Dopravní značení - omezení rychlosti

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zigi 9. 7. 2006 15:22

Dneska mi fakt uz dosla trpelivost se soucasnou situaci na silnicich. Na dvouproude vozovce(dva pruhy tam, dva zpatky oddelene od sebe pruhem zelene) kde driv byvala 80 je uz cca 3 roky 50tka - silnice chlumecka vypadovka na cernem moste. Sice mi ta 50tka tam pije krev, ale snazil jsem se ji jeste nejak prezit. Avsak ted tam delaji neco na te zeleni uprostred a tak je tam zuzeni ve smeru z mesta. zuzeni je realizovano tak, ze dva pruhy nadale zustavaji jen se kapanek uhnou smerem do odstavneho pruhu. Nic vic tam neni,nicmene je tam dano omezeni rychlosti na 30km/h. Paradoxni je, ze smerem do prahy je zuzeni udelano tak, ze dva pruhy se sjizdeji do jednoho, avsak bez sznizeni rychlost. Abych to shrnul, smerem z prahy jsou nadale dva pruhy bez zasahu do provozu se snizenim rychlosti na 30km/h. Smerem do prahy jsou dva pruhy spojeny do jednoho avsak rychlost neni nijak snizena. Tohle at mi nekdo vysvetli.

Kde si lze stezovat na dopravni znaceni? Rozhodl jsem se bojovat s tupy znacenim na ceskych silnicich a opravnene organy budu bombardovat stiznostma a zneprijemnovat jim zivot. Takovouhle buzeraci si fakt nenecham libit. Oni toiz na te 30tce kontroluji jeste policajti a to uz je MEGA BUZERACE.

Lidi spojme se a zacneme neco aktivne delat
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenyk 9. 7. 2006 15:53

Jo, to mne také štve. Něco se pohne, jen pokud to dotáhneme na konkrétního úředníka, který uvidí veřejně svoje jméno. Možná by nejdříve stačila jednoduchá databáze blbého dopravního značení na síti: kde to je, jaké blbé značení tam je, návrh na změnu, kdo za to odpovídá - úřad, jméno. A automaticky generovaný mail každý den tomu paku, aby se probralo. Přístup po registraci (asi by to potřebovalo registraci na jméno, anonymní...nevím, pochybuji) a pořádnou administraci. To by šikovného člověka nemuselo moc stát, ne?

Chytrý úředník to ocení, blbce by to snad probralo.
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod zigi 9. 7. 2006 16:14

Jenyk píše:Jo, to mne také štve. Něco se pohne, jen pokud to dotáhneme na konkrétního úředníka, který uvidí veřejně svoje jméno. Možná by nejdříve stačila jednoduchá databáze blbého dopravního značení na síti: kde to je, jaké blbé značení tam je, návrh na změnu, kdo za to odpovídá - úřad, jméno. A automaticky generovaný mail každý den tomu paku, aby se probralo. Přístup po registraci (asi by to potřebovalo registraci na jméno, anonymní...nevím, pochybuji) a pořádnou administraci. To by šikovného člověka nemuselo moc stát, ne?

Chytrý úředník to ocení, blbce by to snad probralo.
/quote]

Dobry napad, uz jsem premyslel o nejakych webovkach. Bohuzel za par dnu jedu do lazni, takze to nestihnu udelat. Stale tu je hlavni problem - nevi kdo je zodpovedny za dopravni znaceni? Tohle az se dozvim, tak muzu zacit systematicky utok :-)
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenyk 9. 7. 2006 17:10

Vypadá to na odbory dopravy, dokonce jsou dohledatelní na síti, například: http://www.mmo.cz/odaks/oddosam.html. Pořádné hledání by tu strukturu asi dalo, dotaz na vhodné ministerstvo určitě také.

A hele, také to vede sem: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ikaci/122/. A máme první jméno - Ing. Pavel Šustr, telefon 972 231 177, mail: pavel.sustr@mdcr.cz.

Milý pane inženýre Šustre, tak se prosím probuďte, teď budete často citovaný člověk. Co s tím katastrofálním dopravním značením uděláte????? Jste přímo odpovědný, story "Já nic, já muzikant" neberem. Nabízíme Vám pomoc, využijete ji? Budete v televizi, těšíte se?
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod turboleon 9. 7. 2006 17:57

Nějaký webovky se rozjíždí tady :http://najisto.chcetezmenu.cz/
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 9. 7. 2006 17:59

Jinak tu Clumeckou dobře znám, hodně často tam měří, i když spíše do centra u Electroworldu. Zmetci.... :x
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenyk 9. 7. 2006 18:47

turboleon píše:Nějaký webovky se rozjíždí tady :aurl]http://najisto.chcetezmenu.cz/[/url]


To je proti zákonu jako takovému, proti tomu já nic nemám a dost ho schvaluji. Jen je třeba spravit dopravní značení a dosáhnout změny chování policie z buzerační na inteligentní a preventivní.

Mimochodem, na té stránce není o dopravním značení ani slovo, což mi přijde docela sympomatické.
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 7. 2006 19:07

turboleon píše:Jinak tu Clumeckou dobře znám, hodně často tam měří, i když spíše do centra u Electroworldu. Zmetci.... :x-/quote]

Tak ještě že to vím , taky tam hodně jezdím . :tleskani
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 9. 7. 2006 21:01

hele, to je fakt sila, ja vcera zase jel a byla tam postupne rychlost snizena az na 30 km/h kvuli malemu schudku, jelikoz dale je silnice vyfrezovana....to by bylo v poradku, nikdo si nechce prorazit gumu, ze. Jenze tu tricitku nikdo neukoncil, takze by se spravne melo pokracovat dal jeste spoustu kilometru po hladke siroke silnici. A bohuzel se nasli i taci, co to tak fakt praktikovali a jako na potvoru se v protismeru vynorila kolona....to uz jsem mel fakt chut do te baby s matizem zacit najizdet...
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 7. 2006 23:07

Caddy: tos teda měl 8) , je to sice OT, ale zjistil jsem, že se ze mě stal úchyl a teď normálně jednou za den vybublám a překročím rychlost o víc jak 100% a mám z toho málem orgasmus, jak se kolem ostatních aut míhám obrovskou rychlostí a z uší mi stříká adrenalin, jesli tam bude radar nebo ne. Nedívám se doleva doprava a prostě sešlápnu plyn a je mi krásně. :cry:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 10. 7. 2006 05:29

MELLO píše:Caddy: tos teda měl 8) , je to sice OT, ale zjistil jsem, že se ze mě stal úchyl a teď normálně jednou za den vybublám a překročím rychlost o víc jak 100% a mám z toho málem orgasmus, jak se kolem ostatních aut míhám obrovskou rychlostí a z uší mi stříká adrenalin, jesli tam bude radar nebo ne. Nedívám se doleva doprava a prostě sešlápnu plyn a je mi krásně. :cry:o/quote]


teda papíry by ti měli vzít piráte jeden :D

ale můžu tě uklidnit, nejsi v tom sám... :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 10. 7. 2006 06:00

MELLO píše:Caddy: tos teda měl 8) , je to sice OT, ale zjistil jsem, že se ze mě stal úchyl a teď normálně jednou za den vybublám a překročím rychlost o víc jak 100% a mám z toho málem orgasmus, jak se kolem ostatních aut míhám obrovskou rychlostí a z uší mi stříká adrenalin, jesli tam bude radar nebo ne. Nedívám se doleva doprava a prostě sešlápnu plyn a je mi krásně. :cry:o/quote]

Nech si to a okresky se spoustou zatáček někde na Vysočině jako já..... :wink:
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 7. 2006 09:06

turboleon píše:
MELLO píše:Caddy: tos teda měl 8) , je to sice OT, ale zjistil jsem, že se ze mě stal úchyl a teď normálně jednou za den vybublám a překročím rychlost o víc jak 100% a mám z toho málem orgasmus, jak se kolem ostatních aut míhám obrovskou rychlostí a z uší mi stříká adrenalin, jesli tam bude radar nebo ne. Nedívám se doleva doprava a prostě sešlápnu plyn a je mi krásně. :cry:o/quote]
Nech si to a okresky se spoustou zatáček někde na Vysočině jako já..... :wink:k/quote]


Jo, jo, to praktikuju v Buchlovských kopcích, i když tam teď je taky na straně blíž k UH dost často radar :hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 10. 7. 2006 09:22

Jakto ze uz nezavodite na dalnici? Dneska uz se mnou zavodi jenom slovaci :hm :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExFun 10. 7. 2006 09:25

jj, jen slovaci a polaci :D
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků