(ne)zastaveni policejni hlidce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 3. 2007 00:28

Tak pred chvili se mi stala zajimava vec. Jel jsem od pritule domu a nalepilo se za me nejake auto. Bylo mi tak nejak jasne, ze to budou asi policajti. Tak si v klidecku jedu a v te nejneprehlednejsi zatacce uprostred lesa o pulnoci na me ti volove pustili majaky a stopku. Vsude tma jak v pytli a dest. Tak jsem si rekl, ze toto teda ne, pustil vystrazne blinkry, vytahl ruku z okynka (a potlacil jsem nutkani ukazat jim, ze jsou opravdu jednicky), zamaval jim a ukazal ze hodlam jet smerem k mestu. S vystraznama jsem krokem
(30kmh) jel asi dva kilometry a na zacatku mesta, jsem na osvetlenem placku zastavil a cekal co bude. A nebylo nic. Vypli majak a odjeli....

Tak se ptam, bylo me chovani opravnene? Nekde (v zakone) jsem cetl, ze by hlidka mela zastavovat jen na osvetlenych mistech a spousta lidimi rikala, ze se v takovem pripade mam zachovat, tak jak jsem udelal. Co vy na to?

PS: tak kdyz uz jsem tam stal, tak jsem si dal cigarko a za cca tri minuty, ti sami policajti uz hnali smerem z mesta dalsio chudaka, ktereho cca 300m za znackou konec obce v uplne tme zastavili. Je to normalni :)?
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 3. 2007 00:42

Ve tme se lip prebiraji uplatky? :hm
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 3. 2007 00:43

Jinak zajimave...az me budou zastavovat, tak krokem dojedu az domu :)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 24. 3. 2007 00:49

headquest píše:Jinak zajimave...az me budou zastavovat, tak krokem dojedu az domu :)
To budou moc radi ze pojedes pomalu, alespon se jim bude dobre strilet na pneumatiky. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 3. 2007 00:50

headquest píše:Jinak zajimave...az me budou zastavovat, tak krokem dojedu az domu :)


Taktez mi bylo jednim pravnikem receno, ze se da pouzit i takova vec, ze pokud me bude hlidka zastavovat, ja nezastavim a prijedu na nejblizsi sluzbnu PCR a reknu ze se me tam a tam snazila zastavit hlidka, ale ze se mi neco nezdalo/mel jsem pochybnosti o tom, ze to jsou policiste, a podrobim se kontrole na sluzebne, tak to neni dost dobre postizitelne.... (to, jak by se toho dalo vyuzit nerozebiram:)


Tak nevim, no :hm. TOto se mi uz zda trochu moc a neverim, ze by to proslo.
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 3. 2007 00:55

Taky kdyz jsem tam tak jel, premysleljsem jestli nezavolat na 158 a nesdelit jim mou situaci, abych mel pro jistotu nejaky dukaz...
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 3. 2007 01:01

ToMMyK píše:Taky kdyz jsem tam tak jel, premysleljsem jestli nezavolat na 158 a nesdelit jim mou situaci, abych mel pro jistotu nejaky dukaz...


To je mozna docela dobry napad :hm Treba se tu zjevi Fun a rekne nam jak to je :)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 3. 2007 01:02

ToMMyK píše:Taktez mi bylo jednim pravnikem receno, ze se da pouzit i takova vec, ze pokud me bude hlidka zastavovat, ja nezastavim a prijedu na nejblizsi sluzbnu PCR a reknu ze se me tam a tam snazila zastavit hlidka, ale ze se mi neco nezdalo/mel jsem pochybnosti o tom, ze to jsou policiste, a podrobim se kontrole na sluzebne, tak to neni dost dobre postizitelne.... (to, jak by se toho dalo vyuzit nerozebiram:)


Tak nevim, no :hm. TOto se mi uz zda trochu moc a neverim, ze by to proslo.



No kdyby se mi neco joo nezdalo, tak to udelam prave takhle(dojeti na sluzebnu PCR). Ale je fakt ze to bych nejel zrovna pomalu asi :wink: Spis jak o zivot :)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 3. 2007 01:09

headquest píše:
ToMMyK píše:Taktez mi bylo jednim pravnikem receno, ze se da pouzit i takova vec, ze pokud me bude hlidka zastavovat, ja nezastavim a prijedu na nejblizsi sluzbnu PCR a reknu ze se me tam a tam snazila zastavit hlidka, ale ze se mi neco nezdalo/mel jsem pochybnosti o tom, ze to jsou policiste, a podrobim se kontrole na sluzebne, tak to neni dost dobre postizitelne.... (to, jak by se toho dalo vyuzit nerozebiram:)


Tak nevim, no :hm. TOto se mi uz zda trochu moc a neverim, ze by to proslo.



No kdyby se mi neco joo nezdalo, tak to udelam prave takhle(dojeti na sluzebnu PCR). Ale je fakt ze to bych nejel zrovna pomalu asi :wink: Spis jak o zivot :)


Nojo, ale prave v pripade, ze by to opravdu policajti byli, tak bych se asi zacal bat ze po me opravdu zacnou strilet...

Ale ted babo rad. Kdyz jedes v noci a v zrcatku vidis jen dve svetla a pak majaky a stopku, jak muzes vedt, ze jsou to opravdu policajti? Myslim ze pro gangy zlodeju aut apod, je pridelani majaku na strechu asi to nejmensi...

Asi bych videl reseni nezastavit a soucasne vytacet 158 a rict jim co se deje. Hovory se loguji a v pripade, ze by na tebe chteli hodit pokus o ujeti, tak bys mel v ruce dukaz.
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 3. 2007 01:12

ToMMyk: Ono taky zalezi v cem jedes, pokud nemas auto aspon za mega, nevim jestli by jim to za to stalo.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 3. 2007 01:23

p0etrik píše:ToMMyk: Ono taky zalezi v cem jedes, pokud nemas auto aspon za mega, nevim jestli by jim to za to stalo.


TAk nemusi jim jit jen o auto, zejo. Jen kdyz jezdim ze skoly, tak mam v aute elektroniky za vic, nez je hodnota auta...NTB, mobily, navigace... A to nedej boze, kdybych jel se zbozim (nemyslim drogy :)... To muzu mit v dodrbane felicii veci klidne z pul mega bez problemu. A proc by si nejaci smejdi jen tak nevybirali auta v noci na okreskach. Zastavi, seberou ti veci a auto...a nez se dostanes k telefonu....
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 3. 2007 01:24

Ale kdo by hadal ze v dodrbane felicii vezes veci treba za pul milionu? Felcku by se snazili vykrast / ukrast jedine zoufalci, kteri by doufali ze tam mas alespon radio. A ti by zas tezko montovali na strechu majaky...
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 3. 2007 01:29

No treba by to delali jen ze sportu. Znam z okoli cloveka co ma v OI za knem majak i se stopkou aka Cobra 11 a v noci tim strasi lidi na obchvatu mesta...

To mas stejne, jako kdyz te nekdo prepadne na ulici. Taky nevi, co mas u sebe, ale zkusi to...
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 3. 2007 01:30

No, "ze sportu", to uz bych dokazal pochopit.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 3. 2007 01:35

Proste takova jina forma prepadani na ulici. Vezmou si aspon telefon a penize co mas u sebe, vemou ti auto, nebo zahodi klicky a nez se dostanes nekam do mesta, tak penize jsou v automatu a mobil v zastavarne. Podle me by toto bylo pro takove zlodeje "bezpecnejsi" nez to delat ve meste na ulici. A majaky od poldu z auta nebude takovy problem odmontovat. Maji je pridelane jen na hagusech...
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků