windows se nemohl připojit ke službě System Event Notification" a start trvá neobvyklé dlouho, po "Vítajte" obrazovka zčerna na delší dobu (něco čeka na timeout), pak naskoči plocha. Notebook prý chvilku použival mladší kluk ale začal zlobit pozdějí.

Pročistil jsem systém bez vlivu na problém
Zkusil jsem několik přikazů na reset nastavení sítě (pomoci netsh jako "NETSH INT IP RESET")
Proběhl chkdsk /f bez vádných sektorů (+Crystal Disk Info)
Pak sfc /scannow nezjistil kupodivu žadný problém
Žádné viry (povrchně kontrola ve win a přes AVG CD)
Různé ovladače wifi,
MEMtest OK
Teploty OK

Diagnostika sítě hlasí nesmyslně problém s proxy (v IE Možností Internetu-Připojení-LAN nejde nastavit automatickou detekci, po zašrtnutí nereaguje na OK, jde jen zavřit okenko bez uložení).

Tušim, že jde "přeinstalovat" se zachovaním stavajicího systému (jako u winXP) ale s mým instalačním diskem to nejde (instalator hlasí, že pův. systém bude ve složce Windows.old). Přitom je to stejná verze 6.1.7601

Recovery windows ze skryté partišny jen všechny pův. data vymaže, že?

Díky za váš čas.
wI4d4
Junior

Odeslat příspěvekod narg 1. 8. 2017 21:49

stou hlaskou skus tohle https://youtu.be/zDzSTJPgL4M nebo tohle https://www.youtube.com/watch?v=iTf5eqCCobM

restore smaze vse na C: co nebylo osazeno v restore, windows.old ti to udela vzdy i pri oprave a nahazi tam to, co se menilo na jine (starsi) verze
narg
Junior

Odeslat příspěvekod wI4d4 1. 8. 2017 23:08

Hned 1. video pomohlo, užasný. Děkuju i za souseda.
wI4d4
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků